NİKÂH TÖRENİ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

blog yazısı ekle !

NİKÂH TÖRENİ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

En özel gününüz olan düğününüzün nerede olacağı büyük öne taşımaktadır. Bazı çiftler evlenecekleri günü iki ayrı parça halinde değerlendirmeyi de tercih edebilir. Önce nikâh salonunda imzaları atar ve akabinde de akşamında ailesiyle, dostlarıyla, sevdikleriyle güzel bir düğün yemeği yemeyi tercih edebilir. Ankara'da nikâhınızı ve akabinde eğlencenizi yapabileceğiniz çok sayıda mekân bulunmaktadır. Önemli olan nikâh salonu ve akşam yemeği yenilecek mekânı önceden ayarlamak ve tüm hazırlıkları tamamlamaktır. Nikâh töreninde gelinin saç, makyaj ve ayakkabı seçimi sade olmalıdır. Çok abartılı olmamak şartıyla güzel bir gelinlik tercih edilmelidir.Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara


Nikâh töreni, düğüne göre daha kısa süreceğinden topuklu ayakkabı giyilebilir. Akşam için de farklı bir seçenek düşünülmelidir. Çünkü güzel müzikler eşliğinde dans edip, oynayacağınızı d göz önüne almalısınız. Nikâhta makyaj ise güzelliği ön plana çıkaracak şekilde daha sade olmalıdır. Saçlar ise gelinliğin en tamamlayıcı unsuru olduğu düşünülürse topuz ya da bukleler yapılabilir. Nikâha gidecek konuklara tavsiyemiz ise düz bir elbise ya da ipek bir bluzla kombinlenen şık bir pantolon ideal olabilir. Saç ve makyaj da natürel olmalıdır. Nikâh sonrası düzenlenecek gecede ise saç ve makyajda abartıya kaçmayacak şekilde birçok şık model tercih edilebilir. Nikah töreni yapılmadan önce dikkat edilecek ayrıntı, törenin nerede yapılacağıdır. Çünkü bazen çiftler Ankara'da bulunan nikah salonlarına giderek törenlerini burada yapıyorlar.
Böylesi durumlarda ise yapılacak hazırlıkların sonrasında düğün salonunda yer alan gelin odaları sayesinde gelinler kuaför hazırlıklarını yaptıktan sonra burada gelin odasında son kontroller yapılabilecektir. Nikah törenin yapılması esnasında öncelikli olarak bakılacak şey, eğer ki sonrasında düğün yapılmayacaksa gelecek olan misafirlerin ağırlanacağı bir alanın olup olmaması. Çünkü bazı nikah salonlarında alan oldukça küçüktür. Böyle olunca misafirler geldiği zaman farklı sorunlar yaşanabilir. Ya da alan için insanlara sunulan süre çok az olur. Dolayısıyla çift de istediği ufak töreni burada gerçekleştiremeyebiliyor. Bu tarz durumların önüne geçmek adına öncelikli olarak nikah salonları ile alakalı gerekli bilgiler alınması, sonrasında sorunların çıkmasını engelleyecektir.