ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ -3

blog yazısı ekle !

ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ -3

Ankara'da Aşık Olmak Gerçekten Zor mu?

Hani şair diyor ya 'Ankara'da aşık olmak zor iki gözüm' diye aslında Ankara'da aşık olmak zor değil O'nsuz olmak zordur.
Sevgiliniz başka bir yerde siz başka bir yerde iseniz Ankara sokakları size dar, size soğuk, size kimsesiz, ıssız gelir. Ama O ne zaman yanınıza gelse arayıp da bulamadığınız en güzel yeri haline gelir o ıssız sokaklar.


Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-AnkaraAnkara'da aşık olmak başkadır. Bir birinize kenetlenir gibi tutulursunuz. Çünkü sizi ısıtacak ne bir güneş vardır kış soğunda, ne de manzarasında dalıp gideceğiniz bir deniz. Bir martıya bakarak şiir okumayazsınız mesela sevdiğiniz güzel kıza. Ya da bir vapurda gün batımını izleyemezsiniz sevdiğiniz adamın omzunda.

Eğer ki sevdiğiniz Ankara'dan uzakta ise o deli yangınlar hep kaplar içinizi akşama doğru. O gelsin, hep yanınızda olsun, göz göze diz dize olun istersiniz. O'nunla gezdiğiniz her sokakta anılarınızla konuşur, hasretin sızısıyla göz yaşlarınızı silersiniz.

Ama yine de Ankara'da aşık olmak zor mudur? Değil.