Ankara Mangal

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Mangal

Tuva Kebap & Baklava Eryaman
İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal Öveçler
Çiroz Balık Lokantası Ümitköy
Hüsnü - Et Balık Mangal Emek
Anka Koru İncek
Gani Baba Ocakbaşı GOP
İncek Düş Bahçesi İncek
Rıfkı - Et Balık Mangal Balgat
Behzat Subaşı Çankaya
Tarihi Merkez Lokantası Yenimahalle
Yarens Saklı Bahçe İncek
Bizim Ev İncek
Cacık Pide - Kebap Bilkent
By Erdal Fasıl Ocakbaşı Yıldız
Deli Bekir Çankaya Çankaya
Behzat Oran - Et Balık Mangal Oran
İncek Sofrası İncek
Bağhane Et ve Balık Restaurant Yaşamkent
Pique Çocuk Restoran ve Club Bilkent
The Fasıl GOP

VIP Mangal

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi Gölbaşı
Zaruri Meyhane Ümitköy

Gold Mangal

Bitez Yalısı Gölbaşı
toplam 25 sonuç bulundu.
1 - 25 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Mangal

Yazın Keyfi Mangalla Çıkar

Gelenek haline gelen ilkbaharın yaklaşması ile piknik alanlarının dolup taşması ve leziz mangal kokusunun etrafı sarması hem çocukların hem de ebeveynlerin iç içe vakit geçirdikleri samimi bir ortam yaratmaktadır. Her kesimden ve her yaştan insana hitap eden bu etkinlik gençler arasında sıkça tekrarlanmaktadır. Türkiye'nin başkenti Ankara da yazın keyfi de mangalla çıkmaktadır.

Birçok restoran mangal menüleri ile insanları kendilerini çekmeye çalışmaktadır. Bazı restaurant ortamların da ise kendi pişir kendin ye düzenlemesinin olması aile bireylerinin daha çok tercih ettiği bir eğlenme şeklidir. Herkesin kendi mangalını ve yiyeceklerini götürdüğü kendi ailesi ile açık hava da doğa ile iç içe oldukları mekân seçenekleri de Ankara da oldukça fazladır.

Aile arası yapılan kutlamalar bile mangal keyfi ile taçlandırılarak doğal ve içten bir mekân da yapılmaktadır. Restoran ve cafe tarzı yerlerden hoşlanmayan piknik konseptini de sevmeyen aile bireyleri de bulunmaktadır. Bu kişiler evlerinin bahçesinde kendi mangallarını yakarak diledikleri gibi yiyip içmekte hatta gece geç saatlere kadar çocukları ile eğlenmektedirler. Gençler bir köşe de konuşurken, ebeveynler masa da sıcak çaylarını yudumlamakta, çocuklar ise karınlarını doyurup bahçenin bir köşesinde oyunlar oynamaktadır. Böylelikle kimse birbirinden kopmamaktadır.

Okul gezileri, okul etkinlikleri ve çeşitli aktiviteleri içerisinde yer alan mangal öğretmenlerin ve öğrencilerin daha çok kaynaşmalarını sağlamaktadır. Ankara gençlerin fazla olduğu bir şehir olduğundan meşhur mangal restoranları ile ilgi çekmektedir. Ankara yemeklerinde de bol et kullanılması mangal kültürünün gelişmesine sebep olmaktadır. Gezilerin ardından acıkan ve yorulan öğrenciler hazırlanan mangaldan payını aldıktan sonra yeniden canlanarak oyunlar oynamaya, öğretmenlerini daha yakından tanımaya ve sohbet etmeye fırsat bulmaktadırlar.

Ankara sıcacık insanları ile yapılan etkinliklerin kıymetini de bilmektedir. Belediyelerin toplu mangal günleri ve hanımların çay günlerinde farklı mekân seçenekleri arasından genellikle açık hava tercih edilmektedir. Leziz etlerin ve közlenmiş birbirinden güzel domates, sarımsak, soğan, patlıcan, biber ve patates kokusu ile insanların iştahını da daha da kabartan mangal keyfi herkes tarafından sevilmektedir.