Ankara Mezuniyet Balosu

Mezuniyet Balosu Ankara RestoranlarıANKARA MEZUNİYET BALOSU ORGANİZASYONU

Mezuniyet, farklı dönemlerdeki eğitim döneminin zorluk ve kolaylıklarının artık geride bırakılmasıdır. Kepleri havaya atıp, bütün sınav stresinin, derslerin yorgunluğunun unutulduğu tatlı bir heyecandır; mezuniyet. Mezuniyet balosu, genellikle lise ya da üniversite mezuniyetlerinde düzenlenir. Mezuniyet balosu da bütün yıl boyunca elde edilen başarıların gençler arasında eğlenerek kutladığı bir etkinliktir. Artık derse yetişme sorumluluğu, sınavlara sabahlayana kadar çalışma, not kaygısı geride kaldığ...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Mezuniyet Balosu

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Mezuniyet Balosu Ankara RestoranlarıANKARA MEZUNİYET BALOSU ORGANİZASYONU

Mezuniyet, farklı dönemlerdeki eğitim döneminin zorluk ve kolaylıklarının artık geride bırakılmasıdır. Kepleri havaya atıp, bütün sınav stresinin, derslerin yorgunluğunun unutulduğu tatlı bir heyecandır; mezuniyet. Mezuniyet balosu, genellikle lise ya da üniversite mezuniyetlerinde düzenlenir. Mezuniyet balosu da bütün yıl boyunca elde edilen başarıların gençler arasında eğlenerek kutladığı bir etkinliktir. Artık derse yetişme sorumluluğu, sınavlara sabahlayana kadar çalışma, not kaygısı geride kaldığından üzerinden kalkan yük ile beraber hafifleme, bir dönemi kapatıp arkadaşlardan ve okuldan ayrılmanın verdiği tatlı bir hüzün kaplar içini. Sivil hayata alışmak ya da eğitim sürecinde bir üst aşamaya alışmak biraz zor gelse de bu hisler yerini yeni başlangıçların heyecanına bırakır.

Ülkemizde kutlama etkinliklerinin yapılması biraz sönük kalmıştır. Ancak mezuniyet balosu bu algıyı yıkarak mezun öğrencilerin ve ailelerin önem verdiği etkinliğe dönüşmüştür. Mezuniyet balosu için çeşitli mekânlar hizmet sunmaktadır. Mesela oteller, havuz başı mekânlar vb. deniz kenarındaki şehirlerin mezuniyet balosu için tekne konsepti oldukça ilgi görmektedir. Oteller de mezuniyet balosu fikri yaz ayı ya da kış ayı fark etmeksizin tercih edilebilir olması bakımından avantajlıdır.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu, uzun yıllardır bu sektörde pek çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Her seferinde bütün ekip deneyim ve tecrübelerini geliştirip, yeniliklere uyum sağlamayı başarmıştır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Hangi Hizmetlerden Oluşur?

 • Mezuniyet balosu mekânı temini
 • Masa kiralama
 • Sandalye kiralama
 • Sanatçı organizasyonu
 • Konser organizasyonu
 • Yemek organizasyonu
 • Mezuniyet pastası organizasyonu
 • Havai fişek gösterileri
 • Video çekimi, fotoğraf çekimi
 • Dj şovları
 • Ekran, sahne, ses sistemi, ışık gibi donanımların temini ve kurulumu.
Yukarıda saydığımız hizmetler dışında varsa başka eklemek istediğiniz hizmet çeşidi organizasyon şirketine taleplerinizi bildirebilirsiniz. Böylece aklınızdaki, arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğiniz eğlence aktivitesini mezuniyet balosunda gerçekleştirebilirsiniz.

Mezuniyet balosu için büyün akış kesintisiz devam ederken sizde arkadaşlarınız ile anılarınıza yeni bir tanesini ekleyin. Mezuniyet ve mezuniyet balosu hayat boyunca daima güzel hatırlanacak özel anılar arasında yer alır.

Göründüğü gibi mezuniyet balosu da bir düğün, bir kokteyl organizasyonu gibi pek çok detaya sahiptir. Yemeğinden tutunda pastasına masasından tutunda sahnesine kadar her kalem ayrı ayrı organize edilmek ister. Bu iş için profesyonel ekiplerin süreci iyi analiz edip hızlı temin ile kusursuz bir mezuniyet balosu yaşanması sağlanabilir. Organizasyon şirketleri, sizin atladığınız ya da düşünmediğiniz detayları bile listeye eklemektedir.

Bazı okullar, öğrencilerin bu mutlu gününü de atlamayarak özel organizasyon hazırlamaktadır. Bazı okullarda ise böyle bir etkinlik düzenlenmediği için genellikle bu süreci öğrenciler yürütmek için işe koyulur.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mezuniyet balosu boyunca eğlence zirve de yaşanır. Dolayısı ile Ankara mezuniyet balosu organizasyonu eğlencenin kesintisiz yaşanması için büyük çaba sarf eder. Fotoğraf çekimi esnasında ortama renk katmak için konfetiler patlatılmalıdır. Böylece fotoğraflarda hoş bir ambiyans oluşturulur. Yemek programının ardından hemen takip edilmesi gereken akış müzikli eğlencedir. Mezuniyet balosu akışı genellikle aynı plan dâhilinde ilerler. Eğer ekstra hizmetler eklenmezse başlangıçta yemek bulunur.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu için geniş ortamlara sahip mekanlar seçilmelidir. Çünkü etkinlik süresi boyunca dans etmemek olmaz. Çeşitli parçalarda çeşitli figürlerin, dans gösterileri ile eğlenmek keyiflidir. Dolayısı ile herkesin piste çıkıp rahatça dans edebilmesi için geniş alana ihtiyaç duyulur.

