Ankara Kına Gecesi

Kına Gecesi Ankara Restoranları

Ankara'da kına gecesi mekânları, Ankaralı gelin adaylarının özel günlerinden biri olan kına gecesi için çeşitli hizmetler ile kapılarını sonuna kadar açmıştır. Ankara'da kına gecesi mekânlarını gelin adayları bilgi almak için inceleyebilir. Fiyat teklifleri, ne tür hizmetler sunuluyor belirleyin ve Ankara'da kına gecesi mekânlarından birinde kına gecesini yapın.

Her ne kadar kültürel değerlerimiz zaman içinde değişime uğrasa da hiçbir zaman ihtişamından ödün vermemektedir. Mesela kına gecesi. Son yıllarda kına gecesinin bekârlığa...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Kına Gecesi Ankara Restoranları

Ankara'da kına gecesi mekânları, Ankaralı gelin adaylarının özel günlerinden biri olan kına gecesi için çeşitli hizmetler ile kapılarını sonuna kadar açmıştır. Ankara'da kına gecesi mekânlarını gelin adayları bilgi almak için inceleyebilir. Fiyat teklifleri, ne tür hizmetler sunuluyor belirleyin ve Ankara'da kına gecesi mekânlarından birinde kına gecesini yapın.

Her ne kadar kültürel değerlerimiz zaman içinde değişime uğrasa da hiçbir zaman ihtişamından ödün vermemektedir. Mesela kına gecesi. Son yıllarda kına gecesinin bekârlığa veda partisine dönüştüğünü görsek de kına gecesindeki uygulamalardan asla vazgeçilmemektedir. Kına gecesinde stres atmaya hazır olun.

Kına gecesini yeni akıma göre düzenlemek istiyor ancak kına gecesi düzenlemeleri, akış planı hakkında deneyim ya da bilginiz yoksa o zaman sizi Ankara'da kına gecesi mekânlarına doğru yönlendirebiliriz. Çünkü gelinin kına gecesine özgü kostümleri, damadın kına gecesine özgü aksesuarları, kına gecesi mekânı, misafirlere ikramlar, kına gecesi şarkıları, kına töreni hazırlıkları, mekân süslemeleri derken koca bir karmaşanın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Ancak büyük bir sorun gibi görünen kına gecesi düzenlemeleri Ankara'da kına gecesi mekânlarında adım adım planlanarak çözüme kavuşmaktadır. Kına gecesini sıradan bir gün olmaktan kurtarıp adeta bir şölen havasına dönüştüren Ankara'da kına gecesi mekânları organizasyon ekibi bütün gelin ve damat adaylarını beklemektedir.

Düğün hazırlıkları ile başlayan tatlı bir telaş ardından yorgunluğu da beraberinde getirir. Düğün günü öncesinde yorgunluktan kurtulmak, stresi atıp enerjinizi yükseltmek için kız arkadaşlar, akrabalar ile beraber gönlünüzce eğlenmek isteyebilirsiniz. Kına gecesi hem beraber eğlenmek hem de enerjiyi yükseltmek amacı ile yapılmaktadır. Dolayısı ile Ankara'da kına gecesi mekânlarında gönlünüzce eğlenip, gelenek- görenekleri yerine getirebilirsiniz. Başkentliler, kına gecesi organizasyonları için seçebileceği çok sayıda mekân vardır. Bu konuda oldukça şanslılar diyebiliriz. Değişik mekân tasarımları ve mekânları ile başkentlilere sınırsız seçenek sunulmaktadır. Ankara oyun havaları başta olmak üzere Ankara'ya özgü eğlence tarzını gelinlere ve davetlilere kaliteli bir hizmet anlayışı ile sunuyor.

Ankara'da kına gecesi mekânlarından bazıları şunlardır:

 • Konak
 • Restoran
 • Teras
 • Havuz başı
 • Bahçe
 • Sosyal tesisler
 • Otel
 • Düğün salonu
 • Kına evi
 • cafe
Eryaman, Keçiören, Mamak, İncek, gölbaşı, Etimesgut, Çankaya gibi her semt kına gecesi için farklı konseptlere sahip mekânlar ile çiftleri yüzlerini güldürmektedir. Konakta bir kına gecesi organize etmek istiyorsanız gelenek-göreneklere uygun olarak bir organizasyon düzenlenmektedir. Gösteriş sevenler içinde ideal bir mekandır. Açık havada kına gecesi düşünenler bahçe ortamı idealdir. Burada kına gecesi modern çizgilerde organizasyon yapılmaktadır. Yani bekârlığa veda partisi ve kına gecesinin birlikte yapıldığı bir organizasyon düzenlenmektedir. Düğün günü kadar kına geceleri de bu mekânlarda unutulmaz anılara dönüşecektir. Cafe de kına gecesi organizasyonu biraz değişik bir fikir olabilir. Ancak Ankara'da çeşitli markaların şubeleri oldukça büyük binalarda hizmet sunmaktadır. Dolayısı ile dört katlı, eğlence mekânı olarak da tercih edilebilen, belirli bir menüye sahip cafe de kim kına gecesi organizasyonuna hayır diyebilir ki. Hizmet yelpazesi oldukça geniş ve müşterilerin isteklerine göre de şekillendirilmektedir.

