EN İYİ ANKARA BARLARI

blog yazısı ekle !

EN İYİ ANKARA BARLARI

Yaşamak için para kazanmanız gerekiyor sizde doğal olarak para kazanmak için çalışıyorsunuz. Çok yoğun bir hayat yaşıyorsunuz ve bazen başınızı kaşıyacak vaktinizi bile olmuyor. Bu kadar yoğun iş temposu sizi oldukça yıpratır, hayattan zevk alamaz hale gelirsiniz. Hayatı dengelemek gerekir. Kendinize zaman ayırıp mutlu bir yaşam için biraz eğlenmek hiçte fena bir fikir sayılmaz. Eğer Ankara'da yaşıyorsanız; en iyi Ankara barları sizin için harika bir seçim olabilir.
Eğlence demek deşarj olmak demektir. Günün, haftanın, ayın veya da senenin yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler için yeniden yenilenmek için eğlenmek ilk başta gelir. Eğlenmek diyoruz ancak her yerde eğlenilemeyeceğini de belirtmek isteriz. Ülkemizde bütün illerde eğlence mekânları bulunmaktadır. Bizim için eğlence demek Ankara demektir.

Öncelikle bir program yapmanızı öneririz. Tüm arkadaşlarınızla ortak bir karar vermeniz mantıklı olacaktır. Ankara'da şehrin farklı yerlerinde birçok size uygun mekân bulunmaktadır. Bu mekânlardan birini seçip ona göre programınızı yapmanız gerekir. Yemek yemek isterseniz sade bir restoran işinizi görebilir. Ya da cafe tarzı bir yere de gitmek isterseniz yine ortak bir mekân seçmenizi tavsiye ederiz.

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Kolektif Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergis Sokak No:7/2-3 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü-Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara


Gençlerin en çok uğradığı bir bar pub ya da daha ağır takılmak isterseniz alaturka bir meyhane keyfinizi yerine getirecek demektir. Barlar genelde daha tempolu ve hızlı bir deşarj olma mekanizmasına sahiptir. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar arkadaşlarınızla oldukça harika bir zaman geçirebilirsiniz. Meyhaneler de daha sakin ancak yine de farklı bir kafa dinleme tarzıyla sizi rahatlatabilir. Çıktığınızda kendinizi kuş kadar hafif hisseder ve mutlu olursunuz. Unutmadan belirtelim; eğlencenin dozunu kaçırmamak en sağlıklısıdır. Eğlenirken başkalarını rahatsız etmeden hareket edilmelidir.

Yorgunluğunuz, stresiniz, iş yerinizdeki kafanıza takılan önemsiz şeyler ve daha sayamadığımız tüm olumsuzluklar artık sizi üzemez. Daha mutlu, huzurlu bir beden ve sakin bir kafayla yeniden hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Deşarj olmuş bir bünye yeniden doğmuş gibidir desek yalan olmaz. Her zaman kendinizin kıymetini bilin ve hiçbir şey için bedeninizi zorlamayın. Çalışmasını ve eğlenmesini bildikten sonra bu hayatın daha güzel ve yaşanılabilir olduğunu göreceksiniz.