Ankara Kokteyl

Kokteyl Ankara RestoranlarıANKARA KOKTEYL ORGANİZASYONU

Kokteyl, kutlama havasında düzenlenen etkinliktir. Genellikle detaylı organizasyonlar ile hazırlanır. Dolayısı ile böylesine uğraş verici, maliyetli bir etkinlik özel günler için tercih edilir. Tanıtım, toplantı, açılış gibi temalı günler için tercih edilir. Ankara kokteyl organizasyonuna katıldığınız andan itibaren huzurlu ve keyif dolu bir zaman geçirmeniz hedeflenmiştir.

Ankara kokteyl organizasyonu, hazırlık sürecinde kutlama için bütün donanım, personel, kutlama malzemeleri temi eder. Bunu ya...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Kokteyl Ankara RestoranlarıANKARA KOKTEYL ORGANİZASYONU

Kokteyl, kutlama havasında düzenlenen etkinliktir. Genellikle detaylı organizasyonlar ile hazırlanır. Dolayısı ile böylesine uğraş verici, maliyetli bir etkinlik özel günler için tercih edilir. Tanıtım, toplantı, açılış gibi temalı günler için tercih edilir. Ankara kokteyl organizasyonuna katıldığınız andan itibaren huzurlu ve keyif dolu bir zaman geçirmeniz hedeflenmiştir.

Ankara kokteyl organizasyonu, hazırlık sürecinde kutlama için bütün donanım, personel, kutlama malzemeleri temi eder. Bunu yapacak çok sayıda organizasyon şirketleri bulunmaktadır. Böylesine özel günlerde profesyonel şirketlerden yardım almak doğru bir karar olacaktır. Hem hazırlıkların kusursuz olması hem de bütün detayların, düşünülüp en kısa sürede hazır hale getirilmesi ancak bu şekilde mümkün olmaktadır. Misafirlerin Ankara kokteyl organizasyonunda eğlenirken aynı zamanda çeşitli lezzetlerde ikram edilir. Bu konuda ise ünlü şefler ya da yemek şirketlerine ihtiyaç duyulur.

Eğer bir özel gününüzde dostlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız ile beraber unutulmaz bir kutlama düşünüyorsanız seçiminiz kokteyl konseptinden yana kullanabilirsiniz. Kokteyl konsepti için gerekli olan her şeyi ve program akışını organizasyon şirketlerinden yardım alarak bulabilirsiniz. Bunun için akla ilk gelen Ankara kokteyl organizasyonudur.

Ankara da iş dünyası, sanat dünyası, spor dünyası oldukça yoğundur. Dolayısı ile sürekli olarak yeni açılışlar, kutlamalar, tanıtımlar için çeşitli kokteyl organizasyonları düzenlenmektedir. Böylece bu kadar yoğun geçen bir günün ardından kokteyl etkinliği düzenleme kararı verilmişse işin ehli kişiler tarafından sürdürülmesi gerekir.

Ankara Kokteyl Organizasyonu İçin İhtiyaç Duyulan Kokteyl Ürünleri Nelerdi?

Kokteyl organizasyonuna gelen misafirlerin ağırlanması için kokteyl sandalyeleri, kokteyl masalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Masaların tarzı bistro da olabilir. Çünkü misafirler etrafında toplanıp keyifli sohbetler eder. Masa da ortamın dekoruna uyum sağlayacak türde çiçekler, vazo ya çeşitli ikramlar yerleştirilir. İkramlardan başka içeceklerde masa da yerini alır.

Mekâna girerken misafirleri hoş karşılamak adına yere kırmızı halı serilmektedir. Ayrıca trio müzik grubu karşılama ekibi olarak misafirleri müzik tınıları ile karşılar. Mekâna girildikten sonra ışıklandırma, ses sistemi gibi donanımlara da ihtiyaç duyulur.

Çeşitli gösteriler (dans, dj, konfeti, ateşbaz) de Ankara kokteyl organizasyonlarında çokça tercih edilmektedir. İkramlıklar, içecekleri de unutmamak gerekir.

Ankara Kokteyl Organizasyonu Şirketleri Neden Tercih Edilmelidir?

Kokteyl etkinliğinin sosyal veya iş temasına göre hazırlık yapılabilir. İşte belirlenen temaya uygun olarak hazırlıklarda hiçbir eksik ya da yanlışlık olmaması gerekir. Mekânın yerini belirleme, mekânın görselliğini artırmak için şık süslemelerin yapılması, kokteyl etkinliği boyunca müzik parçalarının düzenli ve sürekli bir şekilde işleyişi, kokteyl sandalye ve masa temini, gösteriler için sahnenin kurulumu, misafirlere hizmetin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için hostes ve host gibi ekipman ve hizmet ekibi ancak bu sektörde olan kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Misafirler kapıdan içeri girdiği andan itibaren ortamın ambiyansı, yapılan süslemeler göz kamaştırırken, sunulan içecekler ve lezzetler de bir yandan damakları şenlendirsin.

Ankara Kokteyl Organizasyonlarında Hangi Konseptler Bulunmaktadır?

  • Ankara nikâh kokteyl organizasyonu
  • Ankara yılbaşı kokteyl organizasyonu
  • Ankara açılış kokteyl organizasyonu
  • Ankara davet kokteyl organizasyonu
  • Ankara toplantı kokteyl organizasyonu
  • Ankara lansman kokteyl organizasyonu
Gibi konseptler en yaygın olanlarıdır. Bu konseptlerden başka belirleyeceğiniz özel bir gün kokteyl etkinliğinin teması olabilir.

