ANKARA NARGİLE CAFE

blog yazısı ekle !

ANKARA NARGİLE CAFE

Nargile; Ortadoğu ve Güney Asya kültürüne özgü bir keyif aletidir. Daha doğrusu ana keyif maddesi tütün olduğu için tütün içme aracı olarak ta ifade edilmesi yanlış olmaz. Nargile aslına bakılırsa bir kültürdür. Oturuş, nargileyi tutuş ve hatta sohbet bile bir adap kuralı içerisinde yapılır. Bu sebeple ve birçok parçanın birleşmesinden meydana gelen nargile özellikle de filtre olarak su kullanılması sebebiyle basit bir araç olmaktan daha ileri bir alet olarak karşımıza çıkmaktadır.
Nargilenin Kısımları Nelerdir?

Nargile dört ana ve üç te harici kısımdan meydana gelir. Bu kısımları şöyle sıralayabiliriz;

 • Ser: nargilenin uzun olan ana gövdesidir.
 • Lüle: en üst kısımda ki tömbeki adında ki parçanın konulduğu süzgecimsi parçadır.
 • Marpuç: dumanın şişeden ayrılarak ağıza ulaştıran parçadır.
 • Şişe: filtre olarak konulan suya haznelik yapan bölümdür.
Bu ana kısımların haricindeki parçalar ise;

 • Sipsi: marpucun ucuna takılan plastik parçadır.
 • Tepsi ve rüzgârlık: Üsteki közden dökülen külleri toplandığı parçadır.
 • Tömbeki: nargileye has lezzete ve aromaya sahip özel ince kıyım tütündür.

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - AnkaraEn Gözde Ankara Nargile Cafeler Nerededir?

Nargile cafeler son dönemlerde sohbet etmeye, sıkıntılarımızdan ve kederlerimizden biran bile olsa kurtulmaya fırsat bulabildiğimiz yerler olarak hizmet vermektedir. Sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ya da ailenizle oturup keyifli bir sohbet edebilmek için oldukça önemli mekânlardır. Ankara Nargile Cafe özellikle de Ankara'nın stresli ve yoğun gündeminden uzaklaşmak için harika bir fikir olabilir. İnsanların kendilerine ve sevdiklerine zaman ayırması son derece önemlidir. Bu sayede zayıflayan aile bağları ya da kaybolmaya yüz tutmuş arkadaşlık bağlarını da tekrardan canlandırmak için gayet iyi bir fikir olabilmektedir.

Ankara Nargile Cafe denildiği zaman akıllara gelen en iyi ve gözde mekânları internet sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Ankara Nargile Cafe'lerde neredeyse onlarca çeşit nargile aromasından bahsetmeden geçmekte olmaz. Damak zevkinize göre onlarca çeşit nargile aromasının yanı sıra her bir Ankara Nargile Cafe'sinin kendine has kokteyliyle yeni ortaya çıkan onlarca yeni lezzetten de bahsetmemiz gerekir. Bu aromalar en çok tercih edilen başlıca lezzetlerdir.

 • Gül – Nane
 • JackDaniel's
 • Karpuz – Çilek
 • Cappucino – Kola
 • Nane – Limon
Nargile Sağlığa Zararlı mıdır?

Nargilenin sağlığa zararlı mı yoksa değil mi sorusu yıllardır yapılan bir tartışmadır. Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda ve savundukları tezlerde iki gurubunda haklılık payı bulunmaktadır. Bir gurup uzmana göre ''Nargile ne olursa olsun her şeyden önce tütün ürünüdür ve zararlıdır.'' Görüşünü savunmaktadırlar. Diğer bir gurup ise '' nargilenin içerisinde kullanılan su filtre görevini üstlenmekte ve en iyi filtre de kesinlikle sudur. Bu sebeple tütünün hiçbir zararlı etkisi insana ulaşamaz.'' Tezini savunmaktadır. Hal böyle olunca da insanlar nargile konusunda kararsız kalmaktadır. Uzmanların düşünceleri bu yönde olsa da nargileden asla vazgeçmeyen birçok insan vardır ve keyifle nargile tüttürmeye devam etmektedirler.