ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ - 1

blog yazısı ekle !

ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ - 1

Sevginin Günü Olur mu?

Eğer insan gerçekten birini seviyorsa, onların ne günü, ne saati, ne ayı, ne yılı vardır. Çünkü sevgi bir zaman dilimine sığdırılamayacak büyüklükte bir duygudur.
İki kişinin birbirine duyduğu sevgiyi ne pırlanta yüzükler, ne kırmızı güller ölçebilir. Bunların tamamı ekonomiyi canlandırmak üzere ortaya çıkartılmış ve gelenek haline getirilmiş unsurlardır.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da sevgililer günü kutlamalarının tarihi çok eski değildir. Genç nesil arttıkça ve batı kültürü daha da egemen oldukça ortaya çıkan Sevgililer günü son yıllarda bir gelenek haline gelmiştir.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Alışıla gelmiş bir sevgililer gününde iki sevgili birbirine hediyeler alır, mutlaka o gün buluşulur, el ele Ankara sokaklarında yüründükten sonra, akşam Ankara'nın romantik mekanlarından birinde bir şeyler içilir ya da yenilir.

Gün biterken sevgiliden ayrılma vakti gelir. Bu kez Ankara sokaklarında bir hüzün havası hakimdir. Sevgili ya evine bırakılır ya da otobüsüne bindirilir. Romantik geçirilen bir günün ardından geriye ise Ankara'nın soğuğunda elleri ceplerinde otobüs duraklarında sevgilisinin ardından bakakalan bir çift göz kalır.