Kına gecesi, günümüzde farklı kültürlerin etkisi ile unutulmaya başlandı. Parti havasında yapılan kutlamalar kına gecesinin yerini almaya başladı. Ancak kına gecesi kendine özgü bir kutlama ve eğlence kültürümüzdür. Kına kostümleri ile geline eşlik eden nedimeler, bindallı kıyafeti ile gelin özel olarak hazırlanırken damat ve erkekler de unutulmamaktadır. Fes, kurdele, cepken gibi aksesuarlar da erkekler için mevcuttur. Böylece müzikli eğlencenin yanı sıra kostümler ve aksesuarlar ile kına gecesi konseptine uyum sağlanmaktadır. Ayrıca gelinin ve damadın kına merasiminde oturdukları kına tahtı da görsellik açısından zenginleştirildiği gibi geleneklerinde devam ettirilmesi açısından küçük bir detaydır.

Düğün günü kadar kına gecesi de özel bir gündür. Çünkü gelin adayı son kez baba ocağında geçireceği gecede kına gecesi de vedalaşma amaçlı olduğundan duygu dolu anlar yaşanır. Kına gecesinde eğlenceye başlamadan önce çeşitli türküler söylenir. Bu türkülerin en önemli özelliği sakin, yavaş ve hüzünlü olmasıdır. Kına gecesinde bir de kına töreni vardır. Kına yakmak çeşitli sebeplere bağlanmaktadır. Mesela kına yakılan çiftler birbirine yakınlaştırmaktadır. Ya da nazardan koruduğuna inanılmaktadır. Ankara'da kına gecesi farklı duygular bir arada yaşanmaktadır. Ankara'da kına gecesi mekânlarında organize edilen kına gecesi gelenek ve göreneklere uygun olarak hazırlanmaktadır. İş hayatının ve ev hayatının koşuşturmacasından bu özel günlere hazırlık yapmak için zamanınız kalmamaktadır. Dolayısı ile profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Ankara'da kına gecesi mekânlarından kına gecesi hazırlıkları ya da bekârlığa veda partisi hazırlıklarına destek alabilirsiniz. Hazırlıklar ekip tarafından yapılırken, siz sadece bu özel günde eğlenip, dostlarınız ile eğlencenin keyfini çıkarmak kalıyor.

Ankara'da kına gecesi mekânlarında çeşitli hizmetleri içeren paketlere göre organizasyon düzenlenmektedir. Bunlar:

 • Ekonomik paket: gelinin etrafında kına gecesi boyunca iki nedime bulunmaktadır. Misafirlere tatlı bir karşılama için lokum ikram edilmektedir. Gelinin salona girişi (davul, zurna). Kına yakma töreni, dans şovları, misafirlere küçük hediyeler ve misafirlere ve gelin- damada özel kına gecesi aksesuarların temini.
 • Mini paket: gelinin etrafında kına gecesi boyunca iki nedime bulunmaktadır. Misafirlere tatlı bir karşılama için lokum ikram edilmektedir. Gelinin salona girişi (davul, zurna). Kına yakma töreni, sadece gelin ve damada özel aksesuar temini.
 • Standart paket: gelinin etrafında kına gecesi boyunca beş nedime bulunmaktadır. Misafirlere tatlı bir karşılama için lokum ikram edilmektedir. Gelinin salona girişi (davul, zurna). Kına yakma töreni, davul gösterisi, misafirlere küçük hediyeler ve misafirlere ve gelin- damada özel kına gecesi aksesuarların temini ve mekânın dekorasyonunda kullanılacak süslemeler de dâhildir.
 • Süper paket: gelinin etrafında kına gecesi boyunca beş nedime bulunmaktadır. Misafirlere tatlı bir karşılama için lokum ikram edilmektedir. Gelinin salona girişi (davul, zurna). Kına yakma töreni, davul gösterisi, misafirlere küçük hediyeler ve misafirlere ve gelin- damada özel kına gecesi aksesuarların temini ve mekânın dekorasyonunda kullanılacak süslemeler, Hint kınası yakma, Dj şov, misafirlere kahve ikramı, konfeti şov, volkan şov.
 • Paketini kendin oluştur: kına gecesinin size özel olmasını istiyorsanız istediğiniz hizmetleri ekletebilir ya da çıkarabilirsiniz. Mesela kına gecesinde misafirlere ikram edilmek üzere çeşitli ikramlıklar (kuru pasta, çiğ köfte, içecek) pakete eklenebilir. Ya da şovlardan beğenmediğinizi paketten çıkarabilirsiniz. Bu hizmet oldukça esnekti. Kişinin hayal dünyasına göre yeniden hazırlanmaktadır.
Süper paket ya da paketini kendin oluştur hizmetinde full hizmetlerden yararlanmak isteyenlere %25 indirim uygulanmaktadır.

Ankara'da kına gecesi mekânları, çeşitli kapasitelere sahiptir. 300 kişilik kapasiteye sahip mekânlar olduğu gibi 500 kişilik kapasiteli mekânları da bulabilirsiniz. Eğer davetli listeniz kalabalıksa o zaman tercihinizi açık hava mekânlardan yana yapabilirsiniz. Çünkü hem kalabalığı ferah bir ortamda ağırlayabilir hem de yer bulma konusunda sorun yaşanmamış olur.

Ankara'da kına gecesi mekânlarında organizasyon şirketleri ile de anlaşma yapılabilir. Çünkü deneyimli ekip tarafından düzenlenen eğlenceler kına gecesini güzelleştiriyor. Dolayısı ile gelin adayları ilk fırsatta organizasyon şirketlerine başvurmaktadır.