ÇUKURAMBAR KAHVALTI FIRSATLARI

blog yazısı ekle !

ÇUKURAMBAR KAHVALTI FIRSATLARI

ÇUKURAMBAR KAHVALTI FIRSATLARI

Ankara, kalabalık bir şehirdir. Çukurambar da, Ankara'nın kalabalığını en çok hissettiren yerlerinden birisidir. Çukurambar, yemek yemeye ve bir şeyler içmek için mekan açısından oldukça zengin bir yerdir. Çukurambar kahvaltı fırsatları her bütçeye uygun olarak hazırlanmıştır.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları
Kahvaltı fırsatları menülerde kahvaltı tabağı şeklinde bulunduğu gibi, reçel, pekmez, beyaz peynir, domates, zeytin gibi ayrı ayrı seçeneklerde de bulunmaktadır. Kahvaltılıkları tek tek satın almak yerine kahvaltı tabağı satın almak fiyat açısından daha uyguna gelmektedir. Kahvaltılıklara tek tek göz attığımızda kaymak 10.50 TL, bal kaymak 7.50 TL, tereyağı bal 6.50 TL, tereyağı reçel 5.50 TL, tahin ve pekmezin 5.50 TL olduğunu görürüz. Ancak en küçük ve daha zengin bir kahvaltı tabağı 8.50 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Dafne Hotel

Balgat

Dafne Hotel, Ankara'nın yükselen değeri olmaya devam eden semtlerinden Balgat'ta yer almaktadır.

Sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak olan Dafne Hotel single, double, triple ve suit odalar olmak üzere 72 oda 155 yatak kapasitelidir. Tüm odalarımız için aile konseptini benimseyen Dafne Hotel, klima, özel kasa, mini bar, saç kurutma makinesi, telefon ve 24 saat sıcak su hizmetleriyle sizleri evinizdeymiş gibi rahat hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Toplantı, eğitim ve seminer gibi organizasyonlarınıza hitap edecek İbah Salonu ( 60 kişi ) Puis Salonu ( 80 kişi ) ve çok amaçlı 350 kişilik salonlarımız ve ekipmanları ile hizmetinizdedir.

Düğün, nişan, kına gibi özel günlerinizde sizlere hizmet verecek olan 350 kişilik balo salonumuz ve 150 kişilik çok amaçlı restaurantımız ve 80 kişilik kır bahçemiz kaliteli personeli ve profesyonel mutfağımız ile anılarınızı süsleyecektir.
devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


8.50 TL olan kahvaltı tabağının içerisinde simit, zeytin çeşitleri, domates, salatalık, ezine peynir, üçgen peynir ve bir bardak demleme çay bulunmaktadır. Yine poğaça, domates, salatalık, zeytin çeşitleri, ezine peynir, üçgen peynir ve bir bardak demleme çayın bulunduğu kahvaltı tabağı 8.50 TL'dir. Kahvaltılıkların çeşitleri arttıkça fiyat buna bağlı olarak artmaktadır. 25 TL da kahvaltı tabağı bulunmaktadır. Bu tercihe göre değişir. Sahanda yumurta, domates, salatalık, zeytin çeşitleri, ev yapımı reçeller, kaşar peynir, dil peyniri, ekmek sepeti ve bir bardak demleme çayın bulunduğu kahvaltı tabakları 19.90 TL'dir.

Gurme kahvaltı tabağının içinde kavrulmuş dana eti, füme dana eti, rokfor peynir, taze mevsim meyvesi ve galetanın bulunduğu kahvaltı tabağının fiyatı 24.50 TL'dir. Light kahvaltılar da genel olarak 18 TL'ye yapılabilir. İçinde meyveli yoğurt ve sütlü müsli bulunmaktadır. Kahvaltıda yenilebilecek çift kaşarlı tostun genel fiyatı ise 7.50 TL'dir. Soğuk sandviçler ise, 3.50 TL'den başlayıp 7 TL'ye kadar fiyatları değişmektedir.

Ankara'da kahvaltı edilebilecek yerlerin dışında pek çok cafe , bar pub, restoran ve meyhane bulunmaktadır. Kafelerde kahvaltı sipariş edilebileceği gibi pek çok tatlı, dondurma, soğuk içecekler, sıcak içecekler, pasta çeşitleri, vitamin deposu olan içecekler, pizzalar ve salataların tadına da bakılabilir. Meyhane olarak Ankara'da Türk ve Yunan meyhaneleri bulunmaktadır.

Bu meyhanelere rezervasyon yaptırılarak da gidilebilir. Erken rezervasyonlarda fiyat açısından indirim de yapılmaktadır. Kişi başı en uygun fiyat 80 TL olarak bu meyhanelere gidilebilir. Pub ve cafe için genellikle rezervasyon gerekmez. Tercih edilen mekâna göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bar pub, insanlar genellikle iş çıkışı rahatlamak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek, sohbet etmek ya da tatil günlerinde hoş vakit geçirmek amacıyla giderler.

Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları