ANKARA’DA GİDİLECEK CAFELER

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA GİDİLECEK CAFELER

Cafeler, özellikle son zamanlarda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. En küçük bir boşlukta hemen herkes kendini cafelere atmakta ya da cafelere atmak için fırsat kollamaktadır. Aslına bakılırsa cafelerin varlığı son derece uygun ve yerinde olmuştur. Çünkü git gide zorlaşan hayat şartları, yoğunlaşan iş hayatı ve okul hayatı insanların kendilerine ayırabilecekleri zamanı da ellerinden almaya başlamıştır. Hal böyle olunca da insanların tüm her şeyi bırakarak şehrin dışına çıkarak kendilerine zaman ayırmaları imkânsız hale gelmiştir. Bir nevi şehir insanları kendisine bağlamıştır. İşte tüm bu hengamenin arasında kendinizi atabileceğiniz en uygun ve en keyifli mekanlar cafe mekanları olarak karşımıza çıkmaktadır.Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara


Ankara Cafe Mekanları Organizasyonları

Cafeler birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Çünkü bu organizasyonların tamamı için gerekli tüm donanıma ve ortama sahip olan mekanlardan biridir. Cafeler genel itibari ile pratik mekanlar olduğu için herkes tarafından tercih edilen hem keyifli zaman geçirilebilecek en iyi mekân, hem de organizasyon düzenlemek için en ideal mekân olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi genel olarak cafelerde hangi organizasyonlar düzenlendiğine bir göz atalım.

  • Sürpriz doğum günü organizasyonları
  • Yaş günü sürprizleri
  • Evlilik teklifi organizasyonları
  • Nişan merasimleri
  • Oyun organizasyonları
  • Mezuniyet organizasyonları
  • İş toplantıları
Ve daha birçok farklı organizasyona cafeler ev sahipliği yapmaktadır. Önemli olan sizin nasıl bir organizasyon istediğinizdir. Yani aklınızda farklı bir organizasyon varsa yapmanız gereken Ankara cafe mekanları yönetici ya da organizasyon sorumluları ile görüşerek aklınızda ki fikirleri paylaşabilirsiniz.

Ankara Cafe Mekanlarının Favori İçecekleri Nelerdir?

Cafelerde standart olarak sunulan tüm kahve çeşitleri her cafe için söylemek neredeyse mümkündür. Farklı olarak ise bazı cafeler kendilerine has lezzette içecekler üretmeye çalışmakta ve bu yeni lezzetler cafeleri Ankara'nın en iyi cafeleri arasına sokmaktadır. Bu içecekler kimi zaman bir kokteyl olurken, kimi zaman bir meyve suyu, meşrubat ya da çaylarda oluş an değişik bir karışım olabilmektedir. Soda ve maden suyu kokteyllerini de unutmamak gerekir. Cafelerde genel itibari ile sıcak ve soğuk içeceklerin neredeyse tümünü bulabilmek mümkündür. Zaten bu içecekleri artık nereye gitseniz bulabileceğiniz içeceklerdir. Fakat lezzetleri konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil. İşte bu sebeple Ankara'nın kaliteli ve en iyi cafeleri kendini içecekler ile ön plana çıkarmaktadır.

Ankara'da Gidilebilecek Cafeler

Ankara'da cafe sayısı bir hayli fazladır ve her geçen gün bir yenisinin eklendiğini de görmek mümkündür. Fakat bu kadar cafe mekanlarının hangisi daha kaliteli ve gitmeye değer bir mekandır? İşte bu soru herkesin aklında olan ve gerçekten önemli bir sorudur. Bu konuda iyi bir tavsiye arıyorsanız internet sitemize bakarak Ankara'da gidilebilecek cafelerin hangileri olduğunu kolayca bulabilir ve içiniz rahat bir şekilde bu mekânı tercih edebilirsiniz.