ANKARA YENİ AÇILAN MEKÂNLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA YENİ AÇILAN MEKÂNLAR

Ülkemizde her geçen gün yeni yeni oluşumlar gerçekleşmekte ve daima da gelişmektedir. Vatandaşa hizmete yönelik bu gelişimlerden bir tanesi de yeni açılan mekânlardır. Açılan bu mekânların amacı vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek ve rekabet oranını yükseltmektir. Aynı zamanda istihdam kaynaklarından bir tanesidir diyebiliriz. Ankara yeni açılan mekanlar konusunda oldukça geniş alana sahiptir. Sürekli kendinin geliştiren girişimciler Ankara'da da kendilerini göstermişlerdir.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Ristorante Dante

GOP

Dante Restoran olarak 2022 Kasım ayında kapılarımızı açtık. Prensipte İtalyan mutfağı çalışıyoruz. Menümüz et ve tavuk yemekleri, makarna ve risotto çeşitleri, pizza & salata grubu ve tatlı seçeneklerinden oluşuyor.

Kalabalık masalar romantik yemekler eğlenceli arkadaş toplantıları, söz konusu bir araya gelme olunca Dante Ekibi misafirlerine hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.devamını oku...
Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:96/13 Gop-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Başkentte açılan mekânlar başkente yakışır olmalıdır elbette. Bu mekan sahipleri de buna dikkat edip ona göre işletmelerini hizmete geçirmişlerdir. Ankara demek yenilik demektir. Restoran işletmeleri yeni menüler geliştirip halka daha kaliteli ve farklı lezzetler tattırmanın yolunda büyük çaba göstermiştir. Ankaralılar bu mekânlarda gayet hoş vakit geçirip memnun kalmışlardır.

Bunun yanında cafe işletmelerinin sayısı da artmıştır. Bir diğer kafeden daha iyi hizmet vermek için büyük bir yarış içindedirler. Vatandaş bunun farkında olduğu için daha iyi hizmet veren mekânları tercih etmektedir. Aynı zamanda yeni açılmış bir bar pub çok rağbet görenler listesindedir. Gece hayatını sevenler için özel dekorasyonlara sahip eğlence atmosferine uygun mekânlar hizmete geçmiştir. Gençler gündüzün stresinden kurtulup bu kulüplerde deşarj olmanın keyfini sürerler.

Meyhane sevenler için de yeni mekânlar açılmaktadır. Genelde daha otantik ve bol müzikli olan bu mekânlar alkol kullananlar ancak daha sakin kafayı tercih edenler için birebirdir. Alkolü limitinde aldığınız takdirde meyhane kafa dağıtmak için bulunmaz bir yer haline gelebilir. Yeni açılan meyhaneler de rekabeti arttırdığından dolayı hizmette daha kaliteli olmaktadır.

Ankara'da yemek yemenin eğlenmenin ve kafa dinlemenin seçenekleri çoğaldıkça Ankaralılar da hayatlarından memnun bir şekilde yaşamlarına devam etmekteler. Yeni mekân yeni renk demektir. Şehre yeni bir can gelmesi demektir. Mekânın ışıklarla donatılmış olması ayrı bir havaya büründürür yeri. Şehir ne kadar canlı ve gösterişli olursa o derece refah düzeye ulaşır ve gelişir. Yeni mekânların açılmasında devletinde desteği bulunmaktadır. Girişimcilik adı altında yeni mekân açmak isteyenlere gerekli destek verilmektedir. Bununla ilgili gerekli kurumlara müracaat edilebilir.