Ankara Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

Çocuklar için Doğum Günü Mekanları Ankara RestoranlarıANKARA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞUM GÜNÜ MEKÂNLARI

Doğum günü, kutlayan kişiler için eğlenceli bir aktiviteyken doğum günü kutlanan kişi için özel bir gündür. Çünkü mekânın çeşitli süsler ile renklendirildiği, lezzetli ikramların sunulduğu, kişinin zevkine ve tarzına uygun özel bir doğum günü pastasının hazırlandığı, ailesi, arkadaşları ve sevdiklerinin hediyelerinin verilmesi ile beraber sürpriz dolu dakikalar doğum günü partisinin olmazsa olmazlarıdır. Doğum günü partilerinin en güzel yanı da beklenmeyen bir anda düzenlenmes...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Çocuklar için Doğum Günü Mekanları Ankara RestoranlarıANKARA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞUM GÜNÜ MEKÂNLARI

Doğum günü, kutlayan kişiler için eğlenceli bir aktiviteyken doğum günü kutlanan kişi için özel bir gündür. Çünkü mekânın çeşitli süsler ile renklendirildiği, lezzetli ikramların sunulduğu, kişinin zevkine ve tarzına uygun özel bir doğum günü pastasının hazırlandığı, ailesi, arkadaşları ve sevdiklerinin hediyelerinin verilmesi ile beraber sürpriz dolu dakikalar doğum günü partisinin olmazsa olmazlarıdır. Doğum günü partilerinin en güzel yanı da beklenmeyen bir anda düzenlenmesidir. Çocuklar için doğum günü sürprizi hazırlamak beraber emek verilerek yapılan parti en idealidir. Çünkü çocuklar için plan yapma, sorumluluk üstlenme, arkadaşlarını davet etme, organizasyon işine ortak olma gibi becerileri de kazanmasına yardımcı olacaktır.

Doğum günü partileri, eskiden basit ve küçük kutlamalar olarak hazırlanırdı. Yani doğum günü kutlamak için evde bir düzenleme yapılırdı. Aile bireylerinin katılımı ile sınırlıydı. Ancak günümüzde bu düzenlemeler genişletilerek farklı konseptlerde, organizasyon şirketleri dâhil edildi ve çeşitli mekânlar, ortamların seçilmesi gibi düzenlemeleri içeren kapsamlı bir partiye dönüştü. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları bu konuda en güzel örnektir.

Günümüzdeki ebeveynlerin de çocuk bakımı, çocuk ile ilgilenme gibi konulardaki sorumlulukları oldukça değişmiştir. Mesela doğum günleri. Doğum günlerinde mutlu bir gün geçirmek ve sonrasında güzel anılar olarak hatırlanacağı özel günlere dönüşmüştür. Dolayısı ile bütün hazırlıklar şık ve detaylara bolca yer verilerek yapılır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları doğum günü yaklaşan çocuklar için en iyisini yapmak için ebeveynlere destek olmaktadır. Özellikle doğum günü partisini farklı bir ortam, manzaralı ve parti havasında geçmesini istiyorsanız değişik mekân fikirleri ile karşınızdadır. Bu yerler arasında;

Park; eğer çocuğun doğum günü bahar ya da yaz aylarına denk geliyorsa açık hava bu parti için idealdir. Ankara büyük şehir olmasının yanı sıra büyük, küçük pek çok parka sahiptir. Bütün parklar modern, yeşilin her tonu ile zenginleştirilmiş, çeşitli göller ile eşsiz manzaraya sahiptir. Aynı zamanda kalabalık parti için yeterli alana sahip olması açısından avantaj sağlayacaktır. Anneler, babalar parti boyunca açık havanın keyfini yaşarken çocuklar da doğum günü partisinde çeşitli oyunlar ile eğlenecektir.

Havuz başı; yine bahar ve yaz ayları doğum günü konsepti için ideal yerlerdendir. Havuzlu ortamlar konsepti oldukça güçlü kılmaktadır. Aynı zamana yüzme havuzlarında eğlence daha yüksektir. Eğer süs havuzu varsa ortamda yine görüntüsü, suyun şırıltısı ortamın kalitesini yükseltmektedir. Ankara gibi denize kıyısı olmayan şehirler için havuz keyfi oldukça önemlidir. Dolayısı ile doğum günü partisi için böyle ortamların tercih edilmesi idealdir.

Hayvanat bahçesi; hem doğum günü çocuğu hem de davetli çocuklar için hayvanlar âlemi ilgi çekicidir. Dolayısı ile hayvanların hayatlarını yakından inceleme fırsatı yakalayabilirler. Ayrıca Ankara da bulunan hayvanat bahçelerinde hayvan çeşitliliği ve sayısı oldukça fazladır. Burada düzenlenen doğum günü partisinde hem küçükler hem de büyükler eğlence dolu dakikalar yaşayacaktır.

Dans stüdyoları; dans eğitimi verilen yerlerde ders sonrasında parti ve dans gösterileri düzenlenebilmektedir. Böylece çocukların müzik eşliğinde eğlenmesi, dans gösterileri ile çeşitli kültürlere olan ilgi ve alakayı artırmak için iyi bir seçenek olabilir. Çocuklara yönelik dans ve müzik ile eğlencenin yanı sıra anne ve babalar da eğlenceye ortak olacaktır. Böylece parti çok sıkıcı geçiyor gibi düşünceler akıllara dahi gelmeyecektir.

