ANKARA’DA GİDİLECEK CAFELER

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA GİDİLECEK CAFELER

Cafeler, özellikle son zamanlarda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. En küçük bir boşlukta hemen herkes kendini cafelere atmakta ya da cafelere atmak için fırsat kollamaktadır. Aslına bakılırsa cafelerin varlığı son derece uygun ve yerinde olmuştur. Çünkü git gide zorlaşan hayat şartları, yoğunlaşan iş hayatı ve okul hayatı insanların kendilerine ayırabilecekleri zamanı da ellerinden almaya başlamıştır. Hal böyle olunca da insanların tüm her şeyi bırakarak şehrin dışına çıkarak kendilerine zaman ayırmaları imkânsız hale gelmiştir. Bir nevi şehir insanları kendisine bağlamıştır. İşte tüm bu hengamenin arasında kendinizi atabileceğiniz en uygun ve en keyifli mekanlar cafe mekanları olarak karşımıza çıkmaktadır.Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara


Ankara Cafe Mekanları Organizasyonları

Cafeler birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Çünkü bu organizasyonların tamamı için gerekli tüm donanıma ve ortama sahip olan mekanlardan biridir. Cafeler genel itibari ile pratik mekanlar olduğu için herkes tarafından tercih edilen hem keyifli zaman geçirilebilecek en iyi mekân, hem de organizasyon düzenlemek için en ideal mekân olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi genel olarak cafelerde hangi organizasyonlar düzenlendiğine bir göz atalım.

  • Sürpriz doğum günü organizasyonları
  • Yaş günü sürprizleri
  • Evlilik teklifi organizasyonları
  • Nişan merasimleri
  • Oyun organizasyonları
  • Mezuniyet organizasyonları
  • İş toplantıları
Ve daha birçok farklı organizasyona cafeler ev sahipliği yapmaktadır. Önemli olan sizin nasıl bir organizasyon istediğinizdir. Yani aklınızda farklı bir organizasyon varsa yapmanız gereken Ankara cafe mekanları yönetici ya da organizasyon sorumluları ile görüşerek aklınızda ki fikirleri paylaşabilirsiniz.

Ankara Cafe Mekanlarının Favori İçecekleri Nelerdir?

Cafelerde standart olarak sunulan tüm kahve çeşitleri her cafe için söylemek neredeyse mümkündür. Farklı olarak ise bazı cafeler kendilerine has lezzette içecekler üretmeye çalışmakta ve bu yeni lezzetler cafeleri Ankara'nın en iyi cafeleri arasına sokmaktadır. Bu içecekler kimi zaman bir kokteyl olurken, kimi zaman bir meyve suyu, meşrubat ya da çaylarda oluş an değişik bir karışım olabilmektedir. Soda ve maden suyu kokteyllerini de unutmamak gerekir. Cafelerde genel itibari ile sıcak ve soğuk içeceklerin neredeyse tümünü bulabilmek mümkündür. Zaten bu içecekleri artık nereye gitseniz bulabileceğiniz içeceklerdir. Fakat lezzetleri konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil. İşte bu sebeple Ankara'nın kaliteli ve en iyi cafeleri kendini içecekler ile ön plana çıkarmaktadır.

Ankara'da Gidilebilecek Cafeler

Ankara'da cafe sayısı bir hayli fazladır ve her geçen gün bir yenisinin eklendiğini de görmek mümkündür. Fakat bu kadar cafe mekanlarının hangisi daha kaliteli ve gitmeye değer bir mekandır? İşte bu soru herkesin aklında olan ve gerçekten önemli bir sorudur. Bu konuda iyi bir tavsiye arıyorsanız internet sitemize bakarak Ankara'da gidilebilecek cafelerin hangileri olduğunu kolayca bulabilir ve içiniz rahat bir şekilde bu mekânı tercih edebilirsiniz.