BİLKENT NARGİLE

blog yazısı ekle !

BİLKENT NARGİLE

Nargile tütün kullanmanın değişik bir versiyonudur. Günümüzde tiryakileri oldukça çoğaldı ve nargile alışkanlıklar arasında yer almaktadır. Bunun sebebi içerisindeki tütün veya aromadan kaynaklanmamaktadır. Keyifli anlara şahitlik etmek isteyenler nargileyi tercih etmektedir. Böylece boş zamanlarınızda veya akşam üstü nargile mekânlarına uğramadan eve gitmezsiniz.

Nargilenin günümüzde canlanması ile tarzında yenilikler olduğunu görmek mümkündür. Katılan aromalar yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç olabilir.

En Çok Tercih Edilen Tütün Aromaları

 • Mango
 • Vişne
 • Şeftali
 • Muz
 • Kavun
 • Kırmızı elma
 • Yeşil elma
 • Karamel
 • Yasemin
 • Karışık
 • Üzüm
 • Hindistan cevizi
 • Bahreyin elması

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - AnkaraNargilenin Farklı Kültürlerde Kullanım Şekilleri

Bilkent nargile mekanlarında nargile ayrı ısmarlanarak keyif yapılır. Ismarlama usulü günümüzün alışkanlığı haline dönüşmüştür. Yani doğu kültüründeki gibi arkadaşına, dostuna nargileni ikram etme gibi bir alışkanlık oluşmamıştır.

Sadece doğu kültürüne ait değildir. Batı kültürü de nargileye düşkün olduğu görülmektedir. Fransa ve ABD'de tütün konusunda yasaklar uygulansa da göçmenlerin veya tiryakilerce bir şekilde ithal edilen tütün keyfine rastlanabilir.

Nargile keyfi farklı mekanlarda yapılabilir. Nargilenin dumanı etraftaki insanları rahatsız edebileceği düşüncesi ile Cafe, restoran, kahve gibi mekanlardan biri tercih edilebilir.

Nargilede Kullanılabilecek Tütün Çeşidi Nedir?

 • Virginia tütünü
 • Burley tütünü
 • Tömbeki; bitkinin yapısı oldukça kısa boylu ve geniştir. Bodur bir yapıdadır. Yapraklarının özellikleri daha koyu, ufak, daha dolgun ve diğer tütünlere göre oldukça dayanıklıdır. Nikotin oranı oldukça yüksek olup yaklaşık %10'dur. Nargile için özel tütündür. Tömbeki tütünün kendine has kullanım şekli vardır: bir gece suda bekletilmesi gerekir. Böylece nargilenin lezzeti bu şekilde sağlanmış olmaktadır.
 • Arap tömbeki
Yukarıdaki iki tütün türünde nikotin oranı oldukça düşüktür; %3 gibi. Uzun sürede tömbeki başta Ankara nargile mekanlarında kullanıldı. Tömbeki tütünü eskiden orta yaş ve üstü tarafından tercih edilmekteydi. Nargile mekanları sohbetlerin derinleştiği mekân olma durumundan ödün vermemektedir.

Nargileyi İçme Yöntemi

Nargilenin içindeki sunun fokurdayarak tütünün yanmasını sağlamak için havayı içinize çekerek nefes alır gibi olmalıdır içme şekliniz. Kısaca piponun içme şekli ile aynıdır.

 • Göbekten içim
 • Göğüsten içim
Göğüsten içim oldukça zor olduğundan genelde ilk yöntem yaygın olanıdır.

Bilkent Nargile

Ankara sokaklarında birbirinden farklı nargile mekanları görebilirsiniz. Nargile konusunda işletmeci oldukça titiz davranarak sıradan bir alışkanlıktan ileriye taşıyarak popüler eğlence anlayışı içerisinde yer almaktadır.

Nargileyi farklı fiyatlarda bulmak mümkündür Bilkent nargile mekanlarında. Nargile fiyatları ortalama 15 TL ile 30 TL arasında değişmektedir. Mekânın farklılığı, nargilede kullanılan tütün, nargilenin seramik, bakır, cam olma bakımından fiyatlar da değişmektedir.

Nargileye Bilkent semtin her caddesinde keyfine düşkün tiryakilere rastlayabilirsiniz. Bu durum nargilenin özlem ile karşılandığını, kaldığı yerden büyük ilgi ile karşılanarak gelecek nesillere de aktarılacağı gibi sonuçlara varabili riz. Ankaralılar nargile kültürüne sahip çıkmaktadır.