Ankara Baby Shower Mekanları

Baby Shower Mekanları Ankara Restoranları

ANKARA'DA BABY SHOWER YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Henüz doğmasına süre olan bebeğe düzenlenen, hediyelerin verildiği partinin adı; baby shower. Bu parti sayesinde anne adayının moralini, motivasyonunu yükseltmek, bebeğe gelen hediyeler ile sevindirmek de amaçlanır. Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar ve bu mekânların ailenin istediği gibi organizasyonlar düzenlemesi son derece önemlidir. Partiye davet edilen misafirler, anne adayının belki de en zor dönemi olan hamilelikte özellikle doğuma yaklaşan günlerde bebeğin dünyaya gelme...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Baby Shower Mekanları Ankara Restoranları

ANKARA'DA BABY SHOWER YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Henüz doğmasına süre olan bebeğe düzenlenen, hediyelerin verildiği partinin adı; baby shower. Bu parti sayesinde anne adayının moralini, motivasyonunu yükseltmek, bebeğe gelen hediyeler ile sevindirmek de amaçlanır. Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar ve bu mekânların ailenin istediği gibi organizasyonlar düzenlemesi son derece önemlidir. Partiye davet edilen misafirler, anne adayının belki de en zor dönemi olan hamilelikte özellikle doğuma yaklaşan günlerde bebeğin dünyaya gelmesi kutlanır. Manevi desteğin yanı sıra bebeğin ihtiyacı olan eşyaları misafirler tarafından hediye olarak getirilmesi ile maddi desteği de beraberinde getirmektedir. Böylece baby shower, kutlamalar arasında en sevimlisidir.

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz baby shower partisine aslında çokta yabancı değiliz. Hediyeler, ikramlar, ortamın ambiyansı daha önceden de düzenleniyordu. Ancak baby shower ismi adı altında daha da yaygınlaştı. Baby shower ismi ile ABD'de kutlanmaktadır. Yani ABD'ye ait bir kültür olarak karşımıza çıkmaktadır. Basit tarzdaki ve kısıtlı imkânlar ile hazırlanan kutlamalar artık demode oldu. Ayrıca bebek doğduktan sonra bütün akrabaların ziyarete gelmesi nedeni ile anne adayı daha da yorulacaktır. İşte bu gibi durumlara çözüm olarak henüz bebek doğmamışken yorucu günler başlamadan önce bütün misafirleri davet edilmektedir. Bebek doğduktan sonra sadece bebek ile ilgilenmek, annenin bebek bakımından yorulup dinlenmesi amaçlanır. Bu açıdan bakıldığında günümüzde bebeğin doğumunun öncesi ve sonrasındaki adetler tamamen değişmiştir. Günümüzdeki ihtiyaçlara göre yeniden şekillenen adetler farklı tarzlarda karşımıza çıkmaktadır.

Ankara'da Baby Shower Partileri Nasıl Düzenlenir?

Baby shower partisi düzenlemeye karar verildiyse hangi Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânların seçilmesi ilk şarttır. Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar oldukça fazladır. Mesela evde de baby shower partisi düzenlenebilir. Ancak kalabalık misafir daveti, ikramların hazırlanması, evi süsleme gibi yoğun bir hazırlık gerekmektedir. Tabi tek kişi bütün işlerin üstesinden gelmekte zorlanabilir. Bir de misafirler geldiğinde sunum yapılması gibi hizmet gerekmektedir. Dolayısı ile evde bir parti organizasyonu oldukça zor ve yorucudur. Bunun için Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânları tercih etmek iyi bir fikirdir. Mesela cafeler, restoranlar, butik pastaneler, bahçeli mekânlar, teras ya da balkonu olan mekânlar vb. ideal yerlerdir. Yer seçiminde genellikle mevsimler etkili olmaktadır. Bahar, güz ya da kış ayına uygun partinin kesintisiz devam edebileceği mekânlar seçilmesi gerekir.

Baby shower partisini davet edilecek misafirlere haber vermek gerekir. Bunun için ister davetiye ister mail atarak parti hakkında detayları paylaşabilirsiniz. Mesela partinin saati, günü, baby shower mekânı gibi.

baby shower mekânın belirlenmesinin ardından sıra ikramlara, süslemelere, dağıtılacak küçük hediyelere geldi. Tabi bütün bunların hepsi organizasyonun önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Çünkü bütün hazırlıklar bebek temalı olmalıdır. Süslemelerin rengi bebeğin erkek ya da kız olmasına göre uydurulmalıdır. Kız bebekler için pembe ve kırmızı renkler ortama hâkim olurken erkek bebekler içinde mavi renkler kullanılmaktadır.

Böylece baby shower mekânı ile organizasyon bir bütün oluşturabilir. İkramlıklar arasında bebek için hazırlanan pasta, kurabiyeler, cup kek gibi ikramlar genellikle bebek konusu işlenir. Emzik, bebek gibi figürler ile süslenmelidir. Misafirlere partiden ayrılırken bebek temalı kurabiyeler de hediye olarak verilmektedir.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlarda Kimler Parti Organizasyonu Yapabilir?

