Ankara Aile Yemekleri

Aile Yemekleri Ankara Restoranları

ANKARA'DA AİLE YEMEKLERİNE UYGUN MEKÂNLAR

Ankara'ya özgü lezzetler; Ankara mutfağında yer alan, uzun yıllardır unutulmayan yemeklerden oluşur. Bu özgün yemeklerin tatları sadece bu şehir ile sınırlı kalmayıp başka şehirlere de ulaşmıştır. Mesela yaprak döner denildiğinde Ankara'dan başka bir şehir akla gelmez. Ankara mutfağı, pek çok özgün lezzetlerden oluşmaktadır. Yaprak döner en klasik lezzetlerdendir. Ankara mutfağının özel ve lezzetlerini bir de devasa sofralarda sunan mekânlar mevcuttur.

Ankara gibi büyük ve kalabalık bir şehirde yaşay...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Aile Yemekleri

VIP+ Aile Yemekleri

toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Aile Yemekleri Ankara Restoranları

ANKARA'DA AİLE YEMEKLERİNE UYGUN MEKÂNLAR

Ankara'ya özgü lezzetler; Ankara mutfağında yer alan, uzun yıllardır unutulmayan yemeklerden oluşur. Bu özgün yemeklerin tatları sadece bu şehir ile sınırlı kalmayıp başka şehirlere de ulaşmıştır. Mesela yaprak döner denildiğinde Ankara'dan başka bir şehir akla gelmez. Ankara mutfağı, pek çok özgün lezzetlerden oluşmaktadır. Yaprak döner en klasik lezzetlerdendir. Ankara mutfağının özel ve lezzetlerini bir de devasa sofralarda sunan mekânlar mevcuttur.

Ankara gibi büyük ve kalabalık bir şehirde yaşayan insanlar bazen hayatın akışına ayak uydurmakta zorlanmasına sebep olmaktadır. Yani işten çıktıktan sonra akşam yemeği için uzun bir yol, kalabalık trafik çilesini atlatıp eve varmak ile mümkündür. Ancak o kadar beklemek için enerji ve sabır kalmıyor. İşte bu sorunlara en güzel çözüm lezzetli yemeklerin yenebileceği mekânların hizmete açılması olmuştur. Yemek için iş çıkışında ayaküstü uğrayabileceğiniz gibi bir de geniş bir zamanda ailenizin tüm bireylerini masanın etrafında toplamak için bir yemek planı yapmak için de tercih edebilirsiniz. Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar, sayesinde yemek boyunca rahat edebileceğiniz ortamlara sahiptir.

Ankara'da Aile Yemeklerine Uygun Mekânlar Nerelerdir?

  • Lokanta
  • Restoran
  • Cafe
  • Meyhane
  • Mantıcı
Bu mekânlardan kimi öğle yemeği için kimi akşam yemeği için tercih edilebilir. Ama hepsinin ortak özelliği aile yemeklerine uygun ortamlara sahip olmalarıdır.

Ankara'da Aile Yemeklerine Uygun Mekânlarını Tercih Etmek İçin Çok Fazla Sebep Var

Yemek yeme, ülkemizde oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Neden ülkemizde bu kadar önemli? Diye düşünerek zaman kaybetmek yerine hemen açıklayalım; yemek yeme temel ihtiyaçlardandır. Fakat ülkemizin her bir bölgesinin yemek kültürü, yemek çeşitliliğinden dolayı ihtiyaç olmaktan çıkarak bir sanata dönüşmektedir. Yemek kültürü içerisinde ayrıca ülkemizde sofraya hep beraber oturup sofradan hep beraber kalkılır. Yemeğin menüsü kadar yemek öncesi ve sonrası gelenekler de önemlidir. Bütün bu ayrıntılar Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. İşte bütün aile bireyleri o masada buluştuğunda gün içerisinde yaşanılan olaylar başta olmak üzere pek çok konuda muhabbet etme de ihmal edilmez. Bütün aile bireylerini yine bir araya toplamak istiyorsanız Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlardan birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bütün aile bireylerin aynı masa da yer alması mutlulukların paylaşıp çoğaldı, hüzünlerin, acılarında paylaşılarak azalmasının yanı sıra yenen yemekler de sadece karnı doyurmaz. Aile ile yenen her yemek özel bir anıya dönüşür.

Ortamın sakin, huzur dolu ve kaliteli olması yemeklerin lezzetini, personel hizmeti gibi pek çok konuyu da doğrudan etkilemektedir.

Çocuklu aileler dışarıdaki mekânlarda kısıtlı hizmetler ile gün boyu rahatsız olmaktansa yemeği evde yiyip, geçip televizyonun başına kanalları değiştirmeyi bir aktivite edinmiştir. Bu durum çoğu zaman insanların yaşam biçimini oluşturmaktaydı. Günümüzde restoran, lokanta gibi mekanlar müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre kendilerini revizyon ederek hizmet alanlarını genişlettiklerini görmekteyiz. Artık çocuklu ailelerinde dışarıdayken bile kendini evde gibi hissedebileceği kadar hizmetlerini genişletmişlerdir. Artık insanlar içeri de tıkılıp kalmak yerine her gün ya da her hafta sonu ailesi ile dışarıda zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Bu durumda insanların sıradan, monoton yaşam tarzlarını da değiştirmelerinde büyük etken olmaktadır. Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar olarak yemeklerin hazırlandığı mutfak ve yemeklerin yenildiği salon olarak düşünülmemelidir. Çocuklar için oyun alanları, çocuklara özel menüler, annelerin çocuklarının altını değiştirebileceği oda vb. gibi alanlar da mekanlara dahil edilmiştir.