Oyun stüdyoları; çocukların yaş gruplarına yönelik oyuncaklar, oyun ablaları, palyaço gibi çeşitli aktivitelerin dâhil olduğu mekânlardır. Böylece çocuklar doğum günü partisinde çeşitli etkinliklere katılarak hem sosyalleşme hem de yeni bir şeyler öğrenme fırsatını yakalamaktadır.

Ankara gibi büyük şehirlerde bu tür organizasyonlar için pek çok seçenek mevcuttur. Çocuğun açık hava da kalabalık ortamdan hoşlanması durumuna göre mekandan yana tercih yapılacağı gibi kalabalık ortamdan çekinen çocuk için de kapalı mekânların tercih edilmesi gerekir. Bu iş anne ve babalara düşmektedir. Bu noktaya dikkat ederek karar vermek önemlidir.

Ankara'da Çocuklar İçin Doğum Günü Mekânlarının Doğum Günü Menüsü

Menü de içecekler, çeşitli ikramlara yer verilir. İçecekler, tuzlu ikramlar, tatlı ikramlar konusunda esnek olmak gerekir. Yani her mekân da aynı lezzetin bulunduğu, sıradanlaşan lezzetler yerine eğlenceli sunumları ve farklı tatları ile misafirleri memnun etmek mümkündür. İşte o menüde yer alması gereken lezzetler şunlardır:

Doğum günü pastası: doğum günü partisinin olmazsa olmazı yaş pastadır. Hem çocuklar tarafından sevilen tadı hem de üzerindeki mumları söndürmeden önce dilek tutularak üflenmesi aslında doğum günü partisinin bir bölümünü de oluşturmaktadır. Çocuğun zevkine uygun olarak desenler, figürler, karakterler de hazırlanıp istediği renklerde kullanılmaktadır. Kız çocukları için pembe ve tonları hâkim olurken erkek çocukları için mavi ve yeşil renkler tercih edilmektedir.

İkramlıklar: hem tabağın dolu görünmesi için hem de misafirlerin ayaküstü atıştırmaları için hazırlanması gerekir. Pasta kesimine geçilmeden önce ve sonrasında misafirlerin açlığını bastırabilecek lezzetlerdir. Mesela: küçük kap kekler, dondurma, börek dilimleri, milföy ile hazırlanan lezzetler olabilir. Özellikle kürdan, şiş kürdan ve karton aparat yardımı ile şık sunumlar oluşturulabilir.

İçecekler: ikramlıkların, pastanın yanında içilebilecek içecekler mutlaka olması gerekir. Doğal hazırlanan içeceklerden yana tercih yapmak gerekir. Çünkü çocukların her daim sağlığını koruyacak menülerden yana tercih yapılmalıdır. En ideali meyvelerden sıkılarak taze hazırlanan meyve sularıdır. Çocukların yanı sıra ebeveynler de bu içecekleri tüketerek çocuklara örnek olabilir.

Ana yemek: tatlı atıştırmalıklar ve pastadan önce davetlilere yemek ikram edilecekse çocukların seveceği bir yemek düşünülmelidir. Mesela makarna. Ancak sebze ile renkli bir garnitür oluşturularak servis edilmesi hem lezzeti hem de görselliği dillerden düşmeyecektir. Zeytinyağlı yaprak sarması sofralarımızın olmazsa olmazıdır. Hem lezzetli hem kolay yenmesi hem de doyurucu olması ile sofraların baş tacıdır.

Meyve kâseleri: meyvelerin renkli görüntüsü ve tatları ile doğum günü menüsünde önemli bir yere sahiptir. Ancak çocukların meyve tüketmemeleri büyük sorunlardandır. Ancak sunum burada da önemlidir. Çubuklara takılması ya da çikolata sosuna batırılması gibi ekstra tatlandırıcılardan yararlanılabilir. Ancak meyve çeşitleri her mevsiminde tercih edilirse yararlı olacaktır. Dolayısı ile yaz aylarında yaz meyveleri, kış aylarında kış meyvelerini kullanmak gerekir.

Çocuğunuz için önemli bir gün olan doğum gününü onun isteğine ve zevkine uygun olarak organize edilmesi gerekir. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları organizasyon konusunda ebeveynlere kılavuzluk etmektedir. Böylece hazırlıklar kolay, ucuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarından yana tercih yapmak yerine evde parti organize etmek isteyebilirsiniz. Ancak davetlilerin kalabalık olması ve parti sonrasında evin kirlenmesi gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca misafirlere parti boyunca servis edilmesi de gerekecektir. Yani çocuğunuzun doğum gününde onun ile birlikte eğlenmek, misafirler ile oturup sohbet etmek de ev sahipliği açısından önemlidir. Dolayısı ile bütün hazırlık öncesi ve sonrasını Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarında planlamak için tekrar düşünün. Bütçeniz elverdiği organizasyon paketlerinden de yararlanarak unutulmaz bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz