KIZILAY SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

blog yazısı ekle !

KIZILAY SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

Sevgililerin Buluşma Noktası Kızılay

Saat 1'de Gima'nın önünde...Ankara'da o zamanlar ne cep telefonu denilen bir şey var ne başka bir iletişim aracı. Eğer ki siz evden çıkmadan bu şekilde sözleştiyseniz başka çareniz yoktu 90'lı yıllarda. Ya o vakitte orada olacaktınız, ya da sizi bekleyen kişi saatlerce orada sizin gelmenizi bekleyecekti.
Aslında hem siz zamanında orda olurdunuz, hem de sizi bekleyen saatlerce sizi beklerdi. O yıllar da öyledi. Ama sonra ne Gima kaldı, ne de telefonsuz geçen bir dakika...

Ama Kızılay herkesin buluşma noktası olma özelliğini hiç kaybetmedi. Buluşulacak mekanların isimleri değişse de Kızılay hep herkesi toplayan bir merkez oldu.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Sevgililer artık genellikle kitapçıların ya da yenilenen alışveriş merkezlerinin ya da hiç eskimeye meşhur pasajların önünde birbirlerini bekliyorlar.

Tabi bu kural 14 Şubat sevgililer gününde de değişmiyor. Kızılay'ın zaten var olan o melankolik havasına bir de Sevgililer gününün romantizmi eklenince vazgeçilmez hale geliyor.

Yollarda sevgililer gününe özel hediyelik eşyalar satan işportacılardan, sevgililere özel programlar hazırlayan cafelerine kadar Kızılay o gün için istenilen bütün imkanları Ankara'lılara sunmaya hazırlanıyor.