TARİHİ MEKÂNLARDA DÜĞÜN

blog yazısı ekle !

TARİHİ MEKÂNLARDA DÜĞÜN

Özellikle serin ve soğuk havalarda tercih edilen düğün mekânlarından olan tarihi yapılar görkemli ihtişamıyla size ve davetlilerinize ayrı bir hava katar. Ankara'da da bazı tarihi mekânlar evlenecek çiftlere kapılarını açmıştır. Eğer düğününüz çok farklı olsun, davetliler unutamayacakları bir gece yaşasın diyorsanız, dekordan yemeğe, müziğe, davetlilerin karşılanmasına kadar her şey farklı olsun diyorsanız öyleyse mistik bir hava içerisinde tarihin buram buram görselliği ve kokusu arasından kendinize uygun Ankara içinden ya da başka illerden bir mekân arayışına aylar öncesinden başlamanız lazım.Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Tabi böyle bir mekânda düğün yapmak için de kuşkusuz kesenin ağzını açmak gerekmektedir. Böylesine peri masallarını aratmayacak düğünlerde bir organizasyon firmasıyla da çalışmanızda fayda vardır. Davetli listesinden mekândaki oturma düzenine, sunulacak yemeklerden mekânın süslemesine, mekânın aydınlatmasına kadar atlanmaması gereken birçok detayla uğraşmanız biraz güç olacaktır. Tarihi mekânlar özel yerler olduğu için o gece gelinliğin, saç modelinin, ayakkabınızın da çok özel olması gerekmektedir. Bu tip görkemli yapılar için vintage gelinlikler, A kesim dantelli gelinlikler zarif gösterecektir.

Tarihi mekânlarda bazı kısıtlamaların olabileceği göz ardı edilmemeli. Mesela dokunun zarar görmemesi ve yangın ihtimaline karşı için havai fişek gösterisi bazı mekânlarda yapılmıyor. Ayrıca müzik sesi de belli bir orana kadar açılabiliyor. Tarihi mekânların süslemesine gelirsek bu tip yerlerin kendine özgü albenisi ve süslemesi vardır. Tarihi mekânlarda genelde beyaz, ahşap, mermer ve altın varak kavram uygulandığı için tek düzeliliğe sahiptir. Renk kalabalığı yapılmadan, çok fazla renk kullanılmadan az ve öz temel süslemeler yapıldığında zaten tarihi mekân zaten kendi süslemesini ortaya çıkaracaktır. Tarihi mekânların tavan yüksekliği, metrekaresi birbiriyle özdeşleşen özelliktir. Süslemelerde dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Ankara'da çiftleri tarihi dokusu ile kendine hayran bırakan mekanlar arasından seçim yapmak ise tahmin edilenden çok daha zor. Böyle olunca da çiftlerin düğünden en az 7 8 ay öncesinde bu mekanlar ile alakalı araştırmalar yapması, sonrasında da onlara en uygun mekan seçimini yapması önem taşımaktadır.