Ankara Gün Buluşmaları

Gün Buluşmaları Ankara Restoranları

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler nerelerdir? Şu günlerde gün buluşmaları için bir araya gelen kadınlar farklı mekânları ayarladığından ev de buluşma artık geçmişte kaldı. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler de menü, hizmetin kalitesi ve mekânın rahat olmasından dolayı evde toplanmaya tercih edilmektedir. Ayrıca eğlencesi ve ortam değişikliği Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri listenin en üste taşınmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Gün buluşmaları katılan kişi sayısına göre kalabalı...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Gün Buluşmaları Ankara Restoranları

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler nerelerdir? Şu günlerde gün buluşmaları için bir araya gelen kadınlar farklı mekânları ayarladığından ev de buluşma artık geçmişte kaldı. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler de menü, hizmetin kalitesi ve mekânın rahat olmasından dolayı evde toplanmaya tercih edilmektedir. Ayrıca eğlencesi ve ortam değişikliği Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri listenin en üste taşınmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Gün buluşmaları katılan kişi sayısına göre kalabalık olabileceği gibi az katılımcı da olabilir. Dolayısı ile mekânın genişliği, masanın büyüklüğü gibi unsurlar gün buluşmalarını oluşturan kişiye göre belirlenir.

Ev hanımları ile başlayan bu akım çalışan kadınları da etkisi altına almayı başardı. Gün buluşmaları için özel hazırlık yapılması âdettendir. Bu hazırlık ikram edilecek lezzetler, yemekler ile sınırlı değildir. Kadınlar, gün toplantılarında da şık ve güzel olmak için kuaförde bakım ve güzellik işlemi ile hazırlanırlar. Makyaj, saç işlemlerini şık kıyafetler ile tamamlarlar. Eskiden yapılan gün buluşmaları sadece evden eve olarak organize edilirdi. Dolayısı ile kadınlar bütün maharetlerini, el becerilerini ortaya çıkaracak baklava, börek, kısır, patates salatası, kalem gibi yaprak sarması, mantısı mutlaka masada bulunurdu. Ancak ev hanımlarından sonra çalışan kadınlar da gün buluşmaları düzenlemeye başlayınca artık bu gelenek değişime uğradı. Yani evin temizliği, menünün hazırlığı, misafirlere hizmet derken ev sahibinin oturup muhabbet etmeye zaman kalmıyordu. Ayrıca misafirleri uğurladıktan sonrada ayrıca bir temizlik daha gerektirirdi. Çalışan kadınların bu kadar zamanı olmadığından Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri gün buluşmalarının organizasyonunda destekçi olmaktadır. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri menüye ve ayrılan bütçeye göre çeşitli yerler tercih edilebilir. Mesela kafeler ya da pastaneler. Eğer sadece pasta, çay, kahve, börek tarzı bir menü ve sınırlı çeşit düşünülüyorsa bu tür yerler organize için ayarlanabilir. Ankara'nın her semti farklı mekân tarzlarının yoğunluğu ile tanınır. Kızılay semti de gün buluşmaları için gidilecek farklı konseptlerdeki kafeleri burada bulabilirsiniz.

Ancak gün buluşmalarında orta yaştaki hanımların büyük tutkusu olduğundan kafe gibi yerler basit kalabilir. Yemekli bir buluşma düşünülüyorsa restoran, dönerci ya da kebapçı gibi yerler organizasyon için ayarlanmak istenir. Öyleyse rotanızı Çankaya ya da Tunalı Hilmi'ye doğru çevirmeniz gerekir. Kalabalık ve davet havasında yapılan toplantılar ya da gün buluşmaları da dâhil bu tür yerlere gitmeden önce mutlaka yerinizi ayırmanız gerekmektedir. Gün buluşmaları için özel bir menü ve katılımcı sayısı belirlenerek sizin adınıza hazırlıklar yapılmaktadır.

Çeşitli yemeklerin ve içeceklerin yer aldığı zengin bir menü düşünüyorsanız öyleyse restoranlar Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin başında gelmektedir. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, salata, tatlı ve içecekler derken yemeğinden tatlısına tıpkı evde oluşturulan menü gibi her şey dâhildir.

Gün buluşmalarında yemek, muhabbet gibi konuların dışında müzikli bir eğlence düşünüyorsanız fasıl mekânları akla ilk gelen yerlerdendir. Fasıl müzikleri canlı performans ile adeta bir Show'a dönüşmektedir. Böylece gün buluşmalarında müzik eğlenceli bir aktivite olmaktadır.