Yemekten sonra etkinlik boyunca çeşitli lezzet ikramları sunulur. Bu lezzetler bol ve çeşitli olmasına özen gösterilmelidir. İçecekler için de aynı durum söz konusu olmalıdır. Gençler etkinlik boyunca çok hareketli olacağından sürekli bir şeyler atıştırma ihtiyacı oluşacaktır. Aperatiflerin etkinlik boyunca masalardan eksik edilmemesi gerekir.

Fotoğraf çekimleri için ışıklandırma sisteminin iyi olması gerekir. Çünkü fotoğrafların karanlık çıkması ya da aşırı parlak ışıkların fotoğrafın netliğinin bozulmasına neden olur. Dolayısı ile fotoğraf çekimi için özel ışıklar kullanılmalıdır. Topluca arkadaşlarınız ile çekeceğiniz fotoğraflar daha bir ışık, poz gibi konularda daha özenli hazırlamak gerekir.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilen Müzik Türleri

Mezuniyet balosuna gençlerin katıldığı etkinlik olarak düşündüğümüzde çalınan parçalar da bu yaş grubuna yönelik olmalıdır. En çok hareketli parça tarzları tercih edilmektedir. Mesela pop, rock, hip hop, slow dans parçaları. Müzik türleri yerli ve yabancı müziklerin karışımıdır. Sevilen tarzdaki parçaları ister Dj eşliğinde ister konser ister canlı müzik eşliğinde dinleyebilirsiniz. Bu seçimi önceden ayarlamak gerekir. Mezuniyet balosu müzikleri organizasyonu esnasında parçalar kadar canlı müzik, konser ya da Dj ile mi çalınacağı kararlaştırılabilir.

Ankara, farklı bir şehirdir. Çünkü istenilen etkinliğe, kutlamaya kısacası her tarzdaki organizasyonun düzenleneceği uygun konsepte mekânları kolaylıkla bulabilirsiniz. Mezuniyet balosu da istenen etkinlikler arasındadır. Ankara da yer alan çok sayıdaki üniversite bu tarz etkinliklerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ankara'daki üniversitelerin sadece ülkemizde değil dünya çapında başarıları ile tanınması çok sayıda öğrencinin ilk sırada tercih ettiği şehirdir. Çok sayıda üniversite öğrencisi her yıl ya üniversiteye yeni başlıyor ya üniversiteden mezun oluyor. Öğrencilerin bir kısmı farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden Ankara'ya üniversite hayalini gerçekleştirmek için gelmiştir. Dolayısı ile mezuniyet balosu üniversite hayatının mezuniyet balosu ile eğlenceli bir bitiş yapılmasına iyi bir fırsattır. Ankara mezuniyet balosu organizasyonunun ardından artık herkes kendi şehrine, kendi ülkesine döner. Ancak Ankara şehri her zaman kendi evleri gibi hissettikleri, hayallerin gerçekleştiği bir şehir olarak kalır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilebilecek Mekânlar Nelerdir?

Mezuniyet balosuna katılımcı sayısı yüksek bir etkinliktir. Dolayısı ile o kadar kişiyi rahat ağırlamak gerekir. Ayrıca çeşitli dönemlerde yapılan mezuniyet balosu için mevsimsel faktörler önemli rol oynamaktadır. Mezuniyet balosu denilince mekân tercihi ilk sırasında balo salonları yer almaktadır. Hem mekânın konsepte uygunluğu ve kapalı ortamın mevcut olması için tercih edilmektedir.

Mezuniyet balosu için meyhane gibi mekânlar da tercih edilebilir. Özellikle menüde alkollü içeceklerin servisinin yapılması için ideal yerlerdendir. Ayrıca müzik türleri de eğlenceyi artıran diğer bir unsurdur.

Bir başka yer de restoranlardır. Ankara'nın önemli ve elit restoranları bu etkinlik için uygun olmaktadır. Özellikle yemekli bir mezuniyet balosu organize ediliyorsa özel şeflerin hazırlayacağı mezuniyet balosu menüsü damaklarda unutulmaz tatlar bırakacaktır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Menüsü

Yemekli bir organizasyon ayarlandıysa o zaman tam bir davet menüsü hazırlanır. Mezuniyet balosu yemeği için şunlar hazırlanabilir; yemeğe geçmeden önce aperatif atıştırmalıklar ile başlangıç yapılır. Genellikle ordövr tabağı olarak önümüze gelen bu tabakta neler yer almaktadır? Mezeler (haydari, patlıcan salatası, ezme) yaprak sarma, peynir çeşitleri, şekilli havuç, salatalık dilimleri,

 • Mevsimine uygun salata,
 • Paçanga böreği, sosis kızartması
 • Balık ya da kırmızı et (çeşitli pişirme usullerine göre) garnitür eşliğinde
 • Pilav
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler (çay, kahve, meyve suyu, maden suyu, su, şarap, bira vb.)
 • İkramlıklar (kanepe peynirli, zeytinli) çerezler, cips vb.
Yukarıdaki menü listesi değiştirilebilir. Tamamen damak zevkine göre baştan hazırlanabilir.