AĞLAYAN PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

AĞLAYAN PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Ne kadar da yemek seven ve bunun üretimi hakkında çaba sarf eden bir ülke olduğumuzu bilmeyen kalmadı dersek yanlış bir cümle söylememiş oluruz sanırım. Yemek üretimi ve paylaşımı konusundaki çalışmalarımız sonuçlarını kültürel yaşantımıza olan etkisiyle ve imkânlarımıza kattığı imkânlarla vermektedir. Bu durum her noktada yaşantıyla doğru orantılı olarak fark edilmektedir ve bu şekilde varlığını sürdürmektedir.

Her konuda olduğu gibi, yemek üretme ve ithal etme konusunda başarılı olma isteğimiz ve sahip olduğumuz yaşantısal kültürümüz bizlere farklı şekilde yansıtılmakta ve insanlar arasında ciddi farklılıklar olarak kendisini göstermektedir.
Ülkemiz sınırları içerisinde sahne olan ve tüm insanlığa yansıyan yaşantılar ve bölgesel imkânlarımız lezzetli ürünler ortaya koyma konusunda ortaya çıkan farkların direk sebebi olarak gösterilebilir.

Bu durumda; ulaşım durumu dışında bir de üretim aşamasındaki başarılı durumun söz konusu olduğunu söylememiz bir zorunluluktur. Ülkemiz sınırları içerisinde yüzlerce farklı tarif bulunmaktadır. Bunu oluşturmak adına kullanılan ana kaynak geçmişten bugüne getirdiğimiz yemek kültürümüzdür. Ona aykırı bu durumda ya da tavırda bulunmak mümkün değildir.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Konuyu pekiştirmek adına kullanacağımız örneğimizi pastalardan seçmek istiyoruz.

En başta bu konuya çok basit şekilde bakmak ve kolay deyip geçme konusunda yanlışlara sahip olduğumuzu ve doğru bilgilendirmenin gerektiğini belirterek başlamak istiyoruz.

Düşünün ki; bir doğum günü kutlaması için eşiniz ya da çocuğunuz pasta istemiş olsun. Bu isteği, her yerde karşılama şansına sahip olduğunuz bilinen bir gerçektir. Bunun için nereye giderseniz gidin imkân bazında farklılıklar söz konusu olacaktır. Yemeği bulma şansınız mevcut iken, ancak yemeği bulma şekliniz ve imkânınız farklı özellikler gösterecektir. Buna dikkat etmeniz hayatınızda bir püf noktası olacaktır.

Bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Ağlayan Pasta!

Yumurta, şeker, süt, kakao, kabartma tozu ve undan oluşan pasta malzemeleri kullanılmakta olan bu lezzet; pişirilen kekin çikolata sosu ve krem şanti ile harmanlanmasından oluşuyor ve müşterilerini bekliyor.

İsmine bakıldığı zaman çok zormuş gibi görülse de Ankara'nın usta pastacıları tarafından yapılan bu pastayı tattıktan kısa bir süre sonrasında sevdiklerinize yapmak adına kollarınızı sıvayacaksınız.