ANKARADA FUTBOL LİG MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA FUTBOL LİG MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Futbol günümüzde her alana girmiş durumdadır. Günümüzde insanlar futbol oynamanın yanında futbol maçlarını da kaçırmamakta izlemektedirler. Futbol maçları ülkemizde daha çok büyük takımların yanı Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi takımların yanı sıra Anadolu takımlarının maçları izlenmektedir. Ankarada futbol lig maçları izlenebilecek alanlar arasında ilk sıra da kahveler gelmektedirler. Kahvelerde insanlar bir araya gelerek maçları canlı bir şekilde izlemektedirler.

Futbol maçlarına bakıldığı zaman bu maçlar belli saatler arasında canlı olarak izlenmektedir. Futbol maçlarının izlendiği alanlara bakıldığı zaman bu alanlara kahve, cafe gibi alanları örnek göstermek mümkündür. Futbol lig maçlarına bakıldığı zaman bu takımların amacı lig de birinci gelmek ve sonuç olarak şampiyonluğunu ilan etmektir.

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara


Futbol lig maçlarına bakıldığı zaman birbirinden farklı alanlarda izlenmektedirler. Örneğin bir yemek için restoranı gitmiş bir kişi restoran içinde de futbol maçlarını rahatça izleyebilmektedirler. Futbol lig maçlarına bakıldığı zaman TV kanalları farklı ligleri TV kanallarında göstermektedir. TV kanallarının göstermiş olduğu Türkiye liglerine bakıldığı zaman gösterilen ligler arasında süper lig, birinci lig, ikinci ve üçüncü ligler gösterilmektedir. Lig maçları günümüzde hemen hemen tüm iller gösterilmektedir. Ankara ili de bu illerden biridir.

Futbol lig maçlarının gösterildiği mekânlara bakıldığı zaman bu mekânlar içinde bar pun gibi alanlarda bulunmaktadır. Bar bup alanlarına bakıldığı zaman bu mekânlara eğlenmek için giden kişiler eğlenceleri sırasında lig maçlarını da bu mekan da rahatça izleyebilmektedir. Futbol lig maçları daha çok toplu halde taraftar havası altında maçları izlemektedirler. Lig maçlarına bakıldığı zaman lig maçları eylül ayında başlamakta ve mayıs haziran aylarında bitmektedir. Ankara ilinde ve birçok ilçesinde futbol lig maçları sürekli olarak izlenmektedir.

Lig maçları günümüzde her alanda gösterilmektedir. İsteyen kişiler lig maçlarını seyretmek için evlerine bu kanaları çekebilir isteyen kişiler ise Ankara ilinde birçok alanda izleyebilmektedir. Bu alanlara meyhaneleri de örnek göstermek mümkündür. Meyhane gibi alanlara giden kişiler eğlenmek, kafa bulmak için giderken aynı zamanda da takımının futbol maçlarını izleme fırsatını da bulmaktadırlar. Futbol maçlarına bakıldığı zaman bu maçlar insanlara eğlenceli zamanlar geçirmekte ve bu zaman ile mutlu olmasını sağlamaktadırlar.