ANKARADA LİG TV İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA LİG TV İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Bu yazıda Ankara ilinde yer alan ve birçok kişi tarafından oldukça beğenilen Ankarada Lig TV izlenebilecek mekânlar üzerinden bahsedilecektir. Bilindiği gibi gerek süper lig karşılaşmaları olsun gerekse diğer lig ve kupa karşılaşmaları olsun uzun yıllar ülkemizde yayın hayatına başlayan ve başladığı andan itibaren pek çok izleyici kitlesini elinde bulunduruyor.

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara


Lig TV kanalının izlenebilmesi için kafelerde artık, Lig TV ve diğer Digitürk kanalları yüklü bulundurularak bu sayede kafeye gelen insanların buradaki süper lig maçlarını ve diğer müsabakaları seyretmelerine olanak tanınmış olmaktadır. İşte bu nedenle de son zamanlarda kafelerde giderek popülerlik kazanmaya başlayan Lig TV kanallarının olması hem kafe işletmenine hem de kafeye gelenlere adeta keyifli anlar yaşatmaktadır. Böylelikle insanlar da bu karşılaşmaları hem yüksek kalitede hem de evlerine paket alımı yapmadan kullanabilme ve seyredebilme imkânına kavuşmuş olmaktadırlar.

Açıkçası giderek moda olmaya başlayan ve başkentte de çoğu kafe işletenin barındırdığı Ankarada lig tv izlenebilecek mekanlar birçok semtte ve ilçede yoğunlukla bulunmaktadır. İşte bu yüzden de kafe sahiplerinin en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olarak karşımıza çıkan bu yerlerin insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmesi ve burada vaktin yoğun olarak geçirilmesi olanağı ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu gibi nedenlere bağlı olarak Ankara ilindeki bu yerlerin ilgi odağı haline gelmesi gittikçe artış göstermeye başlamıştır. İşte bu nedenle bu mekânların günden güne artması ve özellikle futbola ilgi duyan gençler arasında giderek yaygınlaşarak ilgi görmesi söz konusu olmaktadır.

Başkentte Ankarada lig tv izlenebilecek mekanlar denilince akla muhakkak ki Kızılay ve buraya bağlı Tunalı Hilmi Caddesi civarındaki kafeler gelmektedir. Çünkü burada insanlar sosyalleşerek bir atmosfer meydana getirmektedirler ve bunun sonucunda da ortaya hep birlikte izlenen coşkulu bir ortamın yaşandığı yerler çıkmaktadır. İşte bu nedenle de bu mekânların Kızılay ve çevresinde yoğunlaştığı görülmektedir. Bu sayede hem kafe sahibi müşteri potansiyelini genişletmekte hem de insanlar evde tek başlarına izlemektense toplu halde izlemeyi tercih etmektedirler. Bu yazıda da özetlendiği gibi Ankarada lig tv izlenebilecek mekânlar Kızılay ve çevresinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.