ANKARA'DA TRABZONSPOR MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA TRABZONSPOR MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Futbol sevgisi; ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bireylerin hobileri ve yaşam tarzı, standart, eğitimi vs. gibi birçok konu ile yakından ilintilidir. İngiltere, İspanya gibi ülkelerin futbol sevgisinde başı çektiğini söyleyebiliriz. Bu kategoride Türkiye de futbola sevgi ve ilgi ile oldukça büyük bir pay sahibi olacaktır.

Öyle ki Türkiye'de oynanan derbi maçları dünyanın en çok takip edilen derbileri arasına bile girebilmektedir. Ülkemizde başı çeken ilk üç takım gibi görünse de taraftarlarının sevdası ve tutkusu aynı zamanda tarihindeki başarıları ile yerini kalıcı hale getirmiş bir takım vardır ki o da hiç kuşkusuz Trabzonspor'dur. Bordo maviye gönül veren taraftarlar sadece Karadeniz Bölgesi'nde değil yurdun dört bir yanından desteklerini her zaman sürdürmektedirler. Bu makalede Trabzonsporlu taraftarlara Ankara'da Trabzonspor maçları izlenebilecek mekanlar konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara


Ankara hem kültürel açıdan gelişmişliği ile hem de memur yoğunluğu ile oldukça düzenli ve disiplinli bir şehirdir. Bu sebep ile maç sonrası istenmeyen ve fair play ruhuna sığmayan görüntüler Ankara'da pek karşımıza çıkmamaktadır. Maçlarınızı gittiğiniz mekan içerisinde saygı ile karşılanarak izleyebilmeniz bu şehir için oldukça uygun bir yorum olacaktır. Yine de sizlere kriterlere göre uygun mekân seçiminde yardımcı olmak isteriz.

Maçı izlemek için gideceğiniz mekân seçimi sizin maç izlerken ortamdan ne beklediniz ile de oldukça ilgilidir. Örneğin hem akşam yemeğinizi yeyip hem de maç izlemek istiyor olabilirsiniz. Eğer akşamki maç için planladığını bu ise restaurant seçeneği sizin için oldukça ideal olacaktır. Ankara'da maç izlerken yemek yemenize de olanak sağlayan birçok kalifiye restoran bulunmaktadır.

Tercihleriniz ile ilgili seçeneklerden bir diğeri hafif müzikli ve belki de biraz loş bir ortamda bir barın yanında biraz içki ve aperatif alırken maç izlemek ise sizin için en uygunu bar-pup tarzı diyebiliriz. Maç izlerken cafe de oldukça iyi bir tercih olabilmektedir. Sıcak içecekler eşlinde dostlarınız ile hem maç izleyebilir hem de sohbet etmenin keyfine varabilirsiniz.

Bir maç meyhane olmadan düşünülemez... İçkiniz, mezeleriniz, biraz nostalji ve gönül verdiğiniz takım Trabzonspor'un maçı. Daha iyisi düşünülemez herhalde.