YEMEĞİNİZİ EN GÜZEL MEKÂNDA YİYİN

blog yazısı ekle !

YEMEĞİNİZİ EN GÜZEL MEKÂNDA YİYİN

Ülkemizde, özellikle son dönemlerde insanlar çok daha fazla dışarıda vakit geçirmeye başladılar. Çoğunlukla; eş, dost ve çevreleriyle birlikte dışarıda yemek yemek, bir şeyler içmek insanların çok fazla hoşuna gitmeye başladı. İnsanların artık dışarıda çok fazla vakit geçirmesiyle birlikte, her geçen gün yepyeni mekânlarda açılmaya başladı. Özellikle büyük şehirler de yeni açılan mekânlara çok daha fazla rastlarsınız.
Çünkü büyük şehirlerde çok fazla kişi bir arada yaşadığı için ve kozmopolit bir yapı olduğu için yaşayan herkese hitap etmek için her geçen gün yepyeni restoranlar, cafeler, barlar vs. açılmaktadır. Böylece şehirde yaşayan herkes isteğine en uygun mekânlarda yemek yiyip, keyifli vakit geçirebilmektedir. Başkent Ankara'da bahsettiğimiz büyük şehirlerden biri olduğu için çok çeşitli mekânlara sahiptir.

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Ristorante Dante

GOP

Dante Restoran olarak 2022 Kasım ayında kapılarımızı açtık. Prensipte İtalyan mutfağı çalışıyoruz. Menümüz et ve tavuk yemekleri, makarna ve risotto çeşitleri, pizza & salata grubu ve tatlı seçeneklerinden oluşuyor.

Kalabalık masalar romantik yemekler eğlenceli arkadaş toplantıları, söz konusu bir araya gelme olunca Dante Ekibi misafirlerine hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.devamını oku...
Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:96/13 Gop-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )


Özellikle Ankara'da akşam yemeğini dışarıda yemek isteyenler için her bir karede çok çeşitli yemek menülerine sahip sayısız restoran bulunmaktadır. Bu sayısız restoranlar arasında, son dönemlerde fix yemekler yapanları da bulunmaktadır. İster akşam yemeği, ister öğle yemeği yemeye gidin, bu tip restoranlarda öncelikle sizlerle günün fix yemekleri menüsü paylaşılır. Siz de o menüler içinden istediğiniz fix menüyü seçip yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu şekilde fix yemekler menüsü yapan restoranların da fiyatları aslında uygun olmaktadır. Çünkü menü için ortalama bir fiyat verilmesi gerektiği için, restoranlar fiyatlarını çok yüksek tutmamaktadır.

Ankara'da fix yemekler yapan bir restoran arıyorsanız çok kısa sürede bulabilirsiniz. Çünkü çok fazla fix yemekler yapan restoranlar bulunmaktadır. Bazı kişiler fix yemekler yapan restoranları özellikle öğle yemekleri için tercih etmektedir. Kişiler, iş yerlerine yakın fix yemekler yapan restoranlar arasından beğendiklerini seçip öğle yemeğinde çorbasından tatlısına kadar çok da uygun fiyatlara yemek yiyebilmektedirler. Bu yüzden duruma göre değişmekle birlikte, fix yemekler sunan restoranlar son zamanlarda Ankara'da tercih edilmektedir. Özellikle günün belli saatleri için çok daha ideal olmaktadır. Siz de Ankara'da ki fix yemekler yapan restoranlardan bir tanesini seçip, yemeklerini deneyebilir ve kendi kararınızı verebilirsiniz. Önemli olan yemeğin tamamen bir keyfe dönüşmesi, yemek yiyenlerin keyif almasıdır.