KÜÇÜKESAT PASTANE

blog yazısı ekle !

KÜÇÜKESAT PASTANE

Pasta yapımı birçok kişi için bir tutku, keyif ve hatta vazgeçilmez bir heyecandır. Farklı lezzetlerde, farklı tatlarda ve farklı şekillerde nefis pastaların ortaya çıkmasında emeği geçen pastanelerde görev yapan ustalar her gün taze ve lezzetli birçok pastayı yaparak pasta severlerin hizmetine sunmaktadır. Pasta denilince akıllara ilk olarak yaş pasta ve çeşitleri gelse de kuru pasta çeşitlerini, sütlü tatlıları ve şerbetli tatlılardan bahsetmeden geçmek olmaz. Çünkü çok eski ve köklü bir mutfak kültürüne sahip olduğumuz bir gerçektir. Bu mutfak kültüründe şerbetli ve sütlü tatlıların da önemi son derece büyüktür. Tatlı ve tuzlu kuru pastalar da en çok tercih edilen diğer bir çeşit pasta türleridir. Ama pastane denildiği zaman ilk olarak akıllara her ne kadar pasta ve tatlı çeşitleri gelse de öncelik her zaman temizlik ve hijyen olmalıdır. Daha sonra tüm sağlıklı gıda şartlarına uygun, günlük ve taze mamuller olmalıdır.Patile

Birlik Mahallesi


devamını oku...
Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

The Loqma İlly Caffe

Tunalı

YENİ NESİL LOKMANIN MUCİDİ ANKARA'DA
Yeni nesil lokma olarak lezzet serüvenine İstanbul Yeşilköy'de başlayan The Loqma, Ankara'da Bestekar Sokak'taki yerini açtı.

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden lokmanın, yağ çekmeyen şerbetsiz formüllü, hafif ve sağlıklı halinin mucidi olan ve yeni nesil lokma akımını başlatan Altın Taç ödüllü The Loqma, İstanbul, İzmir ve Bursa'dan sonra Ankara'da lezzet tutkunları ile buluştu.

Yağ çekmeyen formülüyle ve lezzetiyle diğerlerinden farklı, sektörün ilk markası olan The Loqma'da müşteriler kişisel zevklerine göre yüzlerce çeşit lokma oluşturabiliyor. The LoQma'yı diğerlerinden ayıran özellikleri ise, tüm malzemelerinin birinci sınıf ve özel olması, özel formülü sayesinde kesinlikle yağ çekmemesi, hamurunun elle dökülmesi olarak sayılabilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde The LoQma sunum ve lezzet ve mekan olarak en iyi yeni nesil lokmacı payesini hak ediyor.

Kahve konusunda da oldukça iddialı olan The LoQma, sektörün en iyi kahvesi olarak bilinen İLLY markasını ve kahve yan ürün olarak dünyaca ünlü MONİN markasını tercih ederek müşterilerine en iyi kahve deneyimini yaşatmayı amaç edinmiş.Dileyen müşterileri 3. Nesil kahve türlerini de tadabiliyor.

Ayrıca, Bozcaada'dan özel olarak getirdikleri tamamen doğal dondurmaları ise denemeye değer.

İki katlı, yüksek tavanlı geniş ve ferah yapısıyla aynı anda 65 kişiyi ağırlayabilen mekanda, alışılagelmişin dışında keyifle ve uzun süre vakit geçirilebilmek mümkün.devamını oku...
Adres: Bestekar Sokak 65 / A Tunalı - Ankara


En Çok Tercih Edilen Başlıca Tatlı Ve Pasta Çeşitleri

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi pasta ve tatlı çeşitleri kültürümüzde geçmişten günümüze kadar önemli bir yer tutmuştur ve tutmaya da devam etmektedir. Fakat mutfak kültürümüz her bakımdan zengin olduğu gibi tatlı bakımından da son derece zengindir. Küçükesat pastane mekanlarında en çok tercih edilen başlıca tatlı ve pasta çeşitlerine bir göz atacak olursak;

 • Tiramisu
 • Ağlayan pasta
 • Elmalı pasta
 • Vişneli damla çikolatalı yaş pasta
 • Muzlu rulo pasta
 • Bisküvili rulo pasta
 • Mozaik pasta
 • Her çeşit puding
 • Yoğurtlu çilek tatlısı
 • Profiterol
 • Tart pasta
 • Kremşantili pandispanya
 • Mozaik pasta
Ve daha birçok farklı çeşitte tatlı ve pasta çeşitleri müşterilerini beklemektedir.

Pastanelerde Yapılan Organizasyonlar Nelerdir?

Pastane denildiği zaman sadece birkaç çeşit pasta ve tatlı bulabileceğiniz basit mekanlar olmaktan çıkmıştır. Artık günümüzde pastaneler de hizmet sektörüne adını yazdırarak birçok organizasyona ev sahipliği yapabilmektedir. Doğum günü organizasyonları, yaş günü partileri, söz ve nişan organizasyonları, iş toplantıları ve daha birçok organizasyon sıralamak mümkündür. Sadece yapmanız gereken sürpriz parti ya da organizasyon için önceden hazırlık için Küçükesat pastane yetkilileri ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Ankara'nın En Gözde Pastaneleri Küçükesat Pastane

Pastaneler genel olarak daha merkezi ve herkesin uğradığı yerlerde kurularak insanlara doğrudan hizmet vermektedirler. Böylece hem daha çok insana hitap edebildiği gibi hem de Ankara'nın kalabalık ve güzel caddelerini de görebilme imkânı sunar. Aslına bakılırsa bu durum denetlenme imkanını daha da kolaylaştırdığı için daha çok kişi gönül rahatlığıyla tercih etmektedir. Daha çok göz önünde bulunan pastaneler temizlik, hijyen konularına daha çok dikkat ettiği gibi günlük ve taze ürünlerin üretilmesinde de zorunlu kalmaktadırlar. Tüm bunların haricinde eğer iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemizden bakarak size en uygun Küçükesat pastane mekanını bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.