Baby shower partisi için hazırlıklar annenin yerine kız kardeşi ya da en yakın arkadaşlarından biri tarafından organize edilir. Hatta parti organizasyonu anne adayına sürpriz olur. Parti organizasyonun olması gerektiği durum budur. Ancak ülkemizde parti organizasyonları arasında anne adayı da yer alır. Yani düzenlemelerden haberdardır. Ancak bazı konular bu durumu mecbur kılmaktadır. Mesela parti organizasyonu işine anne adayının yakın arkadaşı tarafından üstlenildiyse davet edileceklerin ismi, adresi gibi konularda mecburen anne adayının bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Baby shower partisinin organizasyonu en azından sadece anne adayının üzerine kalmıyor. Bu organizasyonda ortak olan yakın arkadaş işlerin büyük çoğunluğunu halletmektedir.

Baby Shower Ne Zaman Organizasyon Edilir?

Bebeğin doğumuna yaklaştıkça baby shower partisi için ideal zamandır. Özellikle hamileliğin altıncı ayı ya da yedinci ayı parti için tam zamanıdır. Ancak bu süre değişmez kural olarak düşünülmemelidir. Bu konu da anne adayının durumu oldukça önemlidir. Sağlık durumu, ruh hali gibi konular parti zamanını belirleyen en önemli unsurlardandır. Anne adayını yapılacak bu sürpriz parti, anne adayının programı ile çatışmamalıdır.

Hazırlıkların profesyonel ekip tarafından yürütülüyorsa öyleyse aceleye gerek kalmıyor. Süre ve organizasyon belirli bir plan dâhilinde yürütüldüğünden dolayı telaşlanacak, yetişmeyecek gibi düşüncelere gerek kalmıyor. Eğer organizasyon yakın arkadaş tarafından hazırlanıyorsa o zaman hiçbir ayrıntıyı atlamamak veya bütün hazırlıkların yetişmesi için uzun bir süreye ihtiyaç vardır. Yani adayının hamileliğinin beşinci ayından itibaren başlanabilir.

Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar da genellikle kadın misafirler davet edilirdi. Çünkü anne adayının hamilelik sürecini en iyi kadınlar bilir. Dolayısı ile bu süreçte anne adayına en iyi destek kadınlar tarafından gelmektedir. Ancak bebeğin doğumu yaklaştıkça babanın üzerine de büyük sorumluluklar yüklenmektedir. Dolayısı ile bu parti de baba da katılmaktadır. Babaya destek olmak üzere babalar da katılmaya başlamıştır. Kısacası baby shower mekânları ebeveynlerin katılım sağlamaktadır.

Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar da parti, belirli bir akış dâhilinde gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte fotoğraf çekimi, hediyelerin verilmesi, yemekli bir organizasyon ise lezzetli yemeklerin yenmesi, çeşitli ikramlıkların sunulması gibi. Parti hazırlıklarının ardından sıra misafirler ile eğlenmeye geldi. Parti, eğlencesi yüksek bir etkinliktir. Baby shower partisi de bu geleneğe uymalıdır. Mesela çeşitli oyunlar oynanabilir. Karaoke oyunu ile şarkıları bir de kendi sesiniz ile söyleyerek dinleyenleri büyüleyebilirsiniz. Hangi etkinlik yapılırsa yapılsın uzun soluklu muhabbetler ve bol kahkahalı bir hava ile geçirilmesi en önemlisidir. Çünkü anne adayının en çok ihtiyaç duyduğu gülmek ve özlediği dostları ile sohbet ederek neşesinin yerine gelmesidir. Yalnız olmadığını görerek gücünü ve enerjisini yeniden kazanacaktır.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlar İçin Bütçe Oluşturmayı Unutma!

Eğer evde bir parti yapmayı düşünmüyorsanız öyleyse parti için bütçe oluşturulmalıdır. Çünkü bütün kalemler için harcamalar yapılacaktır. Mesela davet edilecek misafirler için davetiye, Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânların kiralanması, organizasyon şirketi, ikramlıklar, yemek gibi hazırlıkların yanı sıra süslemeler, partinin temasına uygun özel bir lezzet olan pasta da unutulmamalıdır. Bu saydığımız kalemleri dâhil edip eklemek istediklerinizi bir liste yaparak net harcama kalemlerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu kalemlerin karşısına harcanabilecek en yüksek fiyatları yazmalısınız. Böylece baby shower partisi için ne kadar harcama yapılacağı, ne kadar bütçe ihtiyacınız olduğunu bilebilirsiniz. Hazırlıklar esnasında fazla ve gereksiz harcamalar karşısında bütçeniz yarı yolda bırakma gibi kötü sürprizler yaşanmamış olacaktır. Ayrıca parti hazırlıkları anne adayına destek olmak amacı ile yapıldığından masraflara da ortak olunabilir. Böylece büyük bir organizasyon için masraflar bölüşülebilir. Böylelikle kimsenin bütçesi de zorlanmamış olacaktır. Organizasyona ortak olacak kişiler ile önceden iletişime geçmek gerekir.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlarda pastayı kendileri hazırladıkları gibi yani organizasyon hazırlıkları arasında yer aldığı gibi dışarıdan da sipariş verilebilir. Bu durum tamamen anne adayının isteğine bağlıdır.