ANKARA MANGAL MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA MANGAL MEKANLARI

Bozkırın ortasına kurulmuş bir başkentte ne kadar mangal mekânı olabilir ki diye düşünmeyin. Zira yanılırsınız. Burası Ankara, açık hava parklarıyla, yapay ve doğal birçok gölüyle tahmin edemeyeceğiniz kadar çok mangal mekânı burada. Ankara mangal mekanları konusunda tahmin ettiğinizden daha fazlasına sahiptir.
Göl manzaralı piknik alanlarına sahip olan Ankara'daki mangal mekânlarında, size sanki gölün üzerinde yürüyormuş gibi hissettirecek iskeleler mevcut olduğu gibi bazılarında balık tutmanıza dahi izin verilmektedir. Ayrıca bu parklara kuşbakışı bakmanız için yapılmış seyir kuleleri de bulunmaktadır. Bazı parklarda 800'ün üzerinde tahta piknik masasının yanı sıra barbekü keyfi yapabileceğiniz yaklaşık 500 adet barbekü de bulunmaktadır. Doğayla iç içe, kiminde akasya ağaçları, kiminde çam, kiminde ise kavak ve söğüt ağaçları bulunan, ışıklı ve dev fıskiyeli havuzlara sahip mangal mekânları, piknik keyfi yaparken aynı zamanda aileniz, sevgiliniz veya dostlarınızla da eğlenmenize imkân verir.

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara


Ankara mangal mekanları mangal keyfinin yanı sıra yüzme havuzları, spor tesisleri, kafeleri ve çocuk oyun alanları ile değişik aktiviteler yapma imkanı da sunuyor. Yetişkinler için adrenalin dolu dakikalar yaşayabilecekleri lunaparklar, go-kart yarış pistleri ve aqua parkları da bünyelerinde bulunduran mekânlar, deyim yerindeyse "Arayıp da bulamadığınız türden" mekânlardır.

Bu saydıklarımızın yanı sıra fotoğrafçılar için güneşin doğuşunu veya batışını, yakamozların göl üzerinde dalgalanmalarını fotoğraflayabilecekleri bir kordon boyu olan mangal ve piknik alanı da mevcut. Avrupa'nın en büyük kentsel parklarından birine de ev sahipliği yapan Ankara'daki mangal mekânlarında, engelli vatandaşlarımızın da faydalanabilecekleri yüzme havuzları ile diğer aktiviteler için kullanabilecekleri kuruluşlar da bulunmaktadır.

Belediye tarafından düzenlenen rekreasyon alanları haricinde milli parklara da ev sahipliği yapan başkentte, sıcak yaz günlerinde biraz da olsa serinlemek ve serinlerken de mangal keyfi yapmak isteyenler için rakımı yüksek yerlerde bulunan mangal mekanları da yer alıyor. Volkanik alanda kurulu kaplıcaları da bulunan bu mekânlar yüzlerce hektar çam ve köknar ormanını ve tertemiz havasını da bünyesinde barındırıyor.

Özel arabanızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz Ankara mangal mekanları sadece ailenizle değil, uzaklardan gelen misafirlerinizi de fazlasıyla memnun bırakacak kaliteye sahiptirler.