FTZ AVM RESTORAN, CAFE VE FAST FOOD MEKANLARI

blog yazısı ekle !

FTZ AVM RESTORAN, CAFE VE FAST FOOD MEKANLARI

Artık vaktimizin çoğunu Avm gibi kapalı alanlarda geçirmekteyiz. Sayılarında ki artış buna bir sebeptir. Özellikle Ankara gibi denizi olmayan fakat imkânları çok olan büyük bir şehirde yaşıyorsak avmler hayatımızda önemli bir yere sahip olur. Belirli sayıda olan bu yerler neredeyse her semtte bizi karşılamaktadır. Görülmesi gereken avmlerin başında FTZ AVM Restoran, cafe ve fast food mekanları gelmektedir. Hem yeri hem de sağladığı imkânlar açısından oldukça kolaylık sağlayan bir avm olmaktadır.
Yaşamımız akıp giderken belki keşfetmediğimiz pek çok mekan vardır. Bunları gezerek ya da internetten araştırma yaparak öğrenebiliriz. Tercih ettiğimiz mekânları aslında ruh halimize göre seçeriz. Sakin ve huzurlu bir gün geçirmek için bir cafe, daha hareketli bir gün için bar pub ya da canımız sıkkındır ve biraz stres atmak için meyhane tercih edebiliriz. Kendimizi nerede iyi hissedeceğimize bağlıdır.

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Günlük yaşamın stresinden birazda olsa uzaklaşmak için monoton yaşamdan uzak durmalıyız. Kendimize zaman ayırmak doğru bir tercih olacaktır. Her zaman tek başımıza zaman geçiremeyiz. Bazı yerlerde sevdiklerimizle zaman geçirmeyi tercih etmeliyiz. Özellikle hareketli mekânlarda tek başına eğlenmek çokta doğru bir seçim olmayabilir. Bu yüzden boş vakitlerimizi değerlendirmeli sevdiklerimizle ve bize iyi gelecek yerlerde geçirmeliyiz.

Eskiden ihtiyaçlarımızı farklı noktalarda karşılamak zorunda kalıyorduk. Mesela kıyafet bulunan yerde ayakkabı ya da yemek ihtiyacımızı gideremiyorduk. Ama avmlerde bu şansı yakalamamız mümkün. Her katta ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Kıyafet alışverişimizi tamamlayıp, sinema keyfi yapıp daha sonra yemek ihtiyacımızı da aynı yerde giderebiliriz. Hem daha az yorulur hem de vakit kaybı yaşamayız.

Bize sağladığı bu kolaylıklar nedeniyle oldukça kalabalıktır avmler. Daha küçük şehirlerde sayısı az olsa da büyük şehirlerde sayısı gittikçe artmaktadır. Avm'nin dış mimarı da akılda kalması açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden son zamanlarda avmlerin mimari yapısında çok farklı tasarımlar göze çarpmaktadır.

Hem gezmek hem de ihtiyaçlarımızı gidermek amacıyla tatil günümüzü avmde geçirmek oldukça mantıklı bir davranış olacak ve hava koşullarının da bizi olumsuz etkilemesinin önüne geçilebilecektir.