Ankara Çocuklu Aileler için

Çocuklu Aileler için Ankara Restoranları

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde çocuklar eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyor. Hafta sonu, milli bayramlar, tatil günlerinde çocuklarınız ile beraber oynayıp, zaman geçireceğiniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerleri Ankara'nın her bir semtinde, caddesinde bulabilirsiniz. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler, açık hava aktivitelerden tutunda sanat-tarih gibi kültürel aktiviteleri de kapsamaktadır.

Çocukların yaş grubu, ilgi alanları gibi f...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Çocuklu Aileler için Ankara Restoranları

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde çocuklar eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyor. Hafta sonu, milli bayramlar, tatil günlerinde çocuklarınız ile beraber oynayıp, zaman geçireceğiniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerleri Ankara'nın her bir semtinde, caddesinde bulabilirsiniz. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler, açık hava aktivitelerden tutunda sanat-tarih gibi kültürel aktiviteleri de kapsamaktadır.

Çocukların yaş grubu, ilgi alanları gibi faktörler Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin seçilmesinde etkili olmaktadır. Öyleyse çocuklara eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralayan Ankara da ne gibi etkinlikler düzenlendiğini yakından inceleyelim.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Parklar

 • Mogan gölü
 • Mavi göl
 • Kuğulu park
 • Harikalar diyarı
 • Göksu parkı
 • Gençlik parkı
 • Dikmen vadisi
 • Çansera parkı
 • Altınpark
 • 50. Yıl parkı
Bu yerlerin ortak özelliği çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesi için her türlü ayrıntı düşünülmüş ve birçok donanıma sahiptir. Çocuklu aileler için piknik alanları, oyun alanları, spor merkezleri, göl üzerinde bisiklet, kayık, sandal ile dolaşma, balık tutma gibi hobilerin de yapılabilmesi mümkündür. Çocukların eğlencesine ortak olup beraber zaman geçirebileceğiniz aktiviteleri de bulabilirsiniz. Bu parkların manzarasında yeşilin, mavinin tonlarını görebilirsiniz. Çocuklu aileler için her hafta sonu Ankara'nın farklı bir semtinde geçirmek, doğa ile iç içe olmak iyi bir alternatiftir. Kafe, restoranlarda bir şeyler yiyip içip eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Eğlence Merkezleri

 • Atlantis avm
 • Arcadium avm
 • Jokerland
 • Ankara panorama avm
 • Altınköy açık hava müzesi
 • Aqua vega
 • Kentpark avm
Yetişkinler için bu mekânlar sadece alışveriş yapılacak yerler olabilir. Ancak çocuklu aileler için daha fazlasıdır. Böylece yetişkinlerin alışveriş bağımlılığını azaltmak, tekdüze alışkanlıklarını ortadan kaldıracak mekânlar mevcuttur. Alışveriş merkezlerinde ölü geçen zaman Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin de renkleniyor. Çeşitli oyuncaklar, oyun parkurları, tırmanma duvarları, top havuzu gibi fiziksel becerilere dayalı etkinlikleri bulabileceğiniz gibi deniz yaşamına açılan bir pencere, eski yaşam tarzlarına ışık tutan, tarihsel kalıntıları inceleyen çocuklar farklı dünyalar ile tanışıyor. Bu oyun merkezleri zorluk derecelerine, fiziksel güce göre belirli yaş gruplarındaki çocukları kapsamaktadır. Bütün oyun alanlarında güvenlik üst düzeydir. Hoplama, zıplama gibi hareket dolu dakikalarda yaralanmaları önlemek için zemin yumuşaktır.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Lezzet Dolu Mekânlar

 • Restoranlar
 • Kafeler
 • Pastaneler
 • Kitap kafe
Eğlence dışında farklı bir plan yapmak istiyorsanız lezzetli menüleri ile ünlü bir mekândan yana seçim yapabilirsiniz. Çocuklu aileler için yemekli bir organizasyon olabileceği gibi konsept pastalar, tatlıları denemek isteyenlerde olabilir. Yemek masasında bir araya gelen çocuklu aileler için en özel anlar, paylaşımlar yapılarak aile bağları güçleniyor. Böylece yoğun olan anne- babalar çocuklarına zaman ayıramamaktan yakınmak yerine böylesine fırsatları değerlendirmelidir. Bir hafta boyunca konuşacak çok şey birikiyor. Bu açıdan bakıldığında Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler bahane edilerek şahane sohbetler edilmektedir.

