ANKARADAKİ EN İYİ PİZZACILAR

blog yazısı ekle !

ANKARADAKİ EN İYİ PİZZACILAR

Ankara aslında hep ağır meclis havasının estiği, karasal iklimiyle ve gri bulutlarıyla aklımızda biraz sıkıcılığıyla yer etmiş olsa da aslına bakılırsa belki de en yaşanılası yerlerden bir tanesi. Özellikle üniversite nüfusunun yumuşattığı ortam hem bu şehre hareket katıyor hem ekonomisini canlandırıyor hem de o sıkıcı havasını bir nebze olsun öteliyor. Aynı zamanda ankaradaki en iyi pizzacılar da bu şehre olan ilgiyi arttırıyor.
Öğrencilerin çok olması bu şehrin rotasının da belirleyici unsurlarından oluyor tabii ki. Bilhassa öğrencilerin daha yoğun olduğu yerlerde ona göre fast food mekânları, ona göre kafeler ve ona göre yaşam alanları oluşturuluyor. Ankara zaten restoran, cafe , pub, meyhane gibi sosyal yaşam merkezli bir yerken bu faktörle sınırlarını biraz daha ileriye taşımış bir mekan olarak karşımıza çıkıyor kısacası. Ankara ulaşım sorununu da hemen hemen çözmüş şehirlerden bir olduğu için de bu şehirde yaşaması rahat diyebiliriz. İstisnalar tabii ki var ama yaşam şartlarını düşürecek düzeyde olmadığı için sorun yaratacak bir durum teşkil etmiyor. Yani diyebiliriz ki yerlisi de öğrencisi de turisti de bu şehre geldiğine, bu şehirde yaşadığına pişman olmaz.

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara


Bu sosyal yaşam merkezlerinden fast food adına en çok tercih edilen mekânlardan bir olarak pizzacılar akla geliyor. Hem daha doyurucu oluşu akşam yemeği ya da sabah kahvaltısı için tercih edilebilir olması da bunun en büyük nedenlerinden. Bir de fiyat faktörü uygunsa gerçekten de pizzanın tadından yenmiyor. Peki, Ankaradaki en iyi pizzacılar nerde? Diye soracak olursanız da bu sorunun cevabı Bilkent yakınlarında gizli.

Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi hem yoğun bir öğrenci nüfusu hâkim hem de ortamı buna müsait. Tabi tek bir yerle sınırlamak da yanlış ama yaşayıp bilen birinden tüyo almak istiyorsanız tercihiniz o bölge tarafından olsun deriz. Bilkent Üniversitesinin projesini üstlendiği yeni yapıtlardan olan ve restoran- eğlence anlayışını birlikte sunan bu yerlerde yalnızca pizza yemekle kalmayıp çıkışında da arkadaşlarınızla bir sinema yapabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli şubeleri olan pizzacıları Bahçelievler, Emek, 7. Cadde dolaylarında da bulabilirsiniz.