ANKARA'DA BEBEKLE GİDİLECEK YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA BEBEKLE GİDİLECEK YERLER

Bebekli olan anne ve babalar her zaman istedikleri yere gidemezler. Bebekler oldukça küçük ve savunmasızdırlar. Özellikle kış günlerinde dışarı çıkartıldıklarında hemen hastalanırlar. Bundan dolayı bebekli olan aileler bir yerlere gidecekleri zaman kılı kırk yarmak zorundadırlar.

Ancak Ankara'da yaşayan bebekli aileler bu konuda gerçekten şanslı çünkü Ankara'da bebekle gidilecek yerler oldukça fazla çok geniş. Farklı alternatif ile beraber bebekli ailelerin ağırlanabileceği çok güzel mekânlar bulunuyor. Peki, Ankara'da bebekli olan aileler nerelere gitmeli ve neler yapmalı gelin birlikte göz atalım.

Bebekli Ailelere Uygun Restoranlar


Bebeği olan aileler pek çok şeye dikkat etmek zorundadırlar. Eğer bir hafta sonu yemeği için restorana gitmeyi düşünüyorlarsa bebek odası olan restoranlar tercih edilmeli. Ankara'da hizmet veren çok kaliteli restoranlar bulunuyor ve bu restoranlardaki bebek odaları da gerçekten görülmeye değer. Ankara'da bebekle gidilecek yerler içerisinde bu restoranlar ilk sırada yer almalı.

Özellikle rezervasyonla gidildiğinde sizinle sonuna kadar ilgileniliyor. Bebek odası bebeğin bütün ihtiyaçlarını gidermek için dekore edilmiş. Oldukça modern bir bebek odası bulunuyor bu restoranlarda. Annenin bebeğini rahatça emzirebilmesi için anne koltuğu yerleştirilmiş. Ayrıca bebeğin altının değiştirilebilmesi içinde çok güzel alt değiştirme odaları da bulunuyor.

Ayrıca bebek odalarının içerisinde çeşitli eşyalar ve bebeğin ihtiyaç duyabileceği pek çok unsura da yer veriliyor. Bebek bezleri çeşitli temizleme bezleri ve başka alternatifler bulunuyor. Eğer anne gelirken bunları unutmuşsa restoran İşletmesi bu konuda hassas davranıyor ve bebeklerle ilgili bütün unsurlara bebek odasında yer veriyor.

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Waffle In Love

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Bebeğiniz İçin Hijyenik Ortamları Tercih Edin


Bebekler oldukça narin. Kolayca hastalanabiliyorlar. Özellikle kış günlerinde soğuk havadan yaz günlerinde sıcak havadan hemen etkilenebiliyorlar. Bundan dolayı bebeğinizi götürdüğümüzde hijyen şartlarına da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ankara'da bebekle gidilecek yerler anti bakteriyel özellikle dizayn edilmiş olan bebek odalarına da ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca bebeğinizi götürdünüz restoranın kalitesi ve genel sağlık standartları da çok önemli. Titiz işletme sahipleri bulunuyor. Oldukça temiz ve sağlıklı bir ortamda bebeğiniz ile beraber vakit geçirmeniz için size fırsat sunuluyor. Böyle bir restorana gittiğinizde aklınız kalmıyor. Siz rahatça yemeğinizi yerken bebeğiniz uyuyabiliyor.

Bebek Koltuğu Şart


Bebekle beraber bir yerlere gidip yemek yenilecek ise bebeğin rahat edebilmesi için bebek koltuğu istemelisiniz. Kaliteli olan restoranların birçoğunda bebek koltuğu bulunuyor. Standart olarak üretilen bebek koltukları olduğu gibi bazı restoranlarda bebekler için oldukça kaliteli bebek koltukları yer alıyor. Ankara'da bebekle gidilecek yerler arasında bu gibi restoranlar ilk sıraya yazılmalı.

Bebek koltuğu deyip geçmeyin. Çünkü sizin rahat yemek yiyebilmeniz sohbet edebilmeniz güzel vakit geçirebilmeniz bebek koltuğunun konforuna da bağlı. Bebeğiniz bütün vaktini bu bebek koltuğunda geçireceğinden dolayı oldukça rahat olması önemli. Bebek koltuklarının kullanılan minderleri de son derece önemli oluyor. Eğer vücut ısısını stabil tutan malzemelerden üretilmişse bebek terlemeden rahatça uyuyabiliyor. Aksi takdirde kalitesiz olan bebek koltuklarında çocuk rahat edemeyeceği için bir süre sonra siz de rahat edemiyorsunuz.

Ayrıca bazı bebek koltuklarında rahatça mamasını yiyebilmesi veya yaşına göre çeşitli yiyecekleri tüketilmesi için güzel stantlar hazırlanıyor. Bu tip bir bebek koltuğu tercih edildiğinde etrafa döküp saçmadan bebeğiniz de karnını doyurabiliyor. Bununla beraber bebek koltuğunun yanına çevresine hatta bazen üstüne askılı bir şekilde konuşlandırılan oyuncaklar da bebeğin oyalanması için oldukça önemli oluyor.

