TUNALI DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

TUNALI DÖNERCİ

Ülkemiz mutfak kültürleri konusunda son derece zengin bir yerdir. Geçmişten günümüze Anadolu, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve dolayısıyla birçok kültürü gibi yemek kültürleri de Anadolu'ya miras kalmıştır. İşte bu nefis yemeklerden biri de dönerdir. Döneri bir çeşit kebap olarak nitelendirmek yanlış olmayacağı gibi bazı yörelerde de farklı şekillerde pişirilerek kebap ismini almaktadır.Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

90'Lar (Doksanlar)

GOP

Özlediğiniz yıllar geri geldi...

Kasetle kalem arasındaki bağlantıyı bilen herkese artık yaşlandın diyorlar.

HAYIR...

Yaşlanmadık.

Birçoğumuzun en çok eğlendiği yıllar 90'larla yeniden hayatımızda.90'larla ilgili özlem duyduğunuz ne varsa karşılaşacağınız, o yılların en ünlü şarkılarını dinleyeceğiniz, sizi geçmişe götürecek, anılarınızı depreştirecek herşey için 90'larda buluşuyoruz....

devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/A G.O.P.-ANKARA

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara


Ülkemiz için yemek konusunda ilk sıralarda yer alan birkaç şehir bulunmaktadır. Hele bir de döner denildiği zaman bu sayı birkaç tane şehirden ibaret olmaktadır. İşte Ankara bu şehirlerden biridir. Her çeşit dönerin en iyi döner ustalarınca yapıldığı mekânlar döner severlere hizmet vermektedir. Döner severler demişken, döneri en çok tercih eden kesim olan öğrencileri de unutmamak gerekir. Çünkü öğrencilerin neredeyse en çok tercih ettiği yemeklerden biridir döner. Hem lezzetli hem de olabildiğince hesaplı olmalıdır.

Lezzetli Döner Nasıl Yapılır?

Lezzetli bir döner için ilk adım kullanılan ana malzeme olan dönerin etiyle başlar. Döner için tercih edilen et dana eti olmalı ve az yağlı et olarak tercih edilmelidir. Diğer bir yandan ustanın maharetine göre et marine işlemleri uygulanır ve bir gece et dinlendirilir. Ardından bir şiş üzerine bir et ve bir de iç yağ olacak şekilde dizilir. Amaç döner pişmeye başladıkça eriyen iç yağ etin üzerinden aşağı doğru akması ve eti sürekli yumuşak tutmasıdır. Diğer bir yandan baharat ta sürekli olarak etin üzerinden akar ve etin her yeri baharatla buluşur. Tabi bu kadar ayrıntıya inmişken dönerin nasıl pişirileceğine değinmemek olmaz. Malzemeler kadar dönerin pişirilme metodu da önemlidir. Döner odun ateşinde pişirilmesi gerekir. Çünkü odun ateşi döneri yavaş yavaş pişirecektir ve her yeri eşit bir şekilde pişmiş olacak. Ama kolay ve hızlı olsun diye LPG ocakları kullanan mekânlarında olduğu unutulmamalıdır. Bu pek tavsiye edilen bir yöntem değildir. Çünkü dönerin pişmesine fırsat vermeden doğrudan eti ütecektir ve et kuru kalacaktır.

Döner Çeşitleri Nelerdir?

Dönere neredeyse her geçen gün yeni bir çeşit eklenmektedir. Ama biz genel olarak en çok tercih edilen bazı döner çeşitlerini aşağıda sıralayacağız. Bu saydığımız dönerler hem et döner, hem tavuk döner hem de sucuk döner olarak ta yapılabildiğini belirtmekte fayda vardır.

  • Yoğurtlu döner
  • Dürüm döner
  • Brioche döner
  • Kilo ile döner
  • Pilav üstü döner
  • Sandviç döner
  • Tam ekmek döner
  • Porsiyon döner
Tunalı Dönerci Döner Servisi

Canınız döner yemek istiyorsa Tunalı dönerci mekânları birçok yönden size uygun olabilir. Gerek aile mekânlarına sahip olması, gerek uygun fiyatlı ve kaliteli mekânlara ev sahipliği yapması gerek ise de eve döner servisi hizmetlerinin bulunması. İyi bir Tunalı dönerci mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.