Ankara Canlı Müzik Düğün

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Fix Yemekler Düğün

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı MüzikFix Yemekler, Düğün

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Fix Yemekler Düğün

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

  • Fix yemekler
  • Alakart yemekler
  • Tabldot yemekler
  • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

  • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
  • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
  • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
  • Meyve
  • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.


ANKARA DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI


Herkesin hayatında dönüm noktası olabilecek olaylar yaşanmaktadır. İşte bu olaylardan belki de en önemlisi evlilik ve dolayısıyla düğündür. Bu özel günde herkes tüm organizasyonların kusursuz ve eksiksiz olmasını ister. Bu sebeple de en sorunsuz ve gösterişli düğün organizasyonunu ayarlayabilmek için aylar öncesinden hazırlıklar ve araştırmalar başlar. En zor karar verildikten sonra şimdi sırada düğün organizasyonu seçimi var. İşte tüm mesele de bu andan itibaren başlamaktadır. Çünkü nasıl bir düğün olacağı, açık hava mı yoksa salon düğünü mü olacağı ve daha birçok bilinmeyenleri ile birlikte artık bir yola çıkılmış olacak. Özellikle Ankara'da elde olan imkânlar ve bu imkânların bütçeye uygun olup olmadığı gibi göz önünde olmayan fakat oldukça belirleyici birçok etkeni de unutmamak gerekir. İşte tüm bu karmaşanın içerisinde evlenecek çiftlere oldukça yardımcı olan Ankara düğün organizasyonları düzenleyen firmalar bulunmaktadır.

Ankara başkent ve memur şehri olması sebebiyle birçok kişi tarafından kısıtlı imkânlar ve neşeli bir şehir görüntüsünden oldukça uzak görülmekte ve bu şekilde düşünülmektedir. Hâlbuki bu düşünce oldukça yanlış ve eksik bir düşüncedir. Çünkü Ankara hem başkent olması sebebi ile hem de oldukça merkezi bir konumda yer alması sebebi ile Ankara adeta bir cazibe merkezi haline geldi. Bu durum Ankara'yı bir eğlence merkezi yaptığı gibi özel günlerde yapılabilecek organizasyonların alternatiflerini de bir hayli artırmaktadır. İşte Ankara düğün organizasyonları da oldukça geniş seçenek yelpazesiyle evlenecek çiftlere hizmet vermektedir.

Yepyeni bir hayata adım atarken en önemli kararınızı verdikten sonra sıra geldi düğün organizasyonu kararına. Hayalinizdeki düğün organizasyonu nasıl olmalı? Kır düğünü mü, yoksa salon düğünü ya da açık havada sade bir düğün. İsterseniz tüm bunların dışında çok daha sade bir nikâh ta tercihiniz olabilir. İsterseniz yemekli bir düğün organizasyonu, isterseniz pasta ve içecek servisi olabilir isterseniz de kokteyl servisi tercih edebilirsiniz. Bu aşamanın ardından ise düğün davetiyesi, nikâh şekeri ve hatta düğün arabasına kadar olan seçimler yapılmaktadır. İşte tüm bu son derece yorucu ve bir o kadar da meşakkatli seçimlerde artık yalnız değilsiniz. Ankara düğün organizasyonları için hizmet veren firmalar size tüm bu konularda ve hatta daha fazlası için yardımcı olmaktadır.

Ankara Düğün Organizasyonları Fiyatları Ne Kadar?

Düğün organizasyonları günümüzde oldukça masraflı bir hale geldi. Hatta herkes bu masrafları bir nebze de olsa kısabilmek için hayallerinden ve birçok isteklerinden vazgeçmek zorunda kalabiliyor. Oysa Ankara düğün organizasyonları için hizmet veren firmalar oldukça uygun fiyatlı düğün organizasyonları düzenleyebilmektedirler. Hatta hayallerinizden asla taviz vermeden bütçenize en uygun düğünü yapabilmeniz artık mümkün olabilir. Yani Ankara'da organizasyon firmaları ile herkesin bütçesine yönelik düğün organizasyonu yapılabilmektedir. Genel manada Ankara'da yapılan düğün organizasyonlarına bir göz atacak olursak bu fiyatların oldukça geniş bir yelpazede olduğunu görebilmek mümkündür. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse fiyatlar kişi başı 5 TL'den başlayarak 100 TL'ye kadar çıkabilmektedir. Tabi bu fiyatlar standart düğün paketleridir. İstediğiniz farklı hizmetler eklenince de fiyatlarda bir miktar değişiklik olabileceğini de belirtmemizde fayda vardır. Tam da bu noktada az önce belirttiğimiz standart düğün paketini açıklamamızda fayda vardır.

