ANKARA’DA BEIN SPORTS İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA BEIN SPORTS İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar da maç izlemek, maç keyfini adeta tribün heyecanına dönüşmektedir. Severek tuttuğunuz takımın derbi gününde, takıma destek vermek, maçın her dakikasına ortak olmak için arkadaşlar ile beraber maç izleme programı yapılır. Böylesine özel günlerde maç nerede izlenir sorusu dolaşmaya başlar. Çünkü maçın izlendiği mekanlar, takımlar arasında geçecek mücadele kadar önemlidir.

Dışarıda maç izlemek için birbirinden farklı mekanlar alternatifler arasında yer almaktadır. Peki bu mekanlar arasında en güzel maç keyfi nerede yaşanır? Sorusuna farklı mekanlar ile cevap verilebilir. Mesela cafeler, restoranlar, meyhaneler, barlar vb.

Bar- pub: eğlenceli zaman geçirmenin yanı sıra maç keyfi için de önerilebilecek mekanlar arasındadır. Ankara da bu tür mekanlar hizmet alanlarını genişleterek Ankara'da bein sports izlenebilecek bar ve pub arasına girmeyi başarmıştır. Küçük bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Ankara'nın merkezinde bulunan yerler için maç saatinden önce gitmek gerekir. Yoksa yer bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Restoranlar: restoranlar artık sadece yemek yeme için tercih edilmiyor. Kaliteli maç keyfi içinde tercih edilmektedir. Menülerin çeşitliliği ile karnınızı dilediğiniz gibi doyururken maçı da kaçırmadan izleyebilirsiniz. Ankara'da bein sports izlenebilecek restoranlar sitemizde yer almaktadır.

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Cafeler: Ankara'nın uğrak caddelerinde, sokaklarında yer alan cafeler, Ankara'da bein sports izlenebilecek cafeler, ilk tercih edilen yerlerdendir. Özellikle gençlerin, üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği yerlerdendir.

Kahveler: kültürümüzün bir parçası olan kahveler zaman içinde unutulmaya yüz tutmuştur. Zamanın şartlarına uyum sağlamak amacı ile maç izleme gibi çeşitli aktiviteler ile yeniden dolmaya başlamıştır.

Meyhaneler: alkollü içecek seçeneğine geniş yer verilen, bu özelliği ile ön plana çıkan yerlerdir. Ancak son yıllarda Ankara'da bein sports izlenebilecek meyhanelerdenildiğinde meyhaneler de yoğun ilgi görmektedir. Çünkü son yılların trendi olan dev ekranda maç izleme meyhanelerinde benimsediği yeniliklerdendir. Artık meyhane denildiğinde sadece alkollü içeceklerin sunulduğu yer değil maçların da keyifle izlendiği yer olarak hafızalarda yer edinecektir. Aynı zamanda maç sonrasında kokteyllerin sunulması ile gecenin finali yapılmaktadır.

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar ile spora olan ilgi ve heyecan soluksuz devam etmektedir. Bunun için çeşitli yerlerin, mekanların gerek tasarımları ile gerekse ambiyansı ile maç keyfini birebir yaşatmayı başarmaktadır.

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlardan yukarıda genel hatları ile bahsettik. Ancak bu mekanları farklılaştıran özellikler vardır. Bunlar:

·Ayrı maç izleme odaları

·Son teknolojiye sahip TV'ler

·Projeksiyon cihazları

·Maç keyfine uygun süsleme, tasarımlar

·Rahat koltuklar

Maç izlerken böylesine tam donanımlı yerlerde lezzetli atıştırmalıklar, nefis yemeklerde bulmak mümkündür. Maç izlerken bir şeyler atıştırmayı sevenler yukarıdaki herhangi bir mekânı tercih edebilir.

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar arasında maç izlemek ücretsiz olabileceği gibi bazı yerlerde belirli bir ücret verilmektedir. Mesela kahveler. Maç keyfini bedavaya yaşayabileceğiniz yerlerdendir. Ancak büyük maç karşılaşmalarında düşük bir ücret alınmaktadır. Kahveler maç izlemek için üyelik şartı da yoktur. Herhangi bir kişi dışarıdan gelerek dileği gibi maçı izleyebilir. Bunun dışında vereceğiniz siparişlerde içecekler veya atıştırmalıkların parasını ödeyerek maç izleyebilirsiniz. Restoran gibi yerlerde maç için belirli ücret ödemek gerekir. Ancak bu durum semtten semte göre değiştiğinden standart bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar arasında cafelerin olduğunu söylemiştik. Sağlığı olumlu yönde etkileyen böylesine aktivitelerin yer alması kafelerin menülerini de etkilemektedir. Daha doğal, besin değerleri yüksek, doyurucu özellikteki çeşitler menüleri oluşturmaktadır. Meyve, çorba derken kahve de hafif içerikli olması ile herkese hitap etmektedir.

