ANKARADAKİ EN İYİ PİZZACILAR

blog yazısı ekle !

ANKARADAKİ EN İYİ PİZZACILAR

Ankara aslında hep ağır meclis havasının estiği, karasal iklimiyle ve gri bulutlarıyla aklımızda biraz sıkıcılığıyla yer etmiş olsa da aslına bakılırsa belki de en yaşanılası yerlerden bir tanesi. Özellikle üniversite nüfusunun yumuşattığı ortam hem bu şehre hareket katıyor hem ekonomisini canlandırıyor hem de o sıkıcı havasını bir nebze olsun öteliyor. Aynı zamanda ankaradaki en iyi pizzacılar da bu şehre olan ilgiyi arttırıyor.
Öğrencilerin çok olması bu şehrin rotasının da belirleyici unsurlarından oluyor tabii ki. Bilhassa öğrencilerin daha yoğun olduğu yerlerde ona göre fast food mekânları, ona göre kafeler ve ona göre yaşam alanları oluşturuluyor. Ankara zaten restoran, cafe , pub, meyhane gibi sosyal yaşam merkezli bir yerken bu faktörle sınırlarını biraz daha ileriye taşımış bir mekan olarak karşımıza çıkıyor kısacası. Ankara ulaşım sorununu da hemen hemen çözmüş şehirlerden bir olduğu için de bu şehirde yaşaması rahat diyebiliriz. İstisnalar tabii ki var ama yaşam şartlarını düşürecek düzeyde olmadığı için sorun yaratacak bir durum teşkil etmiyor. Yani diyebiliriz ki yerlisi de öğrencisi de turisti de bu şehre geldiğine, bu şehirde yaşadığına pişman olmaz.

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Ristorante Dante

GOP

Dante Restoran olarak 2022 Kasım ayında kapılarımızı açtık. Prensipte İtalyan mutfağı çalışıyoruz. Menümüz et ve tavuk yemekleri, makarna ve risotto çeşitleri, pizza & salata grubu ve tatlı seçeneklerinden oluşuyor.

Kalabalık masalar romantik yemekler eğlenceli arkadaş toplantıları, söz konusu bir araya gelme olunca Dante Ekibi misafirlerine hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.devamını oku...
Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:96/13 Gop-Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )


Bu sosyal yaşam merkezlerinden fast food adına en çok tercih edilen mekânlardan bir olarak pizzacılar akla geliyor. Hem daha doyurucu oluşu akşam yemeği ya da sabah kahvaltısı için tercih edilebilir olması da bunun en büyük nedenlerinden. Bir de fiyat faktörü uygunsa gerçekten de pizzanın tadından yenmiyor. Peki, Ankaradaki en iyi pizzacılar nerde? Diye soracak olursanız da bu sorunun cevabı Bilkent yakınlarında gizli.

Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi hem yoğun bir öğrenci nüfusu hâkim hem de ortamı buna müsait. Tabi tek bir yerle sınırlamak da yanlış ama yaşayıp bilen birinden tüyo almak istiyorsanız tercihiniz o bölge tarafından olsun deriz. Bilkent Üniversitesinin projesini üstlendiği yeni yapıtlardan olan ve restoran- eğlence anlayışını birlikte sunan bu yerlerde yalnızca pizza yemekle kalmayıp çıkışında da arkadaşlarınızla bir sinema yapabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli şubeleri olan pizzacıları Bahçelievler, Emek, 7. Cadde dolaylarında da bulabilirsiniz.