NTVSPOR - MAÇ YAYINI YAPAN MEKANLAR

blog yazısı ekle !

NTVSPOR - MAÇ YAYINI YAPAN MEKANLAR

Dünyadaki farklı değişimlerin içerisine bir de teknoloji dahil olunca, dünya insanlarımız için daha imkanlı ve renkli hale geldi.

90'lı yılların ortalarından itibaren bilgisayar ve internet ikilisinin ortaya çıkmasının ardından dünya bir daha eskisi gibi olmadı, daha doğrusu olamadı.


Özellikle internetin hayattaki birçok şeyi kolaylaştırdığı da bilinmektedir. Ülkemizde bilgisayar ve internet kullanımının pek çok farklı yerde hiç olmadığı kadar fazla olmasının yanı sıra, bunların alt yapıları kullanılarak kurulan sistemlerde bulunuyor.

Bu konuda onlarca örnek verebiliriz. İnsanların devamlı olarak takip etmesini zor hale getiren bu durumu sizler için kısaca anlatalım.

Burada spor açısından bir örnekle olaya bakmak istiyoruz.

Daha öncelerde futbol maçları hakkında bilgi almak, onlardan sıcağı sıcağına haberdar olabilmek için radyo ya da gazeteye ihtiyaç duyulurdu. 1968 yılından sonra TRT sayesinde bu maçlar televizyon adı verilen teknolojik kutulardan yayınlanır oldu.Bu durum yaklaşık 20 sene sürdü.

Ancak bu imkansızların ardından özel televizyonların kurulmasıyla birlikte ortaya çıkan dijital platformların artan sayısı ile insanlar diledikleri arasından seçimlerini yapıyorlar. Bir anlamda bu iş artık ticarete dönüşmüştü.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara


Bu tür yeniliklerin hemen ardından yalnızca bu yayınların izlenebilmesi adına mekanlar açılmaya ya da açılan mekanlarda bu yayınlar yapılmaya başlandığını hep birlikte gördük.

Birçok futbol yayını artık halk arasında ''paralı kanal''ya da ''şifreli kanal'' şeklinde adlandırılan dijital platformlarda yayınlanmaktadır. Kişiler Türkiye Ligi ayrı, Avrupa maçları ayrı, hazırlık maçları ayrı, kupa maçları ayrı kanallarda gösterilmektedir.

Türkiye'nin ilk spor kanalı unvanına sahip olan NTVSPOR'un spor dünyası hakkında ve diğer kanallar arasında popülerliği malum. Ntv Spor hali hazırda; Türkiye Erkekler Basketbol Ligi, Türkiye Erkekler ve Kadınlar Voleybol Ligi, Eurocup ve Euroleague gibi yayınları sürdürmektedir. Ayrıca tenis maçları ve Belçika 1.Lig maçları da bu kanaldan yayınlanmaktadır.

NTVSPOR'un yayınları artık ülkemizin her yerinde yer alan dijital platformlarda ve hatta karasal yayınlarda rahatlıkla bulunabilmektedir. Bahsettiğimiz maç yayını yapan lokantalar ve restoranlar ülkemizin başkenti olan Ankara'da fazlasıyla bulunmaktadır. Özellikle Çankaya ve çevre bölgelerde yoğunlaşan bu yerlere kolaylıkla ulaşabilir ve maç yayını hizmeti alabilirsiniz.