BALGAT CAFE

blog yazısı ekle !

BALGAT CAFE

Cafe, günümüzün belirli saatlerinde uğramadan yolumuza devam etmediğimiz mekânlardır. Cafe genellikle üniversite öğrencileri büyük ilgi göstermekte ve yeme- içme aktivitelerinin büyük çoğunluğunda cafeyi tercih etmektedir. Kültürümüzün parçası olan kahveler vardı eskiden. Kahve, çay, meşrubatları orada içerdik ve dostlarla, arkadaşlarla koyu sohbetler ederdik. Son zamanlarda insanların yaşam tarzları değiştikçe, eğlence anlayışları, istekleri de aynı doğrultuda değişmektedir. Kahveler artık yerini modern tarzı ile cafeye bırakmıştır.
Zaman Geçirmek İçin Cafeler Neden Tercih Edilir?

Cafe işletmecileri yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece birşeyler içmek için uğranılan mekânların ilerisine geçerek hizmeti genişletmişlerdir. Yani kahvaltıdan tutunda öğlen arası yiyebileceğiniz fast food tarzı menüler ile yemek olayını cafeye taşımışlardır. Ayrıca internetin sınırsız oluşu cafeyi gençler arasında mükemmel kabul edilme nedenlerinden sayabiliriz.

Cafe, sokakları süsleyen, görmeye alıştığımız mekânlar olarak karşımıza çıksa da bazen alışveriş merkezlerinde de küçük dükkânlar olarak yerini almaktadır. Yoğun alışverişten sonra oturup birşeyler içerek kendinize geldiğiniz, kahve kokuları ile canlanarak enerji toplamaya vesile olan mekânlardır.

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara


Ankara Balgat Cafe

Ankara, hem öğrencilerin hem memurların hem de politikacıların yoğun olduğu şehirlerimizdendir. Balgat diye adlandırılan semtte de genellikle politikacılar yoğundur. Balgat Cafe mekânları ile soğuk gibi algılanan bu semt canlanmakta ve sokaklar renklenmektedir. Sadece Balgat Cafe'yi öğrenci mekânı olarak düşünürsek yanlış olur çünkü politikacılar da bu mekânlarısık tercih etmekte ve atmosfer herkese hitap etmektedir.Balgat Cafe atmosferi oldukça iç açıcı ve dinamiktir. Bu ortam hem çalışan personelin güler yüzlü olmasında hem de dekorasyonun profesyonelce dizaynından kaynaklanmaktadır.

Ankara da gün hızlı akmakta ve bu hıza ayak uydurmak için enerjiye bolca ihtiyaç duymaktadır insanlar. Güne başlarken Balgat Cafe de sıcak kahve-çayınızı yudumlayarak güne canlı başlangıç yapabilirsiniz. Yine gün içerisinde ihtiyacınız olan enerji ve besleyici içerikli menüsü ile sizi güne hazırlamaktadır. Sürem kısıtlı diye yakınanların siparişlerini verdikten sonra kısa sürede masanızda görmeniz hizmetin hızlı ve çabuk olduğunun göstergesidir.

Nostaljik Balgat Cafe

Balgat cafe mekanları arasında bazıları nostaljik tasarımları ile yaşlılarında tercih edebileceği şekilde ayarlanmıştır. Böylece genç ve çocuklar cafe kültürüne ek olarak yaşlı, emekli nüfusta cafeyi tercih edilebilir kılınmıştır. Farklı bakış açıları ile Balgat Cafe marka haline gelmiştir. Herkese hitap ediyor demiştik ya yapılan yenilikler bu sözümüzü doğrular niteliktedir.

Cafe de içeceklerin listesi neredeyse sınırsızdır. Yerli içecekler ile otantik dokunuşların yanı sıra batı tarzı içecek çeşitleri de menüde yerini almaktadır. Tük kahvesi, siyah çay, Osmanlı kahvesi, yeşil çay, latte, mocha, macchiato, espresso olmazsa olmazlardandır. Tüm bu saydıklarımız Balgat Cafe mekânlarında taze, sıcak ve kaliteli olarak bulabilirsiniz.

Balgat Cafe mekânları uygun fiyatlar ile Ankara'daki mevcut mekânlar içerisinde çok tercih edilmektedir. Çünkü doğru fiyat politika uygulamalarıyla herkesin mekandan memnun ayrılmasında oldukça önemli noktalardandır.