KAVAKLIDERE'DE YILBAŞI PROGRAMLARI

blog yazısı ekle !

KAVAKLIDERE'DE YILBAŞI PROGRAMLARI

Ankara'nın gece hayatı denilince en hareketli yerlerinden biri de Kavaklıdere'dir. Meyhanelerden, fasıl mekanlarına, lüks otellerin eğlence programlarından, gençlerin dans edebileceği kulüp ve barlarakadar Ankara gece hayatına geniş bir yelpazede hizmet veren Kavaklıdere semtinde yılbaşı gecesi için pek çok alternatifiniz bulunuyor.

Ankara Yılbaşı

2015'in son saatlerinde konuklarını ağırlamaya başlayan mekanlarda yeni yılın ilk sabahına kadar eğlence tam gaz devam ediyor.

Fasıl'dan Türk pop müziğine, eller havaya programlarından rock şarkılara ve dj performanslarına kadar pek çok müzik türünün eşlik edeceği yeni yıl gecenizde yılbaşı için sunulacak mönüler de oldukça lezzetli.

Ankara'nın en gözde mekanlarının bulunduğu Kavaklıdere'deki mekanlar çoktan yılbaşı için kollarını sıvamış durumda. Yılbaşı gecesi sahne alacak isimler, mekanın dekorasyonu, misafirlere sunulacak mönü, yeni yıl için konuklara hazırlanan sürprizler günler öncesinden belirlendi.

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara


Genellikle fiks mönü üzerinden ücretlendirmenin yapılacağı yeni yıl programlarında ortalama fiyat 150 ila 250 lira arasında değişiyor. Bazı mekanlar çocuklar özel program da hazırlıyor.

Ayrıca Kavaklıdere'deki lüks otellerin balo salonlarında da birbirinden farklı pek çok ünlü ismin programını izlemeniz mümkün.