Ankara Kokteyl Organizasyonunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıda kokteyl etkinliği için pek çok detaydan bahsettik. Kokteylin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi ya da daha da detaylandırmak isteyebilirsiniz. Tabi bütün bunlar için bir maliyet ortaya çıkacaktır. Genellikle herkes daha ucuz olan kokteyl etkinliğine yönelir ya da kokteyl etkinliğini daha ucuza mal etmek ister. Ancak her ne kadar bütçe de önemli bir konu ise ilk planda olmaması gerekir. Ankara kokteyl organizasyonu için personelin titizliği, donanımın temiz olması ve hizmetin kaliteli olması gibi unsurlar ön planda olmalıdır. Böylece katılan misafirlerin yüzde yüz memnuniyeti sağlanabilir.

Ankara Kokteyl Organizasyonunda Kokteyl İkramları Nelerdir?

Kokteyl etkinliği, genellikle misafirlerin masa etrafında ağırlandığı, host ya da hosteslerin ellerindeki lezzetleri ve içecek tepsilerini bu masalar etrafında dolaşarak ikram edilmesidir. Dolayısıyla lezzetler pratik ve kolay yenilebilir olmalıdır. İçecekler iki tarzda olabilir. Alkollü içecekler ya da alkolsüz içecekler olarak. İçecekler ile atıştırmalıklar uyumlu olmalıdır. Mesela alkollü içecek ve meze gibi ikililer olabileceği gibi, alkolsüz içecek sunumu için çay- kahve gibi seçeneklere yer verilmişse kurabiye- tatlı- pasta dilimleri atıştırmalık olabilir. Bunlar dışında kokteyl menüleri de şunlara yer verilebilir; fava, patlıcan salatası (küçük dilim ekmek üzerinde), somon füme dilimleri, peynir topları (susamlı, çörek otlu vb.), küçük köfte (baharatlı), peynirli- ıspanaklı tart, cheesecake küpleri, profiterol dilimleri, dip sos sebzeler eşliğinde, mevsimine uygun meyveler, küçük şişlerde tavuk dilimleri vb.

Yukarıda oluşturulan kokteyl menüleri için standart bir mutfak kullanılmaz. Neredeyse her mutfaktan çeşitli lezzetler bir araya getirilebilir. Mesela Türk mutfağının lezzetleri hazırlanışı meşakkatli olduğu gibi yemesi de meşakkatli çok fazla yemek bulunmaktadır. Dolayısı ile bu tür çeşitlerden uzak durmak gerekir. Ve kokteyl etkinliğinin olmazsa olmazı neredeyse bütün menülerde yer verilen kanepe ikramlarıdır. Çeşitli malzemeler ile hazırlanıp misafirlerin damak zevkine sunulur.

Ankara Kokteyl Organizasyonunda Kokteyl Menü Fiyatları

Misafirleri ağırlarken bir şeyler ikram etmek gerekir. Bunun için özel menüler oluşturulmaktadır. Standart bir kokteyl menüsünün fiyatı ortalama olarak 18 TL'dir. Kokteyl menüsüne ilave edilmek istenirse yani bunlar genellikle ekstra olarak geçmektedir. Öyleyse ekstra kokteyl menüsü için ortalama fiyat 25 TL'dir. Standart bir kokteyl menüsü için ortalama fiyat ise 15 TL'dir.

Ankara Kokteyl Organizasyon Önerileri

Kokteyl etkinliği boyunca bütün hizmetin kusursuz olmasından bahsettik. Peki, kusursuz bir kokteyl nasıl olmalıdır? İşte önerilerimiz; ilk önce katılacak misafirlerin net olarak sayısının belirlenmesi gerekir. Ancak organizasyonda belirlenen kişi sayısı maksimum limit olarak kesinleştirilmemelidir. Yani ekstra katılacak misafirlerin, organizasyon sahipleri ya da hizmet sunan ekibin de dâhil edilmesi gerekir. Bütün misafirlerin aynı anda kokteyl mekânında olması zordur. Dolayısı ile önceden gecikebilecek misafirler düşünülerek kokteyl etkinliğini uzatabilmelidir. Bu süre yarım saat olabileceği gibi bir saat de olabilir. Misafirlerin geç kalması durumuna göre ayarlanabilir.

Kokteyl menüsünde yer verilen içecek bölümünün bütün misafirlere yeterli geleceği kanısı oluşması yanlıştır. Kalabalık kokteyl etkinliklerinde içecek menüsünde yer verilen içecekler yeterli olmamaktadır. Dolayısı ile hazırlıklı olup ekstra içecekler de ikram edilmelidir. Mesela kahve, çay gibi.

Mekânın büyüklüğüne göre masaların yerleştirilmesi misafirlerin kokteyl etkinliği boyunca rahat ettirilmesi gerekir. Dolayısı ile masaların konumu misafirlerin rahatı düşünülerek yerleştirilmelidir.

Ankara kokteyl organizasyonu konseptlerinden yukarıda bahsettik. Dolayısı ile bu konseptlere özgün menüler oluşturulması gerekir. Ancak standart menü isteyenler için paket hizmetlerden yararlanabilir. Ankara kokteyl organizasyonu önerileri sayesinde hiçbir eksik olmadan sorunsuz bir şekilde ilerlemesi sağlanabilir. Eğer daha önce herhangi bir kokteyl etkinliği düzenlemediyseniz profesyonel destek almanız şarttır. Bütün detaylar sizin yerinize düşünülerek hazır hale getirilmektedir. Ankara kokteyl organizasyonu şirketleri kalabalık ve detayları fazla etkinlikler için iyi bir çözüm ortağı olmaktadır.