KIZILAY CAFE

blog yazısı ekle !

KIZILAY CAFE

Kızılay, Ankara'nın her zaman en merkezi bölgelerinden biri olmuştur ve bu durumu aynen devam etmektedir. Yani her kim olursa olsun Ankara'da ilk gideceği yer kesinlikle Kızılay olmaktadır. Keyifli bir vakit geçirmek için en ideal yer Kızılay olduğu gibi gezilecek en güzel yer olarak ta Kızılay karşımıza çıkmaktadır. Hatta alışveriş yapmak istiyorsanız yine en iyi adres Kızılay'dır. İşte bu sebeple cafede oturup biraz keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız, sevdiklerinize ve kendinize biraz zaman ayırmak istiyorsanız yine en güzel adres hiç şüphesiz Ankara Kızılay'dır.Cafe kelime manası olarak kültürümüzde ki kahve kelimesinin İngilizce karşılığıdır. Aslına bakılırsa içerik bile hemen hemen aynı olarak günümüzde sadece isim değişimi ile varlığını devam ettirmektedir. Cafeler alkolsüz içecek menüsü ile müşterilerine hizmet vermektedir. Hem sosyal faaliyetlerinizi sürdürebileceğiniz hem de keyifli bir vakit geçirebileceğiniz, bu sırada da içeceğinizi yudumlayabileceğiniz mekânlardır.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )


Kızılay Cafe Meşhur Kahve Çeşitleri

Cafe denildiği zaman akıllara ilk olarak gelen içecek türü hiç şüphesiz kahve çeşitleridir. Tabi kahvenin dışında meyve suyu çeşitleri, gazlı ya da gazsız içecekler, buzlu çay çeşitleri, adaçayı, çiçek çayları, meşrubatlar ve daha birçok çeşitte içecek müşterilere sunulmaktadır. Ama her tür içeceğin olduğu bu mekânlarda en çok tercih edilen içecek her zamanki gibi kahve çeşitleridir. Başlıca tercih edilen meşhur kahve çeşitlerini sıralayacak olursak;

  • Türk kahvesi
  • Mocha
  • Espresso
  • Hot Chocolate
  • Cappuccino
  • İcecoffe
  • Filtre kahve
Ve daha sayamadığımız diğer kahve türleri size özel olarak hazırlanır ve servis edilir. Size de afiyetle kahvenizi içmek ve keyfinize bakmak kalır. Ayrıca cafeler sadece içeceklerin bulunduğu mekânlar olarak düşünülmemelidir. İstediğiniz fastfood yiyeceği de menüden seçerek siparişini verebilirsiniz.

Kızılay Cafe

Kızılay cafe Ankara'nın merkezinde olduğu için birçok organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Doğum günü organizasyonları, yaş günü partileri, evlilik ve nişan merasimleri ve hatta iş toplantıları gibi toplantılar için son derece uygun mekânlardır. Sadece bu saydıklarımızla sınırlı kalmayarak yetkililerle güreşerek aklınızdaki organizasyonu rahatlıkla uygulayabileceğiniz mekânlardır.Fakat kalabalıklaşan Ankara beraberinde cafelere olan ihtiyacı artırmış ve böylece de profesyonel olmayan hizmet ortaya çıkmıştır. Tabi bu her mekân için geçerli bir durum olmadığı için öncelikle gideceğiniz Kızılay cafeyi iyi belirlemeniz son derece önemlidir.

Ankara Kızılay birçok cafeye ev sahipliği yapan bir yerdir. Bu sebeple bu kadar çok mekân arasından iyi ve kaliteli hizmet veren mekânı seçmek oldukça zor olacaktır. Ama yine de iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve faaliyetlerinize en uygun Kızılay cafeyi bulabilir ve gönül rahatlığıyla rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Hem sizin için hem de sevdikleriniz için Kızılay cafe güzel bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.