Oyun Alanı Bebeğinize Hitap Etmeli


Çocuklu ailelerin restoranlarda kahvaltı salonlarında çeşitli kafeteryalarda rahat edebilmesi için genellikle artık oyun alanları oluşturuluyor. Kaliteli hizmet vermeyi düşünen işletme sahibi bu konuda masraftan çekinmiyor. Ancak oluşturulan oyun alanlarının çoğu genellikle 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor. Bebeklerin de oynayabileceği oyun alanları son derece önemli. Ankara'da bebekle gidilecek yerler arasında bu gibi mekânlar aranmalı.

Bazı işletmelerde yer alan oyun alanlarında bebeklerinde oynayabilmesi için özel bebek oyun alanları tasarlanıyor. Bebeklerin oynayabileceği alanların en önemli özelliği zemin kaplamalarıdır. zemin kaplamalarında hijyenik ve yumuşak çözümlere yer veriliyor. Çünkü çocuk sürekli olarak emekleyeceği ve yerde duracağı için bu kaplamalar onun sağlığı açısından önemli oluyor.

Ayrıca bebeklerin oynayacağı oyuncakların seçimine de çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bebekler genellikle her şeyi ağzına götürdüğünden dolayı anti bakteriyel ve cilde zarar vermeyen oyuncaklar tercih edilmeli. Bu konuda aslında oldukça büyük sorunlar da yaşanmıyor değil. Oyuncaklar konusunda hassas olan anne ve babalar hakikati zaten biliyor. Zararlı olan oyuncakların sağlığını tehdit ettiğini gayet iyi biliyor. Bundan dolayı bebeklerin oyun alanında yerleştirilen oyuncaklar onun sağlığını tehdit etmemeli boğazına kaçacak küçüklükte olmamalı ve ısırdığında çeşitli etken maddeleri salmamalı.

Bahçeli Olan Yerlerde Bebekler Daha Mutlu


Bahar ve yaz günlerinde bebekli aileler plan yapacaksa bahçeli olan restoranlar kafeteryalara öncelik vermeliler. Özellikle hafta sonu uzun kahvaltılar düşünülüyor ve kahvaltı salonu tercih edilecekse bahçeli olanlara öncelik verilmeli. Çünkü bahçeli olan yerlerde bebekler çok daha rahat ediyor. Ankara'da bebekle gidilecek yerler içerisinde açık hava restoranları bahçeli olan mekânlar ön sıraya konulabilir.

Bahçeli olan mekânları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca bahçeli restoranlar evcil hayvanlara değer veriyor. Tavşanlar kediler güvercinler kuşlar kaplumbağalar çimlerin üstünde dolaşıyor. Böyle bir ortamda bebeğinizin nasıl eğleneceğini ve sevineceğini tahmin edebilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak beton binaların arasında büyümekte olan bebeklerin yeşili bitki ve hayvanları görmesi de son derece önemli.

İşte bu gibi kaliteli mekânlar bebeklerinize de size de bu fırsatı sunuyor. Ankara'da bebekle gidilecek yerler içerisinde bulunan bahçeli ve açık hava restoranlarında güzel bir hizmet sunuluyor. Özellikle sıcak olan mevsimlerde serin bir atmosferi bünyesinde barındıran bu restoranlar takdiri hak ediyor.

Bebeğiniz İçin Diş Partisi


Bebekler altıncı aydan sonra dişleri çıkmaya başlayınca oldukça sevimli oluyorlar. ilk başta tek tük çıkmaya başlayan bu dişler bebeğin hem beslenme tarzını değiştiriyor hem de görünümünü daha sevimli hale getiriyor. Anneleri için de bebeğin dişinin çıkması artık özel bir zaman dilimi olarak kabul ediliyor ve kutlanıyor. Diş partisi dediğimiz veya diş buğdayı diye nitelendirilmekte olan etkinlikler de her geçen gün artıyor.

Eğer diş buğdayı partisi yapmayı düşünüyorsanız Ankara'da bebekle gidilecek yerler tercih edilmeli. Zaten bu gibi yerlerde artık diş partisi doğum günü gibi etkinlikler sıradanlaşmaya başladı. Bu yüzden işletme sahipleri de ne yapacaklarını sizi nasıl arayacaklarını organizasyonun ne şekilde olacağını gayet iyi biliyorlar.

Bebek bekleyen anne adayları için baby shower dediğimiz etkinlikler de atmaya başladı. Amerika menşeli olarak yapılan baby shower annenin bebek beklerken dostları ile beraber güzel bir mekânda yemesi içmesi eğlenmesinden ibaret değil. Aslında daha çok annenin dostları tarafından organize edilen baby shower etkinliklerinde bebekle ilgili olan bütün ihtiyaçlar anneye hediye ediliyor.

Böylece anne için stresli ve zor olan hamilelik döneminde arkadaşları yanında bulunuyor. Aynı zamanda oldukça şirin ve sevimli eşyalarla beraber bebeğin ilk giysileri ilk oyuncakları kullanacağı ilk eşyalar alınmış oluyor. İşte Ankara'da bebekle gidilecek yerler aynı zamanda daha dünyaya gelmemiş olan bebekler için bile güzel hizmet vermeye başlamış oluyor.