Maç saati yaklaştıkça Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar da kendini maçın atmosferine uydurmaktadır. Bu özellikler menülere de yansımaktadır. Börek, patates kızartması, alkollü veya alkolsüz içecekler maç gününde özel bir menü olarak karşınıza çıkmaktadır. Maç izlerken sunulan böylesine hizmetler, stattakinden çok daha eğlenceli olmaktadır.

Ankara'da yoğun iş temposu, yoğun toplantılar, sınav haftaları nedeni ile çoğu zaman spora zaman kalmamaktadır. Maçları kaçırmakta üstünün tuzu biberi olmaktadır. Ancak Ankara'da bein sports izlenebilecek yerler, kaçırılan maçların tekrar izlenmesine imkân sağlamaktadır. Böylece çok severek tuttuğunuz takımın maçlarını kaçırma endişesine son verilmektedir. Aynı zamanda özet yayınlar ile maç hakkında genel fikir sahip olmanızı sağlar. Böylece işteyken, okuldayken yoldayken aklınız maçta kalmayacak. Maç başladı mı? Gol pozisyonunu kaçırdım mı? Endişesi yaşamayacaksınız. Çünkü artık Ankara bein sports izlenebilecekcafeler var. Yoldan geçerken uğrayabileceğiniz mekanlardandır.

Genel olarak Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlarda maç izleme keyfi bir başkadır. Evde yalnız başına izleyeceğiniz maçtan daha keyiflidir. Çünkü mekânda sizden başka taraftarlarda vardır ve hep birlikte yapılan tezahüratlar, gol heyecanı takım ruhunu, taraftar ruhunu ortaya çıkarır. Böylece beraber takımı desteklemek, takım olma ruhunu oluşturur. Kısacası Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlarda maçtan daha fazlası vardır. Maçın sonunda akıllarda ve gönüllerde geriye kalan takımlar arası mücadele değil, taraftarların bir olma, beraber olma, tutulan takım için çarpan yüreklerdir. Dolayısı ile bu mekanlarda bilinçli taraftarları görmek mümkündür. Farklı takımlara duyulan saygı, beraber maç izleyebilme gibi. Bu ambiyans ülkemizin farklı yerlerinde hatta tribünleri içinde görmeyi arzulamaktayız. Böylece maç izlerken eğlenerek izlemek ülkemizin her yerinde benimsenmelidir.

Ankara'da bein sports izlenebilecek barlar da güvenlik sorunu da yaşanmamaktadır. Taraftarların aşırı hareketleri Maçların kesintiye uğramasına neden olmaktadır. Hem stat da hem de maç izlenebilecek yerlerde bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Özellikle de takım taraftarları arasında yaşanabilecek tartışmalar, rahatsız edici davranışlar Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar da yaşanmaz. Dolayısı ile farklı takımı tutan taraftarlar aynı mekânda rahat rahat maç izleyebilmektedir.

Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar (cafeler, meyhaneler, restoranlar vb.) Herkese hitap etmektedir. Yani tribünlerde kadınlar da maçı izleyebildiği gibi bu mekanlarda da aynı imkân söz konusudur. Dolayısı ile sporun evrensellik ilkesi Ankara'da bein sports izlenebilecek mekanlar da yaşatılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın kolaylaşmasında en büyük yere sahiptir. Uzakları yakın eden, ulaşmada sağladığı kolaylık spor alanında da görülmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan maçları, spor karşılaşmalarını izleme fırsatı taraftarlara sunulan en önemli hizmetlerdendir. Çünkü bilet sorunu, zaman, ulaşım gibi sorunların üzerine de kocaman bir çizgi çekilmektedir. Bu konuda birçok yayın kanalı güncel spor yayın akışı ile anlık bilgilendirme sunulmaktadır. Ancak bu yayınların kalitesi, kesintisizliği, yayının sesi, görüntü kalitesi gibi faktörler yayın kanalları arasındaki farklılığı oluşturmaktadır.

Bein sports'u bilmeyenler için kısaca anlatalım. Spor adına çeşitli yayınların yapıldığı kanaldır. Bu kanalın en belirgin özelliği yapılan spor yayınlarının Türkçeye de yer verilmesidir. Böylece dünya üzerinde yapılan farklı spor yayınlarını izleme fırsatı sunmaktadır. Ülkemizde spor denildiği zaman ilk akla futbol gelmektedir. Dolayısı ile spor yayınları da futbol üzerine yoğunlaştırılır. Ancak bein sports, futbol ile sınırlı değildir. Futboldan başka bisiklet, hentbol, ragbi gibi spor dallarına yönelik yayınlarda yapmaktadır. Böylece spora olan bakış açının genişletilerek alternatif aktiviteler sunmaktadır. Yayın akışındaki reklamların sınırlı olması nedeni ile yayının bir bütün olarak devam etmesi sağlanır.