DUVAKLI PİLAV – YÖRESEL MUTFAKLAR

blog yazısı ekle !

DUVAKLI PİLAV – YÖRESEL MUTFAKLAR

Teknolojinin direkt olarak yansıdığı ve yardımcı olma konusunda bonkör davrandığı sektörlerden bir tanesi gıda sektörüdür. Gıda sektörünün en önemli noktalarında, misyon ve vizyon belirlenmesi gibi noktalarında teknolojinin ayak izlerini görmekteyiz. Bu durum o kadar gelişmiş bir hale geldi ki; teknolojinin kullanılmadığı bir kuruluşun çok fazla var olamayacağı konusunda ayyuka çıkan fikirler bulunmaktadır. Bu genellemenin içine gıda sektöründeki kuruluş ve kurumları da girmektedir.

Gıda sektörü, açılan yeni lokantalar, restoranlar sayesinde yaşantısını ve sektörel döngüsünü devam etmeyi başarmaktadır.
Bu döngünün devam durumunu bilen ve bunu doğru şekilde kullanmak isteyen birçok girişimci, kendisini bu sektörün içerisine yerleştirerek bu sektörden faydalanma şansına sahip olmayı istemektedir.

Bu sayede ülke içerisinde bir anda açığa çıkan keşfetme güdüsünün ne denli etkisi olduğunu görmekteyiz. Gıda sektöründe var olan bu girişimler hep iyiye doğru devam eden bir çizgide olmuştur. Bir anlamda kendisini devamlı olarak yenileyen ve mevcut sayısını giderek artan bir sektör haline gelmiştir.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Bu gıda sektörün ortaya koyduğu tüm ürünler, insanların farklı ve renkli tatlara ulaşmasını sağlamaktadır. Bu durumun oluşmasında gıda sektörünün içinde yer alan ev yemekleri ya da yöresel lezzetler konseptinde çalışan firmaların büyük etkisi bulunmaktadır.

Bu yöresel lezzetlerden olan ve takipçilerine enfes bir tat veren, Diyarbakır yöresine ait olan Duvaklı Pilav adlı lezzete sizlerin dikkat çekmek istiyoruz.

Duvaklı Pilav yemeği pirinç, et suyu, tereyağı, kıyma, badem, tuz ve maydanoz gibi maddelerden oluşuyor. Normal bir pirinç pilavı tarifi ile başlayan bu yemek; badem, tereyağı, kıymanın da kavrulup pilava eklenmesiyle servis edilmektedir.

Pilavın farklı tatlarına ulaşmak ancak bu tür renkli ve farklı lezzet kapılarına başvurmakla olmaktadır. Bahsettiğimiz bu yöresel lokantalara ve müthiş lezzetlere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bölgelerin başında başkent Ankara gelmektedir. Ankara'da istediğiniz birçok lezzeti kolaylıkla görebilmektesiniz. Kızılay ve Çankaya merkezli olmak üzere onlarca semtte bu lezzetler sizi bekliyor.

Başkentin birçok noktasında rahatlıkla bulabileceğiniz bu lezzetlerden kendinizi alamayacaksınız. Bu yüzden sizleri bu lokantalara yeni lezzetlere ulaşmaya davet ediyoruz.

Acele edin, lezzet dünyasında yerinizi hemen alın.