LİG TV MAÇ YAYINI YAPAN MEKÂNLAR

blog yazısı ekle !

LİG TV MAÇ YAYINI YAPAN MEKÂNLAR

İnsanlar gelişen dünyanın peşinde koşarken birçok şeyle tanışıyor ve bunları hayatına adapte etmeye çalışıyor. Bu adapte etme hali beraberinde önemli bir takip yeteneği ve gözlem becerisi gerektiriyor. Eğer bu tür becerilere sahipseniz ya da yatkınsanız bu iş sizin için çok da zor olmayacak.

Bu ülkenin insanları olarak İçinde bulunduğumuz son 50 yıl herkes için renkli ve icatların arka arkaya geldiği, devamlı olarak yeni modaların ve trendlerin ortaya çıktığı bir süreç olarak göze çarpıyor. Bu süreç hem kültürel hem de sosyal alanda yapılan yenilikler ve değişiklikler sayesinde bir anda şekil değiştirmişti. Aynı zamanda insanların kendi hayatlarına olan düşkünlüklerini ve bu hayattan beklentilerini de ani şekilde değiştirmişti. Bu değişimlerin içerisine bir de teknoloji dahil olunca, dünya bizim için daha imkânlı hale gelmişti.Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara


Bilgisayar ve internet kullanımının yanı sıra, bunları kullanarak kurulan sistemlerde var elbette.

Mesela spor açısından bir örnekle olaya bakalım.

Eskiden bir futbol mücadelesinden haberdar olmak için ya radyo ya da gazete takip edilirdi. 1968'den sonra TRT sayesinde bu maçlar televizyon adı verilen sihirli kutulardan yayınlanır oldu. Birçok insan yeni tanıştığı televizyon sayesinde maçları izleme şansına sahip oldu. Bu birçok insan için devrim niteliğinde bir olaydır, etkisi ve değeri oldukça büyüktür.

Art arda ortaya çıkan dijital platformlar bu işin kurumsallaşmasına, sektörleşmesine yol açtı.

Bu tür yeniliklerin hemen ardından, sırf bu yayınların izlenebilmesi adına mekânlar açılmaya ya da açılan mekânlarda bu yayınlar yapılmaya başlandığını hep birlikte gördük.

Evinde imkânı olmayan birçok insan, bu mekânlar sayesinde maç izleme şansına sahip oldu. Bu tür mekânların çokluğu sayesinde, dijital platformların gelişimi ve sayısının artışı da sağlandı.

Günümüzde futbol liglerinin kademe olarak zirvesinde yer alan Süper Lig maçları 2000'li yılların başında kurulan Digitürk markasına ait olarak yayın yapan Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Onlarda bu mekânlarda izletilen yayınların başında gelen markalardandır.

Bu bahsettiğimiz maç yayını yapan lokantalar ve restoranlar ülkemizin başkenti olan Ankara'da fazlasıyla bulunmaktadır. Özellikle Kızılay bölgesinde yoğunlaşan bu yerlere kolaylıkla ulaşabilir ve maç yayını hizmeti alabilirsiniz.