Standart Düğün Organizasyonuna Neler Dahil?

Ankara'da düğün yapmak istiyorsanız o zaman standart düğün paketi nasıl oluyor, hangi hizmetler dahil ve neler var neler yok tüm bunlara bir göz atmanızda fayda vardır. Standart bir pakete masa örtüsü, sandalye giydirme ve düğün salonunun size sunacağı bazı düğün hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu hizmetler ise yerine göre belirli davetli için yemek, fotoğraf, ikramlar gibi hizmetler olabilmektedir. Standart düğün paketlerinde fiyatlar kişi başı olarak belirlenir ve yaklaşık olarak 5 TL ile 15 TL aralığında değişmektedir. Ayrıca belirli bir davetli için sabit bir fiyatta belirlenebilmektedir. Bu da Ankara için 150 kişilik bir davetli için yaklaşık 3000 TL olabilmektedir.

Ankara Düğün Organizasyonlarında Fiyatlara Etki Eden Faktörler

Davet edilecek misafir sayısının belirlenmesi bir düğün organizasyonun ilk ve önemli adımıdır. Çünkü bütün faktörler katılacak kişi sayısına göre seçilir ve ayarlanır. Kişi sayısının net olarak bilinmesi işleri kolaylaştırır. Gelecek olan misafirlerin çok olması kişi başına belirlenen fiyatların azalmasını da sağlamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi standart paketler ile belirlenen fiyat ortalama olarak 10TL- 25TL'dir. Bu fiyatlar için sabit kişi sayısı 300'dür. Bu sayıyı geçen misafirler için 10TL, bu sayıya ulaşamayan misafirler için 25 TL fiyat uygulanır. Tabi her alışverişte olduğu gibi düğün organizasyonlarında pazarlık da söz konusu olmaktadır.

Düğün günü için tarihin belirlenmesi sıradaki adımdır. Belirli dönemlerde düğün yapmak avantajlı olmaktadır. Çünkü fiyatlarda indirim fırsatları uygulanmaktadır. Mesela yıl içinde düğün yapmak gibi. Havaların ısınması ve tatilin gelmesi ile genellikle düğünler yaz aylarına ertelenmektedir. Ancak bu durumda fiyatlarda artışlar söz konusu olmaktadır.

Fiyatlara etki eden diğer bir faktörde mekânın konseptini farklılaştırmaktır. Yani daha özel ve trend donanımların kullanılmak istenmesi gibi. Masa, sandalyelerin kombin şeklinde seçilmesi fiyatları artırmaktadır. Kiralanacak her bir masa için 155TL- 245TL istenirken, sandalye başına 10TL- 25TL'dir. Çünkü mekân haricindeki donanımların tedarik edilmesi maliyetlidir.

Mekânın donanımını konsepte uydurmak kadar bir de zeminlerin ve duvarların (varsa pencerelerin) da uygunluğu sağlanabilir. Mesela renk değişimi, kaplama malzemesinin değiştirilmesi gibi. Seçilen malzemenin kalitesine, mekânın yüz ölçümüne göre bir fiyat ortaya çıkarılmaktadır. Eğer mekânın iç dekorasyonunu da değiştirmek istiyorsanız (duvar, zemin kaplama) 10 TL'ye göre hesaplanmaktadır.

Yaz ayı, kış ayı fark etmeksizin her mevsimde taze çiçekler bulabilmek mümkündür. Düğün organizasyonu da çiçeksiz düşünülemez. Rengârenk ve mis kokulu çiçekler konseptin tamamlayıcı unsurlarındandır. Ancak eklenen her ayrıntı fiyatları da değiştirmektedir. Yerli çiçek üretiminin sınırlı olması düğün organizasyonları için yeterli sayıya ulaşılamamaktadır. Dolayısıyla istenilen türdeki çiçekler yurt dışından getirtilmektedir. Bu duruma bağlı olarak dolardaki değişimler bu sektörü de etkilemektedir. Yurt dışından taze çiçek için fiyat belirlemek gerekirse ortalama olarak 55TL'den başlamaktadır.

