KIZILAY CAFE

blog yazısı ekle !

KIZILAY CAFE

Kızılay, Ankara'nın her zaman en merkezi bölgelerinden biri olmuştur ve bu durumu aynen devam etmektedir. Yani her kim olursa olsun Ankara'da ilk gideceği yer kesinlikle Kızılay olmaktadır. Keyifli bir vakit geçirmek için en ideal yer Kızılay olduğu gibi gezilecek en güzel yer olarak ta Kızılay karşımıza çıkmaktadır. Hatta alışveriş yapmak istiyorsanız yine en iyi adres Kızılay'dır. İşte bu sebeple cafede oturup biraz keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız, sevdiklerinize ve kendinize biraz zaman ayırmak istiyorsanız yine en güzel adres hiç şüphesiz Ankara Kızılay'dır.Cafe kelime manası olarak kültürümüzde ki kahve kelimesinin İngilizce karşılığıdır. Aslına bakılırsa içerik bile hemen hemen aynı olarak günümüzde sadece isim değişimi ile varlığını devam ettirmektedir. Cafeler alkolsüz içecek menüsü ile müşterilerine hizmet vermektedir. Hem sosyal faaliyetlerinizi sürdürebileceğiniz hem de keyifli bir vakit geçirebileceğiniz, bu sırada da içeceğinizi yudumlayabileceğiniz mekânlardır.

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Coffee Bus Ankara

Tunalı

Öncelikle sizi önemsiyoruz. Bir müşteri olarak değil, gönülden, şevkle bir zevahire bakar gibi, kişi olarak seviyoruz. En büyük arzumuz ve sevincimiz sizleri tanımak. Kahve, bir aksam üzerinde peşimizden geliyor. Espresso ve sütten daha ötesiniz ve biz, sizlerden bunu duymak istiyoruz.

İkincisi, dolaşıyoruz. Bu bizi takip etmenizi zorlaştırıyor. Tipik yer ve saatlerimiz varken, sosyal yayınlarımızı kontrol etmek zorunda kalmanız, buluşmalarımızın çoğu kez önüne geçiyor. Otobüste ya da mutfakta bizi yakaladığınız an, bu birleşmenin tadını çıkarmanız için önünüzde hiçbir engel kalmıyor biliyoruz fakat biz, sizlerle daha sık, daha uzun ve dilediğiniz zaman karşılaşabileceğiniz yerde bulunmak istiyoruz.

Son olarak, elimizden gelenin en iyisini yapmak, uzun kuyruklarda beklemenizin önüne geçmek, bir Wi-Fi istasyonuyla topluluğa ve bir ses uzaklığında personelimize bağlı kalarak iletişimimizi güçlendirmek istiyoruz.

Yapmamız gereken, otobüsümüzü her zaman bulabileceğiniz bir adrese park etmek ve dilediğiniz zaman, dilediğiniz yere taşımak olacaktı ki, Tunus Caddesi No: 55'de bu düşüncemizi hayata geçirdik.

devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Caddesi No: 55/A Tunalı-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

The Loqma İlly Caffe

Tunalı

YENİ NESİL LOKMANIN MUCİDİ ANKARA'DA
Yeni nesil lokma olarak lezzet serüvenine İstanbul Yeşilköy'de başlayan The Loqma, Ankara'da Bestekar Sokak'taki yerini açtı.

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden lokmanın, yağ çekmeyen şerbetsiz formüllü, hafif ve sağlıklı halinin mucidi olan ve yeni nesil lokma akımını başlatan Altın Taç ödüllü The Loqma, İstanbul, İzmir ve Bursa'dan sonra Ankara'da lezzet tutkunları ile buluştu.

Yağ çekmeyen formülüyle ve lezzetiyle diğerlerinden farklı, sektörün ilk markası olan The Loqma'da müşteriler kişisel zevklerine göre yüzlerce çeşit lokma oluşturabiliyor. The LoQma'yı diğerlerinden ayıran özellikleri ise, tüm malzemelerinin birinci sınıf ve özel olması, özel formülü sayesinde kesinlikle yağ çekmemesi, hamurunun elle dökülmesi olarak sayılabilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde The LoQma sunum ve lezzet ve mekan olarak en iyi yeni nesil lokmacı payesini hak ediyor.

Kahve konusunda da oldukça iddialı olan The LoQma, sektörün en iyi kahvesi olarak bilinen İLLY markasını ve kahve yan ürün olarak dünyaca ünlü MONİN markasını tercih ederek müşterilerine en iyi kahve deneyimini yaşatmayı amaç edinmiş.Dileyen müşterileri 3. Nesil kahve türlerini de tadabiliyor.

Ayrıca, Bozcaada'dan özel olarak getirdikleri tamamen doğal dondurmaları ise denemeye değer.

İki katlı, yüksek tavanlı geniş ve ferah yapısıyla aynı anda 65 kişiyi ağırlayabilen mekanda, alışılagelmişin dışında keyifle ve uzun süre vakit geçirilebilmek mümkün.devamını oku...
Adres: Bestekar Sokak 65 / A Tunalı - Ankara


Kızılay Cafe Meşhur Kahve Çeşitleri

Cafe denildiği zaman akıllara ilk olarak gelen içecek türü hiç şüphesiz kahve çeşitleridir. Tabi kahvenin dışında meyve suyu çeşitleri, gazlı ya da gazsız içecekler, buzlu çay çeşitleri, adaçayı, çiçek çayları, meşrubatlar ve daha birçok çeşitte içecek müşterilere sunulmaktadır. Ama her tür içeceğin olduğu bu mekânlarda en çok tercih edilen içecek her zamanki gibi kahve çeşitleridir. Başlıca tercih edilen meşhur kahve çeşitlerini sıralayacak olursak;

  • Türk kahvesi
  • Mocha
  • Espresso
  • Hot Chocolate
  • Cappuccino
  • İcecoffe
  • Filtre kahve
Ve daha sayamadığımız diğer kahve türleri size özel olarak hazırlanır ve servis edilir. Size de afiyetle kahvenizi içmek ve keyfinize bakmak kalır. Ayrıca cafeler sadece içeceklerin bulunduğu mekânlar olarak düşünülmemelidir. İstediğiniz fastfood yiyeceği de menüden seçerek siparişini verebilirsiniz.

Kızılay Cafe

Kızılay cafe Ankara'nın merkezinde olduğu için birçok organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Doğum günü organizasyonları, yaş günü partileri, evlilik ve nişan merasimleri ve hatta iş toplantıları gibi toplantılar için son derece uygun mekânlardır. Sadece bu saydıklarımızla sınırlı kalmayarak yetkililerle güreşerek aklınızdaki organizasyonu rahatlıkla uygulayabileceğiniz mekânlardır.Fakat kalabalıklaşan Ankara beraberinde cafelere olan ihtiyacı artırmış ve böylece de profesyonel olmayan hizmet ortaya çıkmıştır. Tabi bu her mekân için geçerli bir durum olmadığı için öncelikle gideceğiniz Kızılay cafeyi iyi belirlemeniz son derece önemlidir.

Ankara Kızılay birçok cafeye ev sahipliği yapan bir yerdir. Bu sebeple bu kadar çok mekân arasından iyi ve kaliteli hizmet veren mekânı seçmek oldukça zor olacaktır. Ama yine de iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve faaliyetlerinize en uygun Kızılay cafeyi bulabilir ve gönül rahatlığıyla rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Hem sizin için hem de sevdikleriniz için Kızılay cafe güzel bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.