DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

blog yazısı ekle !

DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

Ülkemizin her noktasında hizmet veren gıda sektörü hakkında çeşitli özellikler bilinmektedir. Gıda sektörü hakkında bildiğimiz ve sahip olduğumuz en önemli bilgilerin asıl kaynağının iş yükü ve misyon ile alakalı olduğunu belirtmiştik.

Bu konunun temeldeki tüm özellikleri mevcut gıda işlerinin işleyişi hakkında ve teknoloji sayesinde görmekteyiz ve öğrenmekteyiz. Bu özelliklerin her biri kendisini hızlı şekilde ve büyük bir çevrede göstermektedir ve haliyle evrensel özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri evrenselleştirilen yayılan bilgi alma özgürlüğü ve yayılma durumudur.
Gıda sektörünün çevresinde yer alan birçok sektör teknolojinin ışığında sektörel olarak rekabete devam etmektedir. Bu sektörlerde rastlanan tüm özellikler, günden güne gelişen ve farklılaşan bir dönemin izlerini taşımaktadır. Bunu araştırma konusu yaptığınızda hesaba katacağımız ilk olay bu olmalıdır.

Evinizde otururken gördüğünüz ya da duyduğunuz bir yemeği anında bulmanızı ya da size bu lezzeti ulaştırabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan temel kaynağın teknoloji olduğunu söylersek yanlış bir tabir kullanmamış oluruz. Teknolojinin yarattığı iletişim ve telekomünikasyon ağı sayesinde tüm ülke ve dünya içerisinde iletişim sağlanmaktadır. Ayrıca bunu bu tür yemekleri içeren restoran ve lokantalarda görmekteyiz.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara


Bu yöresel lezzetlerden olan ve takipçilerine enfes bir tat veren, Hatay yöresine ait olan Dövme Aşı adlı farklı ve çok bilinmeyen lezzeti sizlere açıklamak istiyoruz.

Dövme Aşı; et, buğday, baharat, soğan, biber, zeytinyağı ve kimyondan oluşmaktadır. Haşlanan ete; soğan, biber ve baharat eklendikten sonra, tokmak ile dövmek koşuluyla oluşan bu lezzet servis edilir ve ikram edilir.

Hatay mutfağının sahip olduğu birçok özelliği gösteren ve içerisinde barındıran Dövme Aşı'na sizde bayılacaksınız.

Bahsettiğimiz bu yöresel lokantalara ve müthiş lezzetlere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bölgelerin başında başkent Ankara gelmektedir.

Ankara'da istediğiniz birçok lezzeti kolaylıkla görebilmektesiniz. Kızılay ve Çankaya merkezli olmak üzere onlarca semtte bu lezzetler sizi bekliyor.

Ankara'nın memur ve işçi ağırlıklı bir şehir olması ve siyasi kokusunun her daim devam ediyor olması, bu şekilde işletmelere olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Siz de doğru tercih konusunda acele edin, Ankara'nın sahip olduğu bu lezzet dünyasında yerinizi hemen alın.