KIZILAY İFTAR MEKANLARI

blog yazısı ekle !

KIZILAY İFTAR MEKANLARI

İftar açmak için Ankara'nın merkezi olan Kızılay'da birçok mekân bulunmaktadır. Her zevke uygun, her tarzda farklı seçimler vardır. Yenilecek yemekten mekânın yerine ve mekânın özelliklerine göre alternatifler vardır. Kişi sayısı ve ayrılan bütçeye göre de Kızılay iftar mekanları seçimi yapılmaktadır.Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Ankara büyük bir şehirdir ve birçok farklı iftar mekânı vardır. Tercihe göre restoran olabileceği gibi lokal, otel gibi mekanlarda iftar mekanı olarak değerlendirilebilir. Büyük iftar organizasyonları için seçkin otellerde iftar programları yapılmaktadır. Özenle seçilmiş menüler, fasıl eşliğinde yenilen yemekler güzel bir gece yaşatmaktadır. Açık büfe şeklinde yemek organizasyonları olan mekânlar bulunmaktadır. Açık büfede birbirinden lezzetli zeytinyağlı, etli yemekler, iftariyelikler, tatlılar ve sınırsız içecekler ile toplu organizasyonlarda ekonomik fiyata iftar yapılmaktadır. Aynı zamanda balık menüsü olan mekânlar vardır. İftardan sonra semaver ile çay keyfi tercih edilmektedir.

Kızılay iftar mekânları olarak açık havada, bahçeli, doğayla iç içe mekânlar yer almaktadır. Yaz aylarında açık mekânlarda iftar yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Kızılay iftar mekanları olarak çeşitli kebaplardan oluşan menüleri olan mekanlar vardır. Et menüsü olan mekânları tercih edenler için çeşitli ızgara et veya farklı et yemeklerinin yapıldığı mekânlar bulunmaktadır. Osmanlı mutfağını tercih edenler için çeşitli Osmanlı lezzetleri, yemekleri, tatlıları, şerbetleri içeren mekân seçenekleri vardır. Osmanlı mutfağı son yıllarda iftar için tercih edilen mekânlardandır. Mescidi olan mekânlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda iftarın semazen gösterileri eşliğinde yapılan mekânlar mevcuttur.

Anadolu'nun farklı yörelerine ait yemeklerin olduğu yöresel yemeklerden hoşlananlar için bu tarz mekânlarda bulunmaktadır. Kızılay'da Karadeniz'den Anadolu'nun çeşitli bölgelerine dair birçok yöresel yemek yapan iftar mekânları mevcuttur. Çocuklu ailelerin rahat etmesi için çocuk oyun yeri olan ve çocuk bakımı odası olan mekânlar bulunmaktadır. Kişi sayısına göre fazla sayıda ağırlayabilecek mekânlar için rezervasyonlar yapılmaktadır. Kızılay Ankara merkezde olduğu için ulaşımı oldukça kolay olmaktadır, bu sebeple iftar açmak için Kızılay Ankara'nın iftar için tercih edilen semtlerindendir. Ayrıca ramazan aylarında mekânlarda menülerde indirimli fiyatlar uygulanmaktadır. Sıcak samimi bir ortam tercih edenler için seçenekler mevcuttur.