KIR DÜĞÜNÜ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

blog yazısı ekle !

KIR DÜĞÜNÜ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

Ankara'da evlenecek çiftlerin özellikle sıcak yaz mevsiminde tercih ettikleri kır düğünleri oldukça eğlenceli ve samimi düğünlerin tercih edildiği mekânlarda yapılır. Ayrıca bu tarz mekânlar sünnet düğünleri için de oldukça elverişli bir ortamdır. Herhangi bir sosyal tesisin bahçesinde bu tarz düğünler yapılabileceği gibi otellerin de kır düğünü için ayırdığı bölümler vardır. Bazı restoranların bahçeleri de kır düğünü için kullanılabilir. Kır düğünü ile evlenmek isteyen gelin adaylarının tercih edeceği gelinlikte ortama göre farklılık gösterir. Mesela salon düğünleri için kabarık ve çok gösterişli gelinlikler tercih edilirken, kır düğünleri için daha hafif ve kabarık olmayan gelinlikler revaçtadır.Sote Meyhane

Ümitköy

Sote Meyhane - yakından takip edebileceğiniz İnstagram adresimiz - @sotemeyhane

Sote Meyhane Ümitköy Mutlukent villalarında yer almaktadır. 3 katlı butik bir meyhane olup hem ön tarafında hem de arka tarafında balkonu bulunmaktadır.

Tabi ki ayrıca serinleyebileceğiniz ve ailenizle çok rahat edebileceğiniz nezih ve havadar bir bahçeye Sahiptir. Her çarşamba Cuma ve Cumartesi günü fasıl ekibimiz sizlerle olacaktır.

Mezelerimizin güzelliğinden de söz etmemek olmaz tabi ki... Akdeniz yeşillikleri ve kaliteli ana yemeklerle masanız ve mideniz bayram edecektir. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz :)
devamını oku...
Adres: Mutlukent Mah 1946. Sokak No:11 (Galeria Yanı) Ümitköy - Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara


Kır düğününde gelin rahat ve hafif ve kabarık olmayan gelinlik giyer de damat geri kalır mı? Tabi ki kalmaz. Kır düğünüyle evlenecek damatlar için de ortama uygun şık ve rahat ve açık renk tonlarında damatlıklar satılmaktadır. Kır düğünü konseptine uygun olarak çeşitli gelin saçları da vardır. Gerçek çiçeklerle süslenmiş saç, dağınık bir topuz ve yandan yapılmış gevşek bir örgü kır düğünü için oldukça uygundur. Tabi bunu buğulu göz makyajı ve doğal gösterişli dudak makyajıyla tamamlamak gerekir.

Kır düğünü ile evlenecek gelin adayları asla sivri topuklu bir ayakkabı tercih etmemelidir. Özellikle platform topuklu bir ayakkabılar gelinin toprak zemine batmaması ve ortamda rahat hareket etmesi oldukça uygun olur. Böylece rahatça dans edebileceği gibi konuklar arasında dolaşabilir. Gelin son olarak bu konseptini sarı pırlanta, turmalin, safir ve yakut gibi renkli taşlar ile tamamlayabilir. Kır düğününün diğer detayları ise konuklarınızın oturacağı masaların süslenmesidir.

Mesela ortama uygun olarak taze kır çiçekleri masalarda yer alabilir. Bu arada unutulmaması gereken bir detay da her ne kadar havalar iyi olsa da kır düğünleri için A ve B planlarını hazır bulundurmakta da her zaman fayda vardır. Kır düğünü yapılacak alanın üzeri kapatılabileceği gibi, düğünün yapıldığı kapalı bölümü olan mekânlar her an can simidi olarak hayatınızın en güzel anının sırılsıklam olmasını önleyebilir. Ankara'da kır düğünü konseptine uygun çok sayıda mekân bulunmaktadır. Tabi kır düğünü için yaz sezonunun yoğun geçeceği düşünülerek erken rezervasyon yaptırmakta da fayda vardır.