MAÇ YAYINI YAPAN MEKANLAR - ATV/ASPOR

blog yazısı ekle !

MAÇ YAYINI YAPAN MEKANLAR - ATV/ASPOR

90'lı yılların ortalarından itibaren bilgisayar ve internet ikilisinin ortaya çıkmasının ardından dünya bir daha eskisi gibi olmayı başaramadı. Bu durum bir anlamda geçmişe özlem yaratsa da bundan kaçabilmek çok da mümkün değildir.

Özellikle internetin hayattaki birçok şeyi kolaylaştırdığı da bilinmektedir. Şimdilerde Türkiye içerisinde insanlar bu konuda hiç olmadığı kadar şanslı bir hale gelmeye da başladı.

Bu konuda onlarca örnek verebiliriz. İnsanların devamlı olarak takip etmesini zor hale getiren bu durumu sizler için kısaca anlatalım.Burada spor açısından bir örnekle olaya bakmak istiyoruz.

Daha öncelerde futbol maçları hakkında bilgi almak, onlardan sıcağı sıcağına haberdar olabilmek için radyo ya da gazeteye ihtiyaç duyulurdu. 1968'den sonra TRT sayesinde bu maçlar televizyon adı verilen teknolojik kutulardan yayınlanır oldu.Bu durum yaklaşık 20 sene sürdü.

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara


Ancak bu imkansızların ardından özel televizyonların kurulmasıyla birlikte ortaya çıkan dijital platformlar bu işin profesyonel bir hale gelmesine yardımcı oldu. Bir anlamda bu iş artık ticarete dönüşmüştü.

Bir çok futbol yayını artık halk arasında ''paralı kanal''ya da ''şifreli kanal'' şeklinde adlandırılan dijital platformlarda yayınlanmaktadır. Türkiye Ligi ayrı, Avrupa maçları ayrı, hazırlık maçları ayrı, kupa maçları ayrı kanallarda gösterilmektedir.

Bahsettiğimiz bu kanalların arasında yer alan ve ortaklığa sahip olan ATV ve A Spor kanalları ülkemizde yayınlanan Ziraat Türkiye Kupası mücadelelerinin yayıncı kuruluşu olarak biliniyorlar. Yıllardır devam eden bu durum, önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam edecektir. A Spor spor kanalları içerisinde yeni bir oluşum olarak tanınırken, ATV'nin geçmişi 20 yıla yakın bir süreye dayanır.

Bu tür yeniliklerin hemen ardından, sırf bu yayınların izlenebilmesi adına mekanlar açılmaya ya da açılan mekanlarda bu yayınlar yapılmaya başlandığını hep birlikte gördük.

ATV'nin ve A Spor'un yayınları artık ülkemizin her yerinde yer alan dijital platformlarda ve hatta karasal yayınlarda rahatlıkla bulunabilmektedir. Bu bahsettiğimiz maç yayını yapan lokantalar ve restoranlar ülkemizin başkenti olan Ankara'da fazlasıyla bulunmaktadır. Özellikle Kızılay bölgesinde yoğunlaşan bu yerlere kolaylıkla ulaşabilir ve maç yayını hizmeti alabilirsiniz.