ANKARA NARGİLE CAFE

blog yazısı ekle !

ANKARA NARGİLE CAFE

Nargile; Ortadoğu ve Güney Asya kültürüne özgü bir keyif aletidir. Daha doğrusu ana keyif maddesi tütün olduğu için tütün içme aracı olarak ta ifade edilmesi yanlış olmaz. Nargile aslına bakılırsa bir kültürdür. Oturuş, nargileyi tutuş ve hatta sohbet bile bir adap kuralı içerisinde yapılır. Bu sebeple ve birçok parçanın birleşmesinden meydana gelen nargile özellikle de filtre olarak su kullanılması sebebiyle basit bir araç olmaktan daha ileri bir alet olarak karşımıza çıkmaktadır.
Nargilenin Kısımları Nelerdir?

Nargile dört ana ve üç te harici kısımdan meydana gelir. Bu kısımları şöyle sıralayabiliriz;

 • Ser: nargilenin uzun olan ana gövdesidir.
 • Lüle: en üst kısımda ki tömbeki adında ki parçanın konulduğu süzgecimsi parçadır.
 • Marpuç: dumanın şişeden ayrılarak ağıza ulaştıran parçadır.
 • Şişe: filtre olarak konulan suya haznelik yapan bölümdür.
Bu ana kısımların haricindeki parçalar ise;

 • Sipsi: marpucun ucuna takılan plastik parçadır.
 • Tepsi ve rüzgârlık: Üsteki közden dökülen külleri toplandığı parçadır.
 • Tömbeki: nargileye has lezzete ve aromaya sahip özel ince kıyım tütündür.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay AnkaraEn Gözde Ankara Nargile Cafeler Nerededir?

Nargile cafeler son dönemlerde sohbet etmeye, sıkıntılarımızdan ve kederlerimizden biran bile olsa kurtulmaya fırsat bulabildiğimiz yerler olarak hizmet vermektedir. Sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ya da ailenizle oturup keyifli bir sohbet edebilmek için oldukça önemli mekânlardır. Ankara Nargile Cafe özellikle de Ankara'nın stresli ve yoğun gündeminden uzaklaşmak için harika bir fikir olabilir. İnsanların kendilerine ve sevdiklerine zaman ayırması son derece önemlidir. Bu sayede zayıflayan aile bağları ya da kaybolmaya yüz tutmuş arkadaşlık bağlarını da tekrardan canlandırmak için gayet iyi bir fikir olabilmektedir.

Ankara Nargile Cafe denildiği zaman akıllara gelen en iyi ve gözde mekânları internet sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Ankara Nargile Cafe'lerde neredeyse onlarca çeşit nargile aromasından bahsetmeden geçmekte olmaz. Damak zevkinize göre onlarca çeşit nargile aromasının yanı sıra her bir Ankara Nargile Cafe'sinin kendine has kokteyliyle yeni ortaya çıkan onlarca yeni lezzetten de bahsetmemiz gerekir. Bu aromalar en çok tercih edilen başlıca lezzetlerdir.

 • Gül – Nane
 • JackDaniel's
 • Karpuz – Çilek
 • Cappucino – Kola
 • Nane – Limon
Nargile Sağlığa Zararlı mıdır?

Nargilenin sağlığa zararlı mı yoksa değil mi sorusu yıllardır yapılan bir tartışmadır. Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda ve savundukları tezlerde iki gurubunda haklılık payı bulunmaktadır. Bir gurup uzmana göre ''Nargile ne olursa olsun her şeyden önce tütün ürünüdür ve zararlıdır.'' Görüşünü savunmaktadırlar. Diğer bir gurup ise '' nargilenin içerisinde kullanılan su filtre görevini üstlenmekte ve en iyi filtre de kesinlikle sudur. Bu sebeple tütünün hiçbir zararlı etkisi insana ulaşamaz.'' Tezini savunmaktadır. Hal böyle olunca da insanlar nargile konusunda kararsız kalmaktadır. Uzmanların düşünceleri bu yönde olsa da nargileden asla vazgeçmeyen birçok insan vardır ve keyifle nargile tüttürmeye devam etmektedirler.