DÜRÜM DÖNER NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

DÜRÜM DÖNER NEREDE YENİR?

Dürüm döner, dürümün içerisinde döner ve yeşilliğin yer aldığı, yemesi oldukça pratik bir yemek türüdür. Dürüm dönere tavuk eti konulduğu gibi kırmızı ette konulmaktadır. Et ve salatanın yanı sıra patates kızartması dürüme çıtırlık katmaktadır. Aynı zamanda lezzeti artırmak için yanında turşu ve ayran vazgeçilmez üyeleridir.
Ankara da dürüm döner yemek için ister paket servis ile evinize getirtebilirsiniz isterseniz de mekanlara uğrayabilirsiniz. Dürüm döner nerede yenir? Ankara da dürüm dönerinin çeşitlerini her mekânda rastlayabilirsiniz. Sunulan hizmet, ortamın dekorasyonu, ustanın elinin lezzeti bu mekanlar arasında farklılaşmada etkili faktörlerdir. Bu faktörler göz önünde bulundurularak dürüm döner nerede yerin cevabı internet sayfamızda yer almaktadır. İnternet sitemizde yapacağınız kısa bir gezinti istediğiniz bilgileri reel bir şekilde sunmaktadır.

Yemek konusunda hiçbir fikriniz yok, elinizi cebinize attınız paranız da kısıtlı. Bu durumda dürüm döner yemek vahaya rastlamak gibidir çölde veya adayı keşfetmek gibidir denizin ortasında. Ankara da öğrenci sayısı oldukça fazladır. Okuldan, derslerden, sınavlardan zaman bulamayan öğrenciler günü kurtarmak için yemeği tercih ederken aynı zamanda cebindeki parayı da düşünmek zorundadır. Dürüm döner oldukça iyi bir seçenektir. Gün içerisinde kaybedilen enerjiyi, gücü etin sahip olduğu değerler ile karşılarken, dürüm ekmeğinin doyurucu olması da midenize ziyafettir.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara


Dürüm Döner Nasıl Yapılır?

Dürüm döner ekmeği lavaşa sarılması ile sanata dönüşmektedir. Dürüm dönerin standart boyutları vardır. Mesela dürüm dönerin uzunluğu 30 cm, et ise 100 gr'dır. Ankara mekanları bu standartlara uygun olarak hazırlamaktadır dürüm döneri. Ne çok incedir ne de çok yağlı ve soslu, tam kıvamında. Ölçü ile yapıldığından tarifte şaşma veya aynı lezzeti yakalamama gibi bir durum söz konusu değildir.

Dönerin yanına salata da oldukça uyumludur. Marul, kıvırcık, soğan, domates, salata içerisinde kullanılan malzemelerdir. Ekmeği serdik. Ekmek terc ihe bağlı olarak tost makinasında biraz daha kızartılabilir. İçerisine eti yerleştirdik, üzerine salatayı koyduk en sonunda sos gezdirilip sıra dürüm şeklini verme işindedir. İlk önce katlama kenarlardan yapılır. Böylece malzemelerin dökülmesi önlenir. Daha sonra rulo yapılır. İşin püf noktası ekmeğin sıcak olmasındadır.

Dürüm Döner Sağlıklı Mıdır?

Dürüm döner içerisine eklenen malzemelere bakıldığı zaman oldukça doğal ve besin değerince zengin olmaları sağlığı tehdit eder bir durum söz konusu değildir. Ancak kilo orunu olanlar veya diyette olanlar için etin gramajının fazla olması ve ekmeğin içerdiği kalorisi yüksektir. Kırmızı et dürüm döner bir porsiyonda 301 kcal içermektedir. Tavuk dürüm döner bir porsiyonda 309 kcal içermektedir. Kilo konusunda sorun yaşayanlar dürüm döneri ancak doktor önerisindeki miktara göre tüketmelidir ve bu tüketim belirli periyotlarda olmalıdır. Çocukların, gençlerin, orta yaşların yiyebileceği bir yemektir dürüm dönerdir.