DÜRÜM DÖNER NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

DÜRÜM DÖNER NEREDE YENİR?

Dürüm döner, dürümün içerisinde döner ve yeşilliğin yer aldığı, yemesi oldukça pratik bir yemek türüdür. Dürüm dönere tavuk eti konulduğu gibi kırmızı ette konulmaktadır. Et ve salatanın yanı sıra patates kızartması dürüme çıtırlık katmaktadır. Aynı zamanda lezzeti artırmak için yanında turşu ve ayran vazgeçilmez üyeleridir.
Ankara da dürüm döner yemek için ister paket servis ile evinize getirtebilirsiniz isterseniz de mekanlara uğrayabilirsiniz. Dürüm döner nerede yenir? Ankara da dürüm dönerinin çeşitlerini her mekânda rastlayabilirsiniz. Sunulan hizmet, ortamın dekorasyonu, ustanın elinin lezzeti bu mekanlar arasında farklılaşmada etkili faktörlerdir. Bu faktörler göz önünde bulundurularak dürüm döner nerede yerin cevabı internet sayfamızda yer almaktadır. İnternet sitemizde yapacağınız kısa bir gezinti istediğiniz bilgileri reel bir şekilde sunmaktadır.

Yemek konusunda hiçbir fikriniz yok, elinizi cebinize attınız paranız da kısıtlı. Bu durumda dürüm döner yemek vahaya rastlamak gibidir çölde veya adayı keşfetmek gibidir denizin ortasında. Ankara da öğrenci sayısı oldukça fazladır. Okuldan, derslerden, sınavlardan zaman bulamayan öğrenciler günü kurtarmak için yemeği tercih ederken aynı zamanda cebindeki parayı da düşünmek zorundadır. Dürüm döner oldukça iyi bir seçenektir. Gün içerisinde kaybedilen enerjiyi, gücü etin sahip olduğu değerler ile karşılarken, dürüm ekmeğinin doyurucu olması da midenize ziyafettir.

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

devamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA


Dürüm Döner Nasıl Yapılır?

Dürüm döner ekmeği lavaşa sarılması ile sanata dönüşmektedir. Dürüm dönerin standart boyutları vardır. Mesela dürüm dönerin uzunluğu 30 cm, et ise 100 gr'dır. Ankara mekanları bu standartlara uygun olarak hazırlamaktadır dürüm döneri. Ne çok incedir ne de çok yağlı ve soslu, tam kıvamında. Ölçü ile yapıldığından tarifte şaşma veya aynı lezzeti yakalamama gibi bir durum söz konusu değildir.

Dönerin yanına salata da oldukça uyumludur. Marul, kıvırcık, soğan, domates, salata içerisinde kullanılan malzemelerdir. Ekmeği serdik. Ekmek terc ihe bağlı olarak tost makinasında biraz daha kızartılabilir. İçerisine eti yerleştirdik, üzerine salatayı koyduk en sonunda sos gezdirilip sıra dürüm şeklini verme işindedir. İlk önce katlama kenarlardan yapılır. Böylece malzemelerin dökülmesi önlenir. Daha sonra rulo yapılır. İşin püf noktası ekmeğin sıcak olmasındadır.

Dürüm Döner Sağlıklı Mıdır?

Dürüm döner içerisine eklenen malzemelere bakıldığı zaman oldukça doğal ve besin değerince zengin olmaları sağlığı tehdit eder bir durum söz konusu değildir. Ancak kilo orunu olanlar veya diyette olanlar için etin gramajının fazla olması ve ekmeğin içerdiği kalorisi yüksektir. Kırmızı et dürüm döner bir porsiyonda 301 kcal içermektedir. Tavuk dürüm döner bir porsiyonda 309 kcal içermektedir. Kilo konusunda sorun yaşayanlar dürüm döneri ancak doktor önerisindeki miktara göre tüketmelidir ve bu tüketim belirli periyotlarda olmalıdır. Çocukların, gençlerin, orta yaşların yiyebileceği bir yemektir dürüm dönerdir.