Bahar, yaz ve hatta güz gibi dönemlerde gün buluşmaları için Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri açık alanlardan yana tercih yapılır. Güzel havanın keyfini çıkarmak, dört duvar arasında kapalı kalmamak için bu yerler gün buluşması ile dolup taşmaktadır. Otellerin, restoranların ve kafelerin bahçesi, balkonu ve terası açık hava ve doğa ile iç içe olmanın en kestirme yoludur.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Çok Tercih Edilmesindeki Sebepler?

  • Önceden gideceğiniz mekânı arayarak gün buluşması için bir yer ayırtmanız gerekiyor. Dolayısı ile istediğiniz bir menü varsa sizin için hazırlanıyor. Böylece gün öncesinde yemek telaşına düşmemiş oluyorsunuz.
  • Misafirlere hizmet etme koşuşturması yaşamadan herkes aynı anda sunumlar yapılmaktadır. Böylece oturup dostlarınız ile muhabbet etme fırsatı bulabilirsiniz.
  • Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri Ankara'nın her semtinde karşılaşabileceğiniz farklı konseptler ile karşınıza çıkmaktadır. Dolayısı ile gezme, hava alma fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Çalışan kadınlar artık gün buluşmaları için kendilerini ayrıca yormalarına gerek kalmıyor. Çünkü hazırlık, servis gibi bütün detaylar mekânın personeli tarafından gerçekleştirilmektedir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin ortamlar evlere göre daha keyiflidir. Çünkü seçilen ortama göre çalgı, müzik ortamı renklendirmektedir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri belirlerken bulunduğunuz yere uzaklığı ya da durak vb. yerler ile mesafesi önemlidir. Hem giderken hem de dönerken araç bulma, toplu taşıma araçlarından yararlanma gibi konularda eziyet yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekir. Ankara'nın büyük bir şehir olması ulaşım sorununu ortaya çıkarıyor. Araç bulma, bir yerden bir yere giderken mesafenin uzun olmasından dolayı yolda harcanan süreyi artırdığı unutulmamalıdır.

Ankara gri şehir olma algısını bir kenara bırakıp insanların caddelerinde, mekânlarında, yollarında huzur bulduğu bir şehre dönüşüyor. Çünkü evde oturmak yerine insanlar dışarıda eğlencenin akışına bırakıyor. Ev hanımları da dışarıdaki mekânlarda gün buluşmalarını organize etmeye başladığından beri mekânlar daha da canlandı. Sadece gençler değil orta yaş kadınlar da kafelerde, restoranlarda eğlenip sosyal aktivitelere katılıyor.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Menüleri Nelerdir?

Gün buluşmaları denildiğinde standart ancak bir o kadarda lezzetli tarifler yapılır. Demlenen çay eşliğinde yenmek için ikram edilen bu lezzetler damakları keyiflendirmektedir. Ve bu özel lezzetlerde hamur işleri olduğu kadar salata çeşitleri de bir hayli fazladır. Börek, kek, baklava bir yana kısır bir yana.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin gün için özel olarak hazırladıkları işte o menüde de yer alan tarifler:

  • Makarna salatası: makarna renkli garnitür ile buluşunca ortaya hem görüntü olarak hem de lezzet olarak eşsiz bir tarif çıkıyor. Kelebek makarna, garnitür, salatalık turşusu, yoğurt, mayonez, tuz ile harmanlanarak hazırlanıyor.
  • Patates salatası: patatese soğan, maydanoz, baharat, sarımsak eklenerek lezzeti artırılıyor. Ve gün buluşmaların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olarak masada yerini alıyor.
  • Etimek salatası: standart lezzetlerin yanı sıra artık gün buluşmalarında damaklar yeni lezzetler aramaktadır. Dolayısı ile menüde çeşitlendirmeye gidilmektedir. Bu tarifte onlardan biridir. Etimek, yoğurt, mayonez, yumurta, garnitür, tereyağı, patates, pancar, mısır gibi lezzetler ile renkli bir salata oluşturulmaktadır.
  • Maş fasulyesi salatası: dereotu, tuz, nar ekşisi, maş fasulyesi, zeytinyağı. Üzeri için tercihe bağlı olarak nar, mısır, çeşitli otlar ile süslenebilir. Bu tarif oldukça yenidir. Daha denememiş olanlar için farklı bir lezzettir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin menüleri yeni tariflere yönelik hazırlanmaktadır. Eğer istenilen bir lezzet varsa menüye dâhil edilebilir. Tabi mekân sahibi ile istenilen lezzetlerin eklenmesi önceden kararlaştırılması gerekir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin fiyatların pahalı olup olmaması merak konusudur. Ancak paket hizmetler ile kalabalık bir gün buluşması planlayanlar için bütçeyi aşmaya engel olmaktadır. Böylece gün buluşması için fazla açılmadan bir program yapma hakkı tanımaktadır. Ayrıca kredi kartı olarak Mastercard, visa gibi seçeneklerin bulunması ödemeyi kolaylaştırıyor.