DİKMEN RESTORAN CAFE PASTANE VE MEKANLAR

blog yazısı ekle !

DİKMEN RESTORAN CAFE PASTANE VE MEKANLAR

Yemek yemek veyahut bir şeyler içmek insanların en temel ihtiyaçlarında biri şüphesiz. Açlık hissesini yok etmek ve bu gereksinimi karşılamak üzere çeşitli işletmeler müşterilerine farklı şekillerde hizmet sunmaktadır. Yemek kültürünün farklı olması ve insanların farklı yiyeceklerden hoşlanmasında ötürü her zevke uygun işletmeler müşterine hizmet sunmaktadır. Ankara Dikmen restoran cafe pastane ve mekanlar açısından oldukça zengin bir muhittir.
Ailenizle ve sevdiklerinizle hoş ve elit bir yerde lezzetli tatları tatmak ve sohbet ederek hoş bir vakit geçirmek için bu özel mekânları tercih edebilirsiniz. Dikmen Restoran cafe pastane ve mekanlar aradığınızda karşınıza birçok işletme gelecektir. Ankara Dikmen'de enfes tatları tadacağınız ve sevdiklerinizle baş başa yemek yiyeceğiniz bu mekanlar değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Sadece Dikmen'de değil bu semtin dışında Ankara'nın çeşitli semtlerindeki mekanlara da ulaşabilir ve mekanların özelliklerini, menülerini görebilir ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Gırnata Meyhanesi Fasıl

Çankaya

Bir masa hayal ettik.devamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 677. Cadde No:49/C Çankaya-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Home Kitchen Restaurant

Oran

Ankara'nın gözde yerleşim yeri Sinpaş Altın Oran Çarşı'da yer alan restorantımız geleneksel Osmanlı Türk Mutfağı ve Dünya Mutfağı üzerine kurulu lezzetleriyle siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.

Her zaman kaliteyi, tazeliği ve lezzeti ön planda tutan restoranımız 70 kişilik kapasiteye sahiptir.

Güleryüzlü personeli, özel dekoru ve sıcak havasıyla siz değerli dostlarımızı ağırlarken "Sizin Eviniz, Sizin Mutfağınız" sloganı ile adım adım Tüm Ankara'ya yayılmaya devam ediyoruz.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara


Ankara gibi büyük bir şehirde oturduğunuz semtte veyahut size en yakın semtte restoran, cafe veya pastane bulmak çok daha basit. Oturduğunuz semt büyük bir semt ise çevrenizi çok fazla bilmiyorsanız hangi semtte ne var öğrenmek çok daha kolay. Örneğin Dikmen'de restoran nerede var, ne menüleri var nasıl ulaşılır gibi sorulara yanıtı çok basit bir şekilde ulaşacaksınız. Sadece restoran değil tabi. Dikmende ki cafelere, pastanelere ve mekanlara ulaşmak da hiç zorluk çekmeyecek ve bu tarz mekanlara ulaşarak eşinizle ve ailenizle yemek yiyebilecek ve ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceksiniz.

Ankara'nın hangi şehrinde yaşarsanız yaşayın işletmelere kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Dikmen, Oran, Etlik, Yıldız, Batıkent ve diğerleri. Yani hangi semtte cafe, lokanta, pastane arıyorsanız semte göre arama yaparak kolayca ve hızla bulacak. Yeni mekânlar keşfederek harika lezzetleri test edecek ve iyi bir vakit geçirerek boş zamanınızı iyi şekilde değerlendireceksiniz.

Ne, nerede, nasıl gidilir, ne yenir gibi sorulara cevap bulacak ve bu mekanlara gitmeden hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Yaşadığınız yerlerdeki mekânlara gitmeden oturduğunuz yerden onlar hakkında araştırma yapabilir ve seçenekler içinden en doğru tercihi yaparak zamandan da kâr yapabilirsiniz.