Ankara Düğün Organizasyonlarında Ek Hizmetler

Düğün organizasyonu içerisindeki standart paket dışına çıkmak isteyenler belirli fiyat ödemeleri gerçekleştirmektedir. Bu durum ek hizmetlere dâhildir. Mesela yürüme yolu. Sadece gelin ve damat için hazırlanan bu hizmette ayrıntılar yine fiyatlara yansımaktadır. Çiçek süslemeleri mi yapılacak yoksa süslü direkler üzerine mi yerleştirilecek gibi. Fiyat aralığı 650 TL'dir.

Kır düğünü ya da havuz başı için kameriye, çardak gibi ayrıntılar da düşünülmüştür. Bunun için ödeme yapılması gereken fiyat 3500 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Gelin damat masası süslemeleri de önemlidir. Masa örtüsü, çiçek, şamdan, vazo, bardaklar vb. Diğer masalardan farklı olması, adeta gelin gibi süslenmesini isterseniz 200TL- 550TL arasındadır.

Yukarıda belirttiğimiz standart paket ya da ek hizmetlere göre kendi düğün konseptini belirleyebilirsin. Ankara düğün organizasyonlarında oluşturduğun konsepte göre de fiyat almak mümkündür. Böylece sadece sana özel ve hayalindeki düğün organizasyonun gerçekleştirmek mümkün.

Ankara'da Canlı Müzik Mekânları

Ankara'nın düzgün düzenli hayatına bakarak burada eğlence anlayışının yeterince gelişmemiş olduğu yanılgısına kapılmayınız. Bu şehirde de inanılmaz bir eğlence anlayışı mevcuttur. Üstelik bu eğlenceler sadece gecelere mahsus değildir. Öğle vakitlerinde de canlı müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz pek çok mekân bulabilirsiniz. Ankara'da öğle vakti iş yemeği ya da bayanlara özel toplantılarda canlı müzik eşliğinde yemek yemenin keyfine varabileceğiniz pek çok mekân mevcut. Türk sanat müziği, hafif müzik, caz ya da klasik müzik eşliğinde yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Akşamları ve geceleri için ise pek çok farklı alternatif bulunuyor. İsterseniz et yemekleri restoranları, balık restaurantları, pizzalar, salatalar kısaca sıcak-soğuk türlerde pek çok lezzeti bir arada bulabileceğiniz restaurant, cafe-bar, meyhane ve daha pek çok türdeki mekânda canlı müzik eşliğinde ailenizle, arkadaşlarınızla ve dostlarınızla muhteşem bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Düğün, nişan, iş yemekleri ve doğum günü partileri gibi çeşitli organizasyonlarınızı bu mekânlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Canlı müzik restoran, cafe-bar, pub ve meyhanelerin çoğunda iç ve dış mekân bulunmaktadır. Çoğu dış mekânda evcil hayvan getirebilirsiniz. Bu tür eğlence yerlerinin hemen hepsinde otopark bulunuyor. Aracınızı park etmek için sorun yaşamıyorsunuz. Ankara'da canlı müzik eğlence mekânları arasında 09.00 da açılan mekânlar olduğu gibi öğle arası için hazırlanan mekânlarda mevcut. Çoğu sabaha karşı son misafirlerini uğurlayana kadar açık kalıyor. Yani çoğunda zaman açısından bir sınırlama bulunmuyor. Eğlencenizin bitiş zamanına siz karar veriyorsunuz.

Ankara canlı müzik mekânlarında aradığınız tüm müzik türlerini bulabilirsiniz. Sadece Türkçe pop, pop müzik dinleyebileceğiniz yerler olduğu gibi fasıl, Türk sanat müziği ya da Türk halk müziği gibi müzik türlerini tercih edenler içinde seçenek oldukça fazla. Tüm bunların yanında eski 45'likler, Blues, Caz, Latin, Flamenko gibi farklı türleri dinleyebileceğiniz mekânlar da siz müşterilerini bekliyor. Dinleyebileceğiniz diğer alternatif müzik türleri ise Asit caz, chill out, electronic – techno, Lounge, New age, Reggae-Dub, yabancı rock, yabancı pop, müzikaller ve 80'lerdir.

Ankara canlı müzik mekânlarında sadece Cumartesi-Pazar ya da haftanın belirli birkaç günü değil, hemen her gün canlı müzik dinleyebileceğiniz mekânlar bulabiliyorsunuz. Ancak bu mekânlar öylesine kalabalık oluyor ki çoğunda önceden rezervasyon yaptırmanız bir gereklilik halini alıyor.