Aile, toplumun en küçük birimidir. Ankara gibi büyük şehirlerde çekirdek aile çok fazladır. Gençlere, yetişkinlere yönelik mekânları rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak çocuklu aileler için mekânlar, eğlence yerleri, gezi alanları unutulmamaktadır. Böylece ailenize zaman ayırdığınız anlarda kaliteli ve nezih ortamlara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde ortamın konforlu olmasının yanı sıra aileler için uygun olan yerler mevcuttur. Bu mekânlarda bütçenizde unutulmamaktadır. Sunulan hizmetler ortalama dört kişilik bir aileyi kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

Ankara'da Çocuklu Aileler İçin Gidilebilecek Yerlerde Anne – Babalarda Mutlu

Çocuklu aileler için eğlence yerlerinin varlığı yetmiyor. Küçük bebeği olan aileler daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır. Mesela da bebeğin bakımı için bir odaya ihtiyaç duyulması gibi. İşte Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler çocuklara göre eğlence programı organizasyonu yaparken mekânlarını da bu ailelere göre düzenlemeyi de ihmal etmiyor. Bebekleri huzurlu olan anne – babalarda mutlu oluyor.

Çocuklu aileler için bu yerler ödül niteliğindedir. Çocuğuna zaman ayırmak, değişik programlar ile aktif olmak çocukları son yılların büyük hastalığı olan teknoloji bağımlılığından kurtararak onları ödüllendirebilirsiniz. Çalışan anne ve babaların yoğun çalışma temposu onları çocuklarından uzaklaştırıyor. Dolayısı ile çocuklar zaman geçirebilmek için teknolojinin yeni akımlarına ayak uydurmaya çalışıyor. Buna bağlı olarak zaman sınırı olmadan internette, bilgisayar oyunlarında uzun saatler harcanması sonunda çocukları esir ediyor. Bilgisayara bağımlı hale gelen çocuklar hareketsiz bir yaşama sürükleniyor. Dolayısı ile aşırı kilo alma ve daha birçok sağlık sorunları da ortaya çıkıyor. Sağlıklı bir toplum ve aile bağlarını güçlendirmek için Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler çözüm niteliğindedir. Çünkü her mekânda, her alanda kısacası her yerde çocukları internetten, akıllı telefonlardan, tabletten uzaklaştıracak etkinlikler organize edilmektedir. Fiziksel aktivite ağırlıklı olduğu kadar zihinsel aktivitelere de yer verilerek çocukların ve ailelerin yaşam kalitesini amaçlamaktadır.

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin sayısı giderek artmaktadır. Çünkü dışarıda da konforlu mekanları keşfeden aileler artık eve sıkışıp kalmıyor. Ankara'nın her sokağında, her semtinde eğlence avına çıkıyor.

Kahvaltı, brunch, öğlen yemeği, beş çayı, akşam yemeği hangi öğünü tercih ederseniz edin en güzel ve elit mekânı bulabilirsiniz. Uzun zamandır bol ve zengin bir kahvaltı masasını özlediyseniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerden birini tercih ederek aileniz ile birlikte gelebilirsiniz. Yemek öncesinde ya da sonrasında açık alanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bisiklet yolunda bisiklet sürebilirsiniz. Fuar alanlarında, festival stantlarında alışveriş yapabilirsiniz. Böylece kendinize, çocuklarınıza ve arkadaşlarınıza küçük hediyeler ile onları şaşırtın. Ya da belirli dönemlerde sevdiğiniz sanatçılar konser vermektedir. Bu konser programlarını takip ederek müzikli bir eğlence programına katılmanızı tavsiye ederiz.

Hayvanlar alemini merak eden çocuklar için Ankara da çiftliklerde mevcuttur. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerden birisi de bu çiftliklerdir. Atları sevdirmek, at binmek isteyen çocuklar içinde binicilik kursları tarafından kısa bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğer düzenlenen gösteriyi izlemek istiyorsanız da izleyici olarak katılabilirsiniz. Henüz çocuğunuzun ilgi duymadığı alanlara bile bu etkinlikler sayesinde yönlendirme yapabilirsiniz.

Çiftliklerden başka hayvanat bahçeleri de çocukların ilgisini çekebilecek yerlerdendir. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler de hayvanların bulunduğu mekanlar çocukların daima ilgisini çekmiştir. Çeşit çeşit hayvanları yakından görme, onları bakıcılar ile beraber besleyebilirler. Tropikal kuşak hayvanlardan tutunda en vahşi hayan türlerini Ankara'da hayvanat bahçesinde görebilirsiniz. Bol fotoğraf çektirerek sonradan hatırlanacak güzel anılar biriktirilmektedir.

Kültürel etkinlikler de çocuklu aileler için Ankara da yaptıkları zevkli aktiviteler arasındadır. Tiyatro, opera, sinema salonları Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerdendir. Eğlence ve eğitici unsurlar aynı anda çocukların etkinliklerine yansıtıldığından çocuklar, sıkılmadan, bıkmadan, oldukça ilgi içinde takip etmektedir.

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerde çocuklar etkinliklere katıldığında oyun ablaların gözetiminde olduğundan hiçbir sorun oluşmamaktadır. Aynı yaş gruplarından çocuklar ile beraber oyun oynamayı öğrenerek sosyalleşme sağlanıyor. Böylece çocuklar özgüvenlerini tazeliyor. İletişim kurma becerilerini geliştiriyor. Yaş grubundan çocuklar ile oyunlara katılarak takım ruhunu öğreniyor.