Ankara'da Aile Yemeklerine Uygun Mekânlar Her Gün Hizmetinizdedir

Türk kültüründe aile yapısı geniştir. Aile bireylerinin sayısının çok olması yemeklerin kalabalık ve şenlik içinde geçmesine neden olmaktadır. İster özel günler olsun ister bayram ya da kutlamalar olsun Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar da güzel bir yemek organize edebilirsiniz. Mesela düğün yemeği, ramazan ayında sahur ya da iftar yemeği, doğum günü için yemek gibi sizin için özel günlerde Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlardan birini tercih edebilirsiniz. Bunların dışında Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün müşterilerini ağırlamaktadır.

Bu yazımızı okuduktan sonra uzun zamandır bir aile yemeği düzenlemediğinizi fark ettiyseniz hemen bir yemek planı yapabilirsiniz. Hem de bugün için öğlen ya da akşam yemeği gibi kısa bir süre içinde. Peki, ama bu mekânlar nerelerdir? Ya da Ankara gibi koca bir şehirde nereden bulabilirim bu mekânları? Gibi bir düşünce sarabilir. Ancak sorunun cevabı sizin planladığınız yemek programının içinde saklıdır. Şöyle ki, eğer mantı gibi yöresel bir lezzet ile damakları şenlendirmek istiyorsanız en yakın bir mantıcı da kayseri mantısını tercih ederken ya da dünya mutfaklarından Japonların o çok meşhur suşisini yemeyi de tercih edebilirsiniz. Dolayısı ile bu mekânlarda aile yemekleri organizasyonu için yerler mevcuttur.

Günümüzde restoran vb. hizmet verirken mekânlar konseptini genişletip aile yemekleri için yerler de müşterilerin hizmetine açmaktadır. Meyhane gibi yerlerde aile yemekleri için tercih edilebilir. Meyhanelerde bireysel ya da arkadaşlar ile toplanarak eğlenme amacı ile gidildiği bilinir. Ancak artık eşiniz ile çocuklarınız ile gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Aile salonu olarak adlandırılan bu bölümde aileler, çocuklu aileler yemek yiyip eğlenmektedir.

Günümüzde çoğu çocuk yemek yeme konusunda ebeveynlerini epey zorlamaktadır. Sebze yemekleri, peynir, süt gibi değerli besinlerin tüketilmemesi ebeveynlerin en şikâyetçi olduğu konuların başında gelmektedir. Çocuklar daha çok abur cubur ya da fast food denilen yemek tarzlarına yönelmiş durumdadır. Sağlıksız olmasının yanı sıra artık çocuklar yemek kültürünü unutmakta ve sınırlı yiyecekler tüketmektedir. Bundan dolayı ailece yemek yeme her seferinde hayal olmaktadır. Çocuklar masa da aileleri ile oturup ev yemekleri ya da sebze yemekleri yemektense arkadaşları ile ünlü markaların fast food menülerini tercih etmektedir. İşte Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar menü konusunu da özelleştirmiştir. Menüler çocuklar için özel oluşturulmaktadır. İçecekler ve eğlence gibi pek çok konuda çocuklara göre programlar söz konusudur. Çocuklar yemeklerini yedikten sonra oyun alanlarına giderek yaşıtları ile eğlenceli oyunlar oynayabilir. Böylece anneler çocukların güvenli bir ortamda sosyalleşirken kendileri sadece yemeğin tadını çıkarır.

Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlarda ayrıca çocuklu aileler düşünülere oluşturulmuş ek hizmet bölümleri mevcuttur. Mesela bebeklerin altını değiştirebilme, bebekleri emzirebilme gibi annelerin rahat edebileceği odaları bulabilirsiniz. Çocuklu aileler bu tür hizmetin olmadığı mekânlarda büyük sıkıntı yaşamaktadır. En son çare yemek planı iptal edilerek eve dönülmektedir. Artık yemek yarıda kalmadan bütün menüdeki lezzetler tek tek tadılacaktır.

Ankara'da aile yemeklerine uygun mekânlar sayesinde iş hayatının, okul hayatının yoğunluğundan dolayı insanların birbirini daha az gördüğü, daha az iletişim kurmaya ötelediği günlerin arasından kurtarmaktadır. Aile bireylerin yeniden bir araya gelerek, bağların güçlenmesinde, insanların birbirini daha çok görmesine olanak sağlamaktadır. Böylece teknoloji çağının etkisi bu mekânlar sayesinde hızını ve etkisini birkaç saatliğine de olsa yavaşlatmaktadır.

Çayyolu, Çankaya, Ümitköy, Çukurambar kısacası Ankara'nın neresinde olursanız olun Ankara'da aile yemeklerine uygun mekanlara mutlaka rastlayabilirsiniz.