TARİHİ MEKÂNLARDA DÜĞÜN

blog yazısı ekle !

TARİHİ MEKÂNLARDA DÜĞÜN

Özellikle serin ve soğuk havalarda tercih edilen düğün mekânlarından olan tarihi yapılar görkemli ihtişamıyla size ve davetlilerinize ayrı bir hava katar. Ankara'da da bazı tarihi mekânlar evlenecek çiftlere kapılarını açmıştır. Eğer düğününüz çok farklı olsun, davetliler unutamayacakları bir gece yaşasın diyorsanız, dekordan yemeğe, müziğe, davetlilerin karşılanmasına kadar her şey farklı olsun diyorsanız öyleyse mistik bir hava içerisinde tarihin buram buram görselliği ve kokusu arasından kendinize uygun Ankara içinden ya da başka illerden bir mekân arayışına aylar öncesinden başlamanız lazım.Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara


Tabi böyle bir mekânda düğün yapmak için de kuşkusuz kesenin ağzını açmak gerekmektedir. Böylesine peri masallarını aratmayacak düğünlerde bir organizasyon firmasıyla da çalışmanızda fayda vardır. Davetli listesinden mekândaki oturma düzenine, sunulacak yemeklerden mekânın süslemesine, mekânın aydınlatmasına kadar atlanmaması gereken birçok detayla uğraşmanız biraz güç olacaktır. Tarihi mekânlar özel yerler olduğu için o gece gelinliğin, saç modelinin, ayakkabınızın da çok özel olması gerekmektedir. Bu tip görkemli yapılar için vintage gelinlikler, A kesim dantelli gelinlikler zarif gösterecektir.

Tarihi mekânlarda bazı kısıtlamaların olabileceği göz ardı edilmemeli. Mesela dokunun zarar görmemesi ve yangın ihtimaline karşı için havai fişek gösterisi bazı mekânlarda yapılmıyor. Ayrıca müzik sesi de belli bir orana kadar açılabiliyor. Tarihi mekânların süslemesine gelirsek bu tip yerlerin kendine özgü albenisi ve süslemesi vardır. Tarihi mekânlarda genelde beyaz, ahşap, mermer ve altın varak kavram uygulandığı için tek düzeliliğe sahiptir. Renk kalabalığı yapılmadan, çok fazla renk kullanılmadan az ve öz temel süslemeler yapıldığında zaten tarihi mekân zaten kendi süslemesini ortaya çıkaracaktır. Tarihi mekânların tavan yüksekliği, metrekaresi birbiriyle özdeşleşen özelliktir. Süslemelerde dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Ankara'da çiftleri tarihi dokusu ile kendine hayran bırakan mekanlar arasından seçim yapmak ise tahmin edilenden çok daha zor. Böyle olunca da çiftlerin düğünden en az 7 8 ay öncesinde bu mekanlar ile alakalı araştırmalar yapması, sonrasında da onlara en uygun mekan seçimini yapması önem taşımaktadır.