BALGAT NARGİLE

blog yazısı ekle !

BALGAT NARGİLE

Nargile; arkadaşlarınızla, ailenizle ve dostlarınızla nargile cafelerde oturup tavla oynarken ya da keyifli bir sohbet ederken keyfinize keyif katacak eşsiz bir keyif maddesidir. Yüzyıllardan beridir kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan nargile artık daha da yaygınlaşarak cafelerde herkesin bu eşsiz keyiften yararlanabilmesi sağlanmıştır. Nargileye yabancıların ilgisi oldukça fazladır. Bu sebeple Ankara'nın en gözde semtlerinde ve mahallelerinde nargile cafeler kurulmuş ve müşterilerine hizmet vermektedir. Balgat, Ankara'nın en güzel mahallelerinden biridir. Bu güzelliğe bir de nargile keyfi eklenince sohbetler ve arkadaşlıklar bir başka tatlanmış olmaktadır.


En Çok Tercih Edilen Nargile Aromaları Nelerdir?

Nargile deyince akıllara klasikleşen birkaç lezzet gelmektedir. Ama artık Balgat Nargile cafelerde onlarca çeşit nargile lezzeti olduğu gibi her bir nargile cafenin de kendine has lezzetleri olabilmekte ve müşterilerine bu farklı lezzetleri de sunmaktadırlar. Bu lezzetlerden birkaçından bahsedecek olursak;

Elma – nane, damla sakızı – vanilya, vanilya – kapuçino, yasemin – vanilya, bal – tarçın ve daha birçok enfes lezzet bulunmaktadır. Ayrıca bazı özel kokteyllerde yine nargile cafelerin kendilerine has lezzetleri olarak müşterilerine sunulmaktadır.

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara


Nargile Cafelerde Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Satranç, dama, tavla ve daha bunlar gibi birçok oyun ile birlikte nargile içip oyun oynamanın tadı da gerçekten ayrı olduğunu belirtmeliyiz. Arkadaşlarınızla tavla ya da satranç turnuvası düzenlerken diğer bir yandan da nargilenizi fokurdatmak eşsiz bir keyiftir. Nezih bir ortamda herkesin doyasıya eğlenebileceği Balgat Nargile cafelerini internet sitemizden kolaylıkla bulabilir ve inceleyerek size en uygun mekânı tercih edebilirsiniz. Bu sayede her şey gönlünüzce olur.

Ankara oldukça yoğun bir gündeme sahip bir şehirdir. Hem çalışanlar açısından, hem öğrenciler hem de Ankara'da yaşayan herkes açısından bu böyledir. Yoğun trafik, yoğun iş hayatı, yoğun okul hayatı ve gündelik sıkıntılar insanları eğlenmekten de alı koymaktadır. Öyle ki bu sebeple monoton bir hayat başlamakta ve insanlar da ruhsal bunalımlara girmektedir. Aslına bakılırsa bu sorunların çok basit bir çözümü vardır o da kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmaktır. Yani haftanın belirli günlerini kendinize, ailenize ve sevdiklerinize ayırmanız hem sizin için hem de aileniz ve sevdiklerinizin moralini düzeltecek ve monotonlaşan hayatlara bir ferahlık olacaktır. Ayrıca keyifli zaman geçirme konusunda en iyi seçimlerden biri hiç şüphesiz güzel bir sohbet etmek ya da hep birlikte keyifle oynanacak oyunlardır. Tabi bu oyunlar tek başına değil nargile eşliğinde oynamak daha keyifli olacaktır. Hatta bu keyif öylesine güzel anların yaşanmasına katkı sağlıyor ki nargilenizi bile sevdiklerinizle paylaşarak daha da yakınlaşmaların yaşanmasını sağlamaktadır. Nargile tüm bu güzel zamanlarda size eşlik eden bir araçtır. Bu sebeple güzel zamanları yaşayabilmek için Ankara Balgat Nargile cafelerde sizi de nargile içmeye bekliyoruz.