ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ -3

blog yazısı ekle !

ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ -3

Ankara'da Aşık Olmak Gerçekten Zor mu?

Hani şair diyor ya 'Ankara'da aşık olmak zor iki gözüm' diye aslında Ankara'da aşık olmak zor değil O'nsuz olmak zordur.
Sevgiliniz başka bir yerde siz başka bir yerde iseniz Ankara sokakları size dar, size soğuk, size kimsesiz, ıssız gelir. Ama O ne zaman yanınıza gelse arayıp da bulamadığınız en güzel yeri haline gelir o ıssız sokaklar.


Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - AnkaraAnkara'da aşık olmak başkadır. Bir birinize kenetlenir gibi tutulursunuz. Çünkü sizi ısıtacak ne bir güneş vardır kış soğunda, ne de manzarasında dalıp gideceğiniz bir deniz. Bir martıya bakarak şiir okumayazsınız mesela sevdiğiniz güzel kıza. Ya da bir vapurda gün batımını izleyemezsiniz sevdiğiniz adamın omzunda.

Eğer ki sevdiğiniz Ankara'dan uzakta ise o deli yangınlar hep kaplar içinizi akşama doğru. O gelsin, hep yanınızda olsun, göz göze diz dize olun istersiniz. O'nunla gezdiğiniz her sokakta anılarınızla konuşur, hasretin sızısıyla göz yaşlarınızı silersiniz.

Ama yine de Ankara'da aşık olmak zor mudur? Değil.