Ankara Şarap Evi

Şarap Evi Ankara Restoranları

Şarap Evi - Şarap Kültüründe Yenilik

Yaşadığımız şu günlerde içki eğlence mekânlarının gözdesi olduğu kadar günlük hayatta da oldukça sık tüketilmektedir. Birçok içki türü bulunmaktadır. Bunlardan en asil olan içki ise tabi ki de şaraptır. Şarap aşkın ve sohbetin en koyusunun tadıldığı mekânlarda müşterinin karşısına çıkmaktadır. Diğer içkilerden farklı olarak şarap, çok geniş kültüre sahip bir içkidir. Şarap kültürü, hangi şarabın hangi bardakta içildiğinden, hangi şarabın hangi yemekle yenildiğine kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir....
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Şarap Evi

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Şarap Evi Ankara Restoranları

Şarap Evi - Şarap Kültüründe Yenilik

Yaşadığımız şu günlerde içki eğlence mekânlarının gözdesi olduğu kadar günlük hayatta da oldukça sık tüketilmektedir. Birçok içki türü bulunmaktadır. Bunlardan en asil olan içki ise tabi ki de şaraptır. Şarap aşkın ve sohbetin en koyusunun tadıldığı mekânlarda müşterinin karşısına çıkmaktadır. Diğer içkilerden farklı olarak şarap, çok geniş kültüre sahip bir içkidir. Şarap kültürü, hangi şarabın hangi bardakta içildiğinden, hangi şarabın hangi yemekle yenildiğine kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir. Ankara'da olmak üzere çoğu yerde eskiden şarap, belirli yerlerde bulunurken; şu an yaklaşık olarak her cafede ve barda müşteriye sunulan bir içki haline gelmiştir.

Şarap içmenin kültürlerinden birisi de doğru şarap ile doğru yemeğin yenilmesidir. Genellikle şarap ile birlikte peynir tabağı gibi aperatif ürünler tercih edilir. Fakat ana yemek ile de içilebilen bir içki olduğundan, beyaz et ile beyaz şarap, kırmızı et ile kırmızı şarap içilmelidir. Şarabın çeşitliliği sebebiyle birçok kırmızı ve beyaz şarap bulunmaktadır. Beyaz etin ve kırmızı etin seçimi şarap seçimini de etkilemektedir.

Ankara'da şarap içme ambiyansını yaşatan birçok mekân mevcuttur. Bu mekânların genel özellikleri şirin, samimi ve sıcak ortamlar olmalarıdır. Şarap içilen mekânların ortak özellikleri ise küçük tahta masalara sahip olmaları ve mekânın da aynı şekilde küçük ve loş ışıkla aydınlatışmış olmalarıdır. Bu mekânların yanı sıra şarap, çeşitli restoranlarda da sunulmaktadır. Kültürü yurt dışından gelen şarap bilindiği üzere yurt dışında restoranlarda da sıkça tüketilen bir içkidir. Bunun ile beraber Ankara'da fasıllarda da görmeye alıştığımız bir içki haline gelmiştir. Ankara'da bulunan çoğu club'ta içmek isteyenler için şarap mevcuttur.

Gece hayatının vazgeçilmezi olan şarap birçok mekânda tüketilmekte olduğu için buna bağlı olarak kişi profili de değişim göstermektedir. Şarap içen ve şarap kültürü olan insanlar tat duyularına önem veren insanlardır. Şarap kültürü insanlara entel bir hava katmaktadır. Ankara'daki mekânlarda da görüldüğü üzere şarap içen kişilerin profillerine bakıldığında entel bir havası olduğu görülmektedir. Bu nedenle şarap insana kalite katmaktadır.