KIZILAY SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

blog yazısı ekle !

KIZILAY SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

Sevgililerin Buluşma Noktası Kızılay

Saat 1'de Gima'nın önünde...Ankara'da o zamanlar ne cep telefonu denilen bir şey var ne başka bir iletişim aracı. Eğer ki siz evden çıkmadan bu şekilde sözleştiyseniz başka çareniz yoktu 90'lı yıllarda. Ya o vakitte orada olacaktınız, ya da sizi bekleyen kişi saatlerce orada sizin gelmenizi bekleyecekti.
Aslında hem siz zamanında orda olurdunuz, hem de sizi bekleyen saatlerce sizi beklerdi. O yıllar da öyledi. Ama sonra ne Gima kaldı, ne de telefonsuz geçen bir dakika...

Ama Kızılay herkesin buluşma noktası olma özelliğini hiç kaybetmedi. Buluşulacak mekanların isimleri değişse de Kızılay hep herkesi toplayan bir merkez oldu.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Sevgililer artık genellikle kitapçıların ya da yenilenen alışveriş merkezlerinin ya da hiç eskimeye meşhur pasajların önünde birbirlerini bekliyorlar.

Tabi bu kural 14 Şubat sevgililer gününde de değişmiyor. Kızılay'ın zaten var olan o melankolik havasına bir de Sevgililer gününün romantizmi eklenince vazgeçilmez hale geliyor.

Yollarda sevgililer gününe özel hediyelik eşyalar satan işportacılardan, sevgililere özel programlar hazırlayan cafelerine kadar Kızılay o gün için istenilen bütün imkanları Ankara'lılara sunmaya hazırlanıyor.