ANKARA NARGİLE CAFE

blog yazısı ekle !

ANKARA NARGİLE CAFE

Nargile; Ortadoğu ve Güney Asya kültürüne özgü bir keyif aletidir. Daha doğrusu ana keyif maddesi tütün olduğu için tütün içme aracı olarak ta ifade edilmesi yanlış olmaz. Nargile aslına bakılırsa bir kültürdür. Oturuş, nargileyi tutuş ve hatta sohbet bile bir adap kuralı içerisinde yapılır. Bu sebeple ve birçok parçanın birleşmesinden meydana gelen nargile özellikle de filtre olarak su kullanılması sebebiyle basit bir araç olmaktan daha ileri bir alet olarak karşımıza çıkmaktadır.
Nargilenin Kısımları Nelerdir?

Nargile dört ana ve üç te harici kısımdan meydana gelir. Bu kısımları şöyle sıralayabiliriz;

 • Ser: nargilenin uzun olan ana gövdesidir.
 • Lüle: en üst kısımda ki tömbeki adında ki parçanın konulduğu süzgecimsi parçadır.
 • Marpuç: dumanın şişeden ayrılarak ağıza ulaştıran parçadır.
 • Şişe: filtre olarak konulan suya haznelik yapan bölümdür.
Bu ana kısımların haricindeki parçalar ise;

 • Sipsi: marpucun ucuna takılan plastik parçadır.
 • Tepsi ve rüzgârlık: Üsteki közden dökülen külleri toplandığı parçadır.
 • Tömbeki: nargileye has lezzete ve aromaya sahip özel ince kıyım tütündür.

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-AnkaraEn Gözde Ankara Nargile Cafeler Nerededir?

Nargile cafeler son dönemlerde sohbet etmeye, sıkıntılarımızdan ve kederlerimizden biran bile olsa kurtulmaya fırsat bulabildiğimiz yerler olarak hizmet vermektedir. Sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ya da ailenizle oturup keyifli bir sohbet edebilmek için oldukça önemli mekânlardır. Ankara Nargile Cafe özellikle de Ankara'nın stresli ve yoğun gündeminden uzaklaşmak için harika bir fikir olabilir. İnsanların kendilerine ve sevdiklerine zaman ayırması son derece önemlidir. Bu sayede zayıflayan aile bağları ya da kaybolmaya yüz tutmuş arkadaşlık bağlarını da tekrardan canlandırmak için gayet iyi bir fikir olabilmektedir.

Ankara Nargile Cafe denildiği zaman akıllara gelen en iyi ve gözde mekânları internet sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Ankara Nargile Cafe'lerde neredeyse onlarca çeşit nargile aromasından bahsetmeden geçmekte olmaz. Damak zevkinize göre onlarca çeşit nargile aromasının yanı sıra her bir Ankara Nargile Cafe'sinin kendine has kokteyliyle yeni ortaya çıkan onlarca yeni lezzetten de bahsetmemiz gerekir. Bu aromalar en çok tercih edilen başlıca lezzetlerdir.

 • Gül – Nane
 • JackDaniel's
 • Karpuz – Çilek
 • Cappucino – Kola
 • Nane – Limon
Nargile Sağlığa Zararlı mıdır?

Nargilenin sağlığa zararlı mı yoksa değil mi sorusu yıllardır yapılan bir tartışmadır. Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda ve savundukları tezlerde iki gurubunda haklılık payı bulunmaktadır. Bir gurup uzmana göre ''Nargile ne olursa olsun her şeyden önce tütün ürünüdür ve zararlıdır.'' Görüşünü savunmaktadırlar. Diğer bir gurup ise '' nargilenin içerisinde kullanılan su filtre görevini üstlenmekte ve en iyi filtre de kesinlikle sudur. Bu sebeple tütünün hiçbir zararlı etkisi insana ulaşamaz.'' Tezini savunmaktadır. Hal böyle olunca da insanlar nargile konusunda kararsız kalmaktadır. Uzmanların düşünceleri bu yönde olsa da nargileden asla vazgeçmeyen birçok insan vardır ve keyifle nargile tüttürmeye devam etmektedirler.