Ankara Ev Yemekleri

Ev Yemekleri Ankara Restoranları

Ev Yemeklerin Tadını Çıkarın

Ankara yemekleri ile ünlenmiş ve insanları kendine hayran bırakan tatları ile adından söz ettiren bir şehir olmaya devam etmektedir. Ankara'nın güzel ve özel lezzetlerini bilen kişilerin ellerinden yemek isteyen insanlar ev yemeklerine olan düşkünlüğü ile ön plana çıkmaktadır. Çoğu kişi günümüzde fast food ve hazır yiyeceklerin zararlı olduğuna inanarak evlerin de, işyerlerin de, tatil de ve oldukları her mekân da ev yemeği tüketmeye özen göstermektedirler. Katkısız ve sağlıklı yemeklerin hayatımızda ki yerinin...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Ev Yemekleri

VIP+ Ev Yemekleri

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ev Yemekleri Ankara Restoranları

Ev Yemeklerin Tadını Çıkarın

Ankara yemekleri ile ünlenmiş ve insanları kendine hayran bırakan tatları ile adından söz ettiren bir şehir olmaya devam etmektedir. Ankara'nın güzel ve özel lezzetlerini bilen kişilerin ellerinden yemek isteyen insanlar ev yemeklerine olan düşkünlüğü ile ön plana çıkmaktadır. Çoğu kişi günümüzde fast food ve hazır yiyeceklerin zararlı olduğuna inanarak evlerin de, işyerlerin de, tatil de ve oldukları her mekân da ev yemeği tüketmeye özen göstermektedirler. Katkısız ve sağlıklı yemeklerin hayatımızda ki yerinin önemi sebebi ile sürekli gidip yediğimiz restoran ve cafe tarzı yerleri tercih etmemiz gerekmektedir. Hijyenik ve temiz bir ortam da yapılan yemekler insanların gönül rahatlığı ile karınlarını doyurmalarını sağlamaktadır.

Hasret kalınan Ankara şehrinin muhteşem ev yemeklerine dışarıda yöresel yemek yapan pek çok restaurant da rastlamak mümkün olmaktadır. Et yemeklerinin yoğunlukta olduğu Ankara da en çok bilinen ve lezzeti damak da kalan yemeklerden biri tas kebabı olmaktadır. Kuşbaşı hazırlanmış etlerin soğan ve patates ile birlikte pişirilmesinin ardından sarımsak ve salça katılarak özel baharatlar eşliğinde pilav üzerinde sunulan bir numaralı yemektir. Tirit ise tandır ekmeğinin ufak parçalar halinde hazırlanıp üzerine etlerin yerleştirildiği tereyağı ve salça ile zenginleştirildiği Ankara lezzetlerinden bir diğeri olarak bilinmektedir. Restoranlar da şık bir sunum ile getirilen bu et yemekleri insanların iştahını da açmaktadır.

Ankara'da sofralardan eksik edilmeyen ve restoranlar da dahi ev yemeklerinin yanında mutlaka servis edilen bazlama yumuşacık dokusu ve kokusu ile insanları başka bir diyara götürmektedir. Hazırlanıp pişirilmiş olan bazlamalar yemeklerin sunumu yapılmadan hemen önce sıcak olarak getirilmektedir. Ekmek yerine tüketilen bazlamanın da daha sağlıklı olduğu bilinmektedir. Kuru köftesi ve Halep dolması ile daha önce bu lezzetleri tatmayan insanları ev yemeklerine yaklaştıran Ankara'nın yemek kültürü tüm Türkiye' de etkisini göstermektedir. Ev yemekleri genellikle etli olduğundan dolayı yanında mutlaka turşu yapılmaktadır. Çubuk turşusu en çok bilinen turşu çeşitleri arasında yer almaktadır. Çorba, sulu yemek ve pilavın yanında da ikram edilmektedir.