DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

blog yazısı ekle !

DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

Ülkemizin her noktasında hizmet veren gıda sektörü hakkında çeşitli özellikler bilinmektedir. Gıda sektörü hakkında bildiğimiz ve sahip olduğumuz en önemli bilgilerin asıl kaynağının iş yükü ve misyon ile alakalı olduğunu belirtmiştik.

Bu konunun temeldeki tüm özellikleri mevcut gıda işlerinin işleyişi hakkında ve teknoloji sayesinde görmekteyiz ve öğrenmekteyiz. Bu özelliklerin her biri kendisini hızlı şekilde ve büyük bir çevrede göstermektedir ve haliyle evrensel özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri evrenselleştirilen yayılan bilgi alma özgürlüğü ve yayılma durumudur.
Gıda sektörünün çevresinde yer alan birçok sektör teknolojinin ışığında sektörel olarak rekabete devam etmektedir. Bu sektörlerde rastlanan tüm özellikler, günden güne gelişen ve farklılaşan bir dönemin izlerini taşımaktadır. Bunu araştırma konusu yaptığınızda hesaba katacağımız ilk olay bu olmalıdır.

Evinizde otururken gördüğünüz ya da duyduğunuz bir yemeği anında bulmanızı ya da size bu lezzeti ulaştırabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan temel kaynağın teknoloji olduğunu söylersek yanlış bir tabir kullanmamış oluruz. Teknolojinin yarattığı iletişim ve telekomünikasyon ağı sayesinde tüm ülke ve dünya içerisinde iletişim sağlanmaktadır. Ayrıca bunu bu tür yemekleri içeren restoran ve lokantalarda görmekteyiz.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Bu yöresel lezzetlerden olan ve takipçilerine enfes bir tat veren, Hatay yöresine ait olan Dövme Aşı adlı farklı ve çok bilinmeyen lezzeti sizlere açıklamak istiyoruz.

Dövme Aşı; et, buğday, baharat, soğan, biber, zeytinyağı ve kimyondan oluşmaktadır. Haşlanan ete; soğan, biber ve baharat eklendikten sonra, tokmak ile dövmek koşuluyla oluşan bu lezzet servis edilir ve ikram edilir.

Hatay mutfağının sahip olduğu birçok özelliği gösteren ve içerisinde barındıran Dövme Aşı'na sizde bayılacaksınız.

Bahsettiğimiz bu yöresel lokantalara ve müthiş lezzetlere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bölgelerin başında başkent Ankara gelmektedir.

Ankara'da istediğiniz birçok lezzeti kolaylıkla görebilmektesiniz. Kızılay ve Çankaya merkezli olmak üzere onlarca semtte bu lezzetler sizi bekliyor.

Ankara'nın memur ve işçi ağırlıklı bir şehir olması ve siyasi kokusunun her daim devam ediyor olması, bu şekilde işletmelere olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Siz de doğru tercih konusunda acele edin, Ankara'nın sahip olduğu bu lezzet dünyasında yerinizi hemen alın.