MAMAK RESTAURANT

blog yazısı ekle !

MAMAK RESTAURANT

Restaurant, kelimesi halk arasında lokanta olarak bilinen mekanlara verilen isimdir. Yani daha açık belirtecek olursak; restaurant lezzetli yemeklerin müşterilere sunulduğu, yöresel lezzetleri bulabileceğiniz mekanlardır. Ankara'da son zamanlarda artan nüfusu ve yoğun gündemi ile insanların kendilerine zaman ayırabilmelerini sağlayacak mekanların eksikliği hissedilmiştir. İşte bu sebeple birçok mekân müşterilerine ister aileleriyle, isterse de arkadaşlarıyla daha keyifli bir vakit geçirebilmelerini vaat etmektedir.Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A


Restaurantlarda Yapılan Yemek Hizmetleri

Günümüzde Restaurantlarda sunulan yemek hizmetleri her geçen gün artarak yemek menüsünü zenginleştirmektedir. Genel olarak Mamak Restaurant mekanlarında sunulan hizmetlere bir göz atacak olursak;

 • Kahvaltı
 • Ara sıcak
 • Salata çeşitleri
 • Pizzalar
 • Pideler
 • Yöresel et yemekleri
 • Hamburgerler
 • Sandviçler
 • Ana sulu yemekler
 • Yöresel sebze yemekleri
 • Tatlılar
Bu saydıklarımız Mamak restaurant mekanlarında müşterilere sunulan zengin yemek menüsü içeriğinden sadece bazılarıdır. Bu yemeklerin haricinde içecek menüsü ile de restaurantlar müşterilerine hizmet vermektedir. Genel olarak bir de zengin içecek menüsüne bir bakacak olursak;

 • Yerli alkollü içecekler
 • Yabancı alkollü içecekler
 • Çay çeşitleri
 • Ada çayları
 • Bitki çayları
 • Meşrubatlar
 • Ayran
 • Şalgam
Daha birçok çeşitte içeceği bulabileceğiniz Mamak restaurant mekanları içecek menüsü ile zengin bir çeşidi müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Yemeklerinizin yanında istediğiniz içeceği tercih edebilirsiniz.

Mamak Restaurant

Ankara oldukça kalabalık bir nüfusa ve birçok mekâna da ev sahipliği yapan bir şehirdir. Yemek kültürü konusunda son derece tecrübeli aşçıları da bünyesinde barındıran ender şehirlerden biridir. Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ankara, mutfak kültürlerinin de tek çatı altında toparlayan bir şehirdir. Ankara içerisinde de bazı semtler ve ilçeler var ki Ankara yerleşim yeri olduğundan günümüze kadar varlığını devam ettiren yerlerdendir. İşte Mamak tam da bu bahsettiğimiz yerlerden biridir. Mamak restaurant mekanları zengin ve kültürel birikimi ile geçmişten günümüze kadar gelmiş adeta yaşayan tarih olarak nitelendirmemiz yanlış olmayacaktır.

Geçmiş ile gelecek ile arasında kültürel bağ olan Mamak restaurant mekanları menü değişimleri, mekân tasarımlarının yapılandırılması ile her dönem müşteri istek ve taleplerine hızlı cevap vermektedir. Bu değişimler özellikle fiyatların indirilmesi konusunda müşteri memnuniyeti ile tamamlanmaktadır. Görüldüğü gibi durağan değil yeniliğe daima açık dinamik bir yapıya sahiptir Mamak restaurant mekanları.

Fakat her geçen gün sayıları hızla artan restaurant mekanları adından sıkça bahsettiren işinde son derece iyi restaurant mekanlarını gölgede bırakmaktadır. Yani sonradan piyasaya çıkan ve kaliteli hizmet, temizlik ve hijyen gibi konularda yeteri kadar özen gösterilmeyen konularda Mamak restaurant mekanları ödün vermemektedir.

Son yıllarda yapılan mekan amaç ve vizyonlarındaki yenileşme hareketleri ile gerek mutfakta gerek sunum esnasında personelin gerekli kıyafet, bone, eldiven, önlük veya üniforma donanımı ileişinin başında olması gösterilen özen ve titizlikten sadece birisidir Mamak restaurant mekanlarında.