ÇUKURAMBAR RESTORAN CAFE PASTANE VE MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ÇUKURAMBAR RESTORAN CAFE PASTANE VE MEKANLAR

İnsanlar hoş vakit geçirmek için kafe ve restoran gibi mekânları sık tercih etmektedirler. Gerek arkadaşlarla, gerek ise özel günlerde bu tür mekânlar son derece uygun olabilmektedir. Çukurambar restoran cafe pastane ve mekanlar eğlenceli ve güzel zaman geçirmek için idealdir. Ankara büyük bir şehir olmakla beraber, son derece renklidir de. Pek çok farklı yerden burayı ziyarete gelen kişiler de var. Hem öğrenciler hem de Ankara şehrine yolu düşen kişiler bir birinden özel ve kaliteli mekânlarda vakit geçirebilmektedir. Cafe, restoran ve pastane gibi mekânlar her tarz ve yaş kişiler için uygundur. Çünkü her insan bazen farklı yerlerde vakit geçirmek ister, değişik tatları denemeye ister.
Bu mekânların kalitesi ve hizmeti de kişilerin tercih etme sebepleri arasındadır. Kullanılan ürünler, verilen hizmet ve sunulan menüler mekânları ön plana çıkarmaktadır. Ankara'da çok fazla öğrenci ve farklı yerlerden gelen kişiler de yaşamaktadır. Oldukça renkli ve farklı kişiliklere uyabilen mekânlar oldukça çoktur.

Her mekânın farklı dokusu, farklı rengi ve tarzı vardır. İnsanlar arkadaşları ile vakit geçirirken, yemek yerken veya yorgunluklarını atarken kaliteli hizmet ve birbirinden özel menülerle günlerini daha renkli geçirebilirler. Menüler, restoran, kafe ve pastaneler için son derece önem taşımaktadır. Değişik ve kaliteli menüler kendi farkını ortaya koyabilme şansını vermektedir. Mekânlar kendi tarzlarını menülere ve verilen hizmetlerine de yansıtabilmektedirler.

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara


Çukurambar restoran cafe pastane ve mekanlar her insana farklı lezzetler sunarken, son derece kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Doğru yapılan tercihler, menülere de yansıyarak birçok kişilerin tercih sebebi olmaktadır. Bu tür mekânlarda vakit geçirmek insanların yorgunluklarını alırken, aynı zamanda farklı lezzetleri de tatma şansını sunmaktadır. Ankara'da yaşayanlar ve buraya farklı sebeplerden dolayı gelen kişiler, kendilerinden mutlaka bir şeyler bulabilecekler.

Restoran, kafe ve pastane gibi mekânlar gerek ihtiyaç anında gerek ise sadece hoş ve eğlenceli zaman geçirmek için ziyaret edilmektedir. Farklı damak tatlarına uyabilen menüler, kaliteli hizmet ve geniş yelpazeye sahip menüler, Ankara'nın mekânlarını farklı kılan özelliklerdir. Farklı menülerle, kaliteli hizmet ve lezzetli menülerle Ankara'nın mekânları kendi farklarını ortaya